Na co se používá Betadine?

Na co je dobrá Betadine

Mast Betadine je antiseptický, desinfekční přípravek se širokým spektrem účinku proti bakteriím, virům, plísním a prvokům. Používá se na popáleniny, řezné a tržné rány, odřeniny, vředová onemocnění kůže a různá kožní onemocnění spojená s infekcí.
Archiv

Jak se ředí Betadine

Roztok Betadine se používá buď koncentrovaný (neředěný) nebo ředěný destilovanou vodou 1:10 nebo 1:100. Před injekcí, před punkcí, odběrem krve, transfuzí, infuzí, biopsií nebo operací se přípravek nanáší v koncentrované (neředěné) formě a nechá se účinkovat na neporušenou kožní plochu po dobu 1-2 minut.

Jak dlouho používat Betadine

K léčbě ran se používá 1x až několikrát denně. Bez porady s lékařem nepoužívejte přípravek Betadine déle než 7 dní.
Archiv

Na co se používá mast

Mast pro zevní použití na kůži k místní léčbě kožních onemocnění. Používá se např. při ekzémech, hnisavých kožních onemocněních, infikovaných plísňových onemocněních kůže, u omrzlin, proleženin, u počínajícího nežitu a při trudovitosti (akné).

Co to je dezinfekce

Dezinfekce je ničení mikroorganismů – ne však nutně jejich spor – pomocí chemických a fyzikálních (např. UV záření, vysoká teplota) metod. Provádí se v místech se zvýšenými nároky na čistotu z důvodu minimalizace nebo zamezení výskytu infekcí (nemocnice, výroba potravin a léčiv).

Jakou dezinfekci pro děti

Nejen pro děti od 1. roku je vhodná desinfekce ve spreji bez štípání, bez zápachu,bez barvy a bez jódu Dettol nebo Neocide. Ránu omyjte vodou a aplikujte 1 stříknutí, které necháte působit 5 minut, poté přebytečnou tekutinu setřete a ránu zalepte. Mýdlo může rušit účinek přípravku, proto jej nepoužívejte k omytí rány.

Jak často používat Betadine

Dávkování a způsob použití

Mast nanášejte v tenké vrstvě na očištěnou, suchou kůži postižené oblasti 3-4 krát denně. V případech silně zaníceného nebo hnisajícího poranění lze mast nanášet častěji, tj. 4-6 krát denně, přičemž interval mezi jednotlivým nanášením masti musí být nejméně 4 hodiny.

Jak si vydezinfikovat ránu

HANSAPLAST Sprej na rány 50 ml. Zdravotnický prostředek.FAGRON Peroxid vodiku 3% 100 g. Léčivý přípravek.ASEPT Spray 100 ml.SOFTASEPT N bezbarvý sprej 250 ml.BODE Cutasept F 50 ml (976806)ACTIMARIS Sensitiv roztok na hojení ran 300 ml.Peroxid vodíku 3% 100 ml.DebriEcaSan roztok s rozprašovačem 500ml.

Co pouzit na dezinfekci ran

Dezinfekční účinky vykazuje peroxid vodíku, který je ale nevhodný do otevřených ran. Dále se používají přípravky s obsahem kvartérních amoniových solí, jódu, kyseliny borité nebo některá oxidační činidla (hypermangan). Kromě ošetření rány je důležité ošetřit také její okolí.

Na co se používá Pimafucort

Aplikační formy: Krém je určen pro léčbu akutního a subakutního nemocnění kůže, zvláště pro léčbu kštice a ochlupených částí těla nebo dermatóz v intertriginózních lokalizacích. Mast je určena pro případy chronických kožních onemocnění, kde kůže je suchá, se šupinami a ragádami.

Na co se používá Ichtyol

Ichtoxyl je mast pro zevní použití na kůži k léčbě infekčních a hnisavých kožních onemocnění, při drobných infikovaných poraněních a plísňových onemocněních, u omrzlin, proleženin, u počínajícího nežitu a při trudovině (akné).

Jakou dezinfekci na rány

Dezinfekční prostředek Betadine k místní dezinfekci pokožky i sliznic. Sanytol dezinfekční gel čistí, dezinfikuje, zabíjí 99,9% bakterií, plísní a virů. Peroxid vodíku k zevnímu použití jako dezinfekce. Přípravek, který ničí choroboplodné zárodky.

