Na co se používají spárovky?

Na co se pouziva spárovka

Spárovka se používá při výrobě nábytku (stolová deska), schodišť (stupně a podstupně) a dalších interiérových prvků.

Jak se lepí spárovka

Většinou se postupuje tak, že se lepí vysušené surové dřevo, teprve pak se spárovka opracuje tloušťkovací frézkou (lidově protahovačkou). Úspornější variantou je lepení z materiálu opracovaného na stejnou tloušťku, povrch spárovky nakonec jen obrousíme. Na výrobu běžných polic to stačí.

Jak se skládá spárovka

Spárovka je jednovrstvá lepená deska, v našem případě z jehličnaté dřeviny, která je spárotěsně slepená, souběžně vždy k podélné straně průběžných lamel ze stejného druhu dřeva. Pro spárovku se používá také výraz masivní deska. Naše spárovka je vyrábena podle normy EN 13353 pod neustálým dohledem na nejvyšší kvalitu.
Archiv

Co je spárovka Cink

Napojovaná neboli cinkovaná spárovka, označována zkráceně CINK, se skládá z podélně napojovaných lamel ozubem. Poznáte ji podle typicky krátkých lamel a nekonečných vlysů. Díky tomu je spárovka CINK mnohem barevnější, různorodější a také cenově dostupnější než průběžná spárovka.

Co to je masiv

Masiv je blok zemské kůry, který se odlišuje svou stavbou od svého okolí. Bývá vymezen zlomy, při pohybech si udržuje svou strukturu a přesouvá se jako celek. Je souvislým celkem tvořeným magmatickými nebo metamorfovanými horninami. Masiv také může označovat takto zformovanou skupinu hor.

Čím ošetřit Bukovou Spárovku

Buková spárovka je standardně povrchově ošetřena roztokem lněné fermeže nebo ji za příplatek můžeme ošetřit bezbarvým lakem na dřevo (lesk) – jedná se o disperzní akrylátový lak, který má certifikát "ekologicky šetrného výrobku". Po zaschnutí je tvrdý a odolný proti mechanickému namáhání.

Čím lepit nábytek

Lepit měkké dřevo je jedním z nejsnadnějších úkolů pro kutily. Lepené díly mají být rovné, suché a čisté, bez prachu. Pro případ lepení větších ploch se doporučují disperzní lepidla. Známé obchodní značky jsou Vinalep, LEAR na dřevo a podobně.

Čím se lepí dřevotříska

Pro následný nános lepidla na třísky je nejvíce v současném průmyslu (2013) využíváno stále močovino-formaldehydové lepidlo, které je na třísky nanášeno v určitém procentickém množství (12 %) z objemu suchých třísek v nanášečkách, často bubnových.

Co je to Cink

Cink je historický dechový nástroj. Tělo nástroje s kónickým vnitřním otvorem má zakřivený nebo přímý tvar, je opatřeno tónovými dírkami uspořádanými jako např. u flétny, zvuk se však tvoří v malém nátrubku. Nástroj je tedy jakoby křížencem žesťového a dřevěného dechového nástroje.

Jaké lepidlo na Spárovku

Jestliže se chystáte lepit měkké dřevo pouze v interiéru, bude vám plně vyhovovat lepidlo Titebond ORIGINAL. Hodí se na interiérový nábytek, spárovky, lamelové spoje či hudební nástroje.

Co je dub cink

Dubové spárovky slouží především pro výrobu masivních dřevěných schodišť, masivního nábytku do interiéru, ale i jako pracovní deska v kuchyni. Dřevina dub je velice elegantní a zaujme snad každého. Stůl z dubové spárovky bude pak jistě prvotřídním doplňkem Vaší domácnosti či kanceláře.

Co je to horský masiv

Masiv je blok zemské kůry, který se odlišuje svou stavbou od svého okolí. Bývá vymezen zlomy, při pohybech si udržuje svou strukturu a přesouvá se jako celek. Je souvislým celkem tvořeným magmatickými nebo metamorfovanými horninami. Masiv také může označovat takto zformovanou skupinu hor.

Co je to dřevěný masiv

Často také nazývané jako masiv. Pod masivním dřevem si lze představit materiál, který je 100% přírodní. Jedná se o plnohodnotné dřevo, buď ve formě fošny, prkna, hranolu, latě, lišty a podobně.

Čím natřít Spárovku

Spárovky jsou zpravidla dodávány v přírodním, neošetřením stavu, proto je vhodné použít k ošetření konečný lazurový nátěr. Na něj doporučujeme kvalitní lazury OSMO a Remmers, které se vyznačují vynikajícími funkčními vlastnostmi a dlouhou životností.

Jak pečovat o dřevěnou kuchyňskou desku

Desku lehce zbruste jemným smirkem, očistěte vysavačem a hadříkem a následně na ni z obou stran i na hrany naneste vrstvu oleje. Přebytečný olej po několika minutách setřete a po 6 hodinách proces opakujte. Za základní ošetření lze považovat tři vrstvy oleje.

Jak dlouho nechat zaschnout Chemopren

Vrstvu lepidla nechte odvětrat cca 10 – 15 minut, potom oba lepené díly přiložte a pevně stlačte. Pro pevnost spoje je rozhodující síla stlačení, ne doba trvání tlaku. Konečnou pevnost dosáhnete po 24 hodinách.

Čím přilepit kámen na dřevo

Polyuretanové lepidlo na dřevo

Navíc se výborně hodí na spojení dřeva s jinými materiály. Titebond POLYURETHANE slepí kov, keramiku, plasty či kámen. Další výhodou polyuretanového lepidla na dřevo je odolnost vůči vlhkosti a vysokým teplotám.

Čím lepit dřevo na beton

POWER KLEBER (PU lepidlo D4)

Pro lepení dřeva, skla, kovu, plastu, keramiky, umělého a přírodního kamene, betonu, sádrokartonu, koberců (plsť, textil apod.) Tlumí hluk a vibrace, lehce napěňuje a vyplňuje nerovnosti. Není agresivní k podkladu, odolává běžným chemikáliím a povětrnostním vlivům.

Jak spojit dřevo a kov

Polyuretanová lepidla (např. Veidec Power Mix, Veidec Qick Bond, Bison Power Adhesive aj.) se nejčastěji používají, když je ke kovu potřeba přilepit dřevo, karton, polystyren či jiné podobné materiály. Spoj není tak pevný ve smyku, zato vydrží vibrace.

Co to je disperzní lepidlo

Disperzní lepidla jsou tekutá lepidla na bázi vody, která se zpevňují po jejím odpaření. K disperzním lepidlům patří například všechna bílá lepidla. Používají se k lepení měkkých i tvrdých dřev, k plošnému lepení HPL, spár na prknech, k lepení bloků, ale i korpusů a k montážnímu lepení.

Co znamená z masivu

Nábytek z masivu nebo také masivního dřeva je ryze přírodní, vyrobený z měkkého nebo tvrdého dřeva. Jednotlivé druhy dřeva mají svoji specifickou strukturu, která je zvýrazněna mořením. Mořidla se používají ke zvýraznění struktur a kreseb jednotlivých druhů dřeva.

Čím nalakovat jídelní stůl

Pro povrchovou úpravu můžete zvolit vodouředitelný nátěr nebo třeba polyuretanové laky. U vodouředitelných laků počítejte s pomalejším schnutím a větším rizikem spadu nečistot do nalakované plochy a zároveň s nižší odolností povrchu.

Jak ošetřit Spárovku

Spárovky jsou zpravidla dodávány v přírodním, neošetřením stavu, proto je vhodné použít k ošetření konečný lazurový nátěr. Na něj doporučujeme kvalitní lazury OSMO a Remmers, které se vyznačují vynikajícími funkčními vlastnostmi a dlouhou životností.

Čím natřít pracovní desku v kuchyni

Kuchyňské desky a desky pracovních stolů se mohou buď olejovat nebo lakovat. Velmi pohodlně se na nich používá olej na pracovní desky Arbeitsplatten-Öl nebo olej s tvrdým voskem Hartwachs-Öl antibakteriální.

Jak ošetřit dřevo v kuchyni

Masivní dřevo je v kuchyni krásné, ale je potřeba o něj pravidelně pečovat. Navíc je tu poměrně vysoká vlhkost, před kterou je dřevo nutné chránit. Ideálními prostředky jsou oleje. Dřevěné povrchy důkladně zbavte nečistot a prachu, naneste na ně vrstvu oleje, který rozetřete a nechte chvíli působit.