Na čem se peče pizza?

Na čem péct pizzu v troubě

Abyste zvládli upéct pizzu, jakou dostanete v pizzerii, museli byste mít velkou kamennou pec, která bez problémů dosáhne až 400 °C. Asi jen pár šťastných má tu výhodu, že má doma zahradní pec nebo velký gril, kde se peče pizza na takzvaném pizza kameni.

Na jaký program péct pizzu

Jak používat program pizza

Na troubě zvolte program pizza a nastavte teplotu. Ideální teplota je mezi 200 °C a 230 °C. 2. Plech nejprve předehřejte, abyste dosáhli nejlepších výsledků.

Jak dlouho se peče pizza v elektrické troubě

Pizzu dejte péct při 230 stupních na 15 minut – nebo dokud okraje nezezlátnou. Kynuté těsto můžete nechat kynout i v troubě. Nastavte si troubu na 30–35 stupňů a za půl hodinky budete mít těsto krásně vykynuté.

Jak se peče pizza v peci

Pizzu pečeme ve formě vysypané polentou, případně polohrubou moukou, nebo přímo v peci. Ve druhém případě je potřeba dno pece dobře vymést a posypat moukou. Doba pečení je asi 3 – 5 minut dozlatova při 300 – 330°C. Pizzu otáčíme vždy o 1/3.

Jak dlouho péct pizzu na kameni

Kámen potřebuje čas, který se pohybuje od 30 do 60 minut, aby dosáhl ideální teploty na pečení pizzy: teprve potom můžeme přistoupit k samotnému pečení. Příprava pizzy bude trvat 5 až 10 minut a po upečení je třeba vypnout troubu a počkat, až kámen úplně vychladne, až poté jej přemístíme a očistíme.

Jakou mouku na těsto na pizzu

Vláčného a křehkého těsta jako z pizzerie docílíte použitím mouky určené přímo na pizzu. Ta je označená jako 00 Extra a její úspěch tkví ve vysokém obsahu lepku, který v těstě zajišťuje pružnost a tažnost. Použít můžete ale i obyčejnou hladkou mouku, kterou má doma úplně každý.

Jak péct v elektrické troubě

Důležité je vědět, že výkyvy jsou zpočátku pečení větší, ale jakmile se trouba pořádně vyhřeje, už je teplota stabilnější. Pokud se chystáte péct něco důležitého, nedávejte to do trouby hned, jak kontrolka začne signalizovat, že je v troubě dost teplo.

Jak dlouho péct pizzu na 300 stupňů

V peci se většinou peče čtyři minuty při teplotě vyšší než 300 stupňů Celsia. To samozřejmě většina domácích trub nesvede, „tu svoji“ tedy nastavte na nejvyšší výkon a pravidelně ji hlídejte. Pokud ji rozpálíte na 250 stupňů, bude pečení trvat asi 7 až 10 minut.

Čím pomazat pizzu

„Pizzu můžete potřít smetanou, což chutná dobře v kombinaci se šunkou a více druhy sýra – třeba na pizze quattro formaggi. Častější je ale potírání nasekanými sterilovanými rajčaty,“ prozrazuje Štrba.

Jaké dřevo do pizza pece

3. Pizzaři spalují převážně listnáče, mezi které patří i dub nebo jasan. Polínka z jehličnanů (a některých voňavých stromů, jako je třešeň) bývají nežádoucí pro obsah pryskyřic a aroma. Mohlo by totiž ovlivnit chuť pizzy.

Jak udělat pizzu na kameni

Na kámen je lepší dát pečící papír nebo ho posypat kukuřičnou moukou, aby se na něj pizza nepřichytávala. Tuky ani oleje se pro přípravu na kameni nepoužívají. Pokud byste pekli třeba maso nebo rybu, zabalte je ho alobalu, aby se do něj zachytily šťávy a tuky.

Čím se potírá pizza

„Pizzu můžete potřít smetanou, což chutná dobře v kombinaci se šunkou a více druhy sýra – třeba na pizze quattro formaggi. Častější je ale potírání nasekanými sterilovanými rajčaty,“ prozrazuje Štrba.

Kde koupit pizza mouku

dmBio bio mouka na pizzu, 1 kg | dm.cz.

Proč není dobré při pečení otvírat dvířka elektrické trouby

Troubu neotvírejte!

Po každém otevření dvířek totiž klesne teplota uvnitř trouby o celých 25 stupňů Celsia a může trvat až 10 minut, než se znovu vyhřeje na původní teplotu. Tento pokles stačí na to, abyste si zbytečně prodloužili čas pečení. Problém vyřešíte pomocí teploměru nebo sondy do masa.

Jak péct bez Horkovzduchu

Při statickém pečení se uvedou do provozu topná tělesa na stěnách a bez proudění vzduchu se teplo šíří rovnoměrně ze všech stran. To je vhodné pro pečení chleba, pizzy, focacii, ale také dortů, koláčů, sušenek, pusinek, piškotových dortů a také tzv. španělského chleba.

Kdy se dává sýr na pizzu

Na těsto rozetřeme omáčku (množství podle chuti – já dávám spíš méně, cca 180 ml). Na omáčku nasypeme nastrouhaný sýr a na sýr rozprostřeme salám, šunku. Necháme cca 15 – 20, i 30 minut stát, dokud nebude trouba 45 – 60 minut rozpálená.

Co použít místo kečupu

Co jíst místo kečupu: zkuste ajvar a protlak

Kečup působí nevinně, ale přečtěte si na obalu, kolik je v něm cukru. Přitom ho hravě připravíte doma – a nedoslazovaný. Nebo si vyrobte ajvar z pečených paprik a lilků či pesto z červené řepy. Vypadají podobně, ale jsou chutnější, zdravější a bez cukru.

Čím potřít těsto na pizzu

Nejlépe je těsto potřít ochuceným rajským protlakem a na něj rovnou položit sýr a až na tuto vrstvu pokládat ostatní suroviny dle chuti.

Jak si postavit pec na pizzu

K výrobě podstavce postačí několik betonových tvárnic, které spojíte klasickou maltou. Mohou být však využity například i staré cihly, které vám zbyly po rekonstrukci. Jakmile máte podstavec hotový, můžete na něj umístit izolační vrstvu z porobetonových tvárnic.

Jak správně topit v peci

Jakým dřevem mám v peci topit Používejte tvrdé a suché dřevo, které produkuje minimum kouře a popela. Pokud je dřevo mokré, počítejte s výrazně delší dobou rozpálení pece