Co použít místo dezinfekce

Samozřejmě alkohol, pokud jej máte vy, nebo někdo blízký u sebe, může pomoci s dezinfekcí rány. Za starých časů, kdy nebyly dostupné chemické prostředky jako dnes, se alkohol k dezinfikování používal tradičně. Alkoholem navíc můžete řešit i vnitřní dezinfekci, pokud pozřete nějaké špatné jídlo.

Co lze použít místo dezinfekce

Samozřejmě alkohol, pokud jej máte vy, nebo někdo blízký u sebe, může pomoci s dezinfekcí rány. Za starých časů, kdy nebyly dostupné chemické prostředky jako dnes, se alkohol k dezinfikování používal tradičně. Alkoholem navíc můžete řešit i vnitřní dezinfekci, pokud pozřete nějaké špatné jídlo.

Na co se používá mast fucidin

Fucidin krém je indikován pro léčbu povrchových kožních infekcí vyvolaných bakteriemi citlivými na kyselinu fusidovou. To znamená hlavně hnisavý zánět kůže (impetigo), hnisavý zánět vlasových folikulů (folikulitida), hnisavé projevý u akné, kožní rány a vředy infikované bakteriemi citlivými na kyselinu fusidovou.

Čím se čistí rány

Po osušení rány je nezbytné ránu i její okolí vydezinfikovat. Pro dezinfekci kůže se nejčastěji používají přípravky s vázaným jódem (obsahující tzv. jodované povidony), které jsou šetrné k pokožce. Pro děti jsou vhodné dezinfekční přípravky, které neštípou.

Co na otevřené rány

Aby se rána zahojila bez strupů a jizev, použijte prostředek, který vytváří ideální prostředí pro hojení ran, známé jako vlhké hojení. Při použití obvazu nebo náplasti se nemusíte obávat přilepení na ránu. Prostředky vlhkého hojení pro urychlení hojení ran jsou: Hemagel, BepanGel, Flamigel a ActiMaris.

Co dát na hnisající ránu

Při větší produkci exsudátu lze k vyčištění spodiny rány použít kalciumalginát – Sorbalgon. U infikovaných ran je vhodné též použití antiseptických krytí s jodem či aktivním uhlím nebo krytí s obsahem stříbra – Atrauman Ag, to působí i na bakterie, které jsou rezistentní vůči ATB léčbě – např. MRSA.

Co je to Imacort

Imacort je vhodný k léčbě plísňových infekcí (mykóz), které jsou provázeny silným zánětem zejména mezi prsty a v kožních záhybech, k léčbě erytrazmy (kožní onemocnění projevující se ostře ohraničenými hnědavě červenými skvrnami se zřaseným šupinatým povrchem, lokalizovanými hlavně na vnitřních plochách stehen) a k …

Co na zánět kůže

Kůže, která je zachvácená zánětem se sklonem k vysoušení a šupinatění lze chránit a zánět zmírnit pomocí mastí na bázi lanolínu nebo vazelíny. Na mokvající kůži hodí spíše adstringentní a vysušující přípravky.

Na co je Ichtyolová mast

Ichtoxyl je mast určená k místní léčbě infekčních a hnisavých kožních onemocnění, infikovaných plísňových onemocnění, omrzlin, proleženin, počínajícího nežitu a akné. Aktivní látky Ichtoxyl masti také působí proti svědění, snižují tvorbu mazu, mají protizánětlivý a mírný dezinfekční účinek, zvyšují kožní prokrvení.

Co použít místo dezinfekce na rány

Sůl nad zlato. Najdete ji v každé domácnosti. Dokonce jí můžete mít zrovna u sebe, pokud rádi vaříte i na treku. Ano, je to právě sůl, která dokáže ránu dobře vydezinfikovat a zničit případné bakterie.

Jak dezinfikovat octem

Ocet jako dezinfekce domácnosti

Dezinfikovat octem můžete téměř všechny povrchy. Stačí jej naředit 1:1 s vodou a takto vyčistíte kliky, kohoutky, madla, podlahy i sanitární zařízení.

Co dělat když nemám dezinfekci

Rozmícháte lžičku soli ve sklenici vody a dezinfekce je na světě. Ránu a její okolí roztokem potírejte. Pokud se zrovna nacházíte v blízkosti moře nebo oceánu, může s dezinfekcí rány také pomoci.

Na co je mast Pevaryl

Přípravek Gyno-pevaryl je antimykotikum (lék proti plísním) pro vaginální, případně kožní podání. Je určen ženám a dívkám od 16 let, eventuálně slouží i k léčbě partnera. Obsahuje ekonazol-nitrát, látku účinnou proti kvasinkovým, plísňovým a některým bakteriálním infekcím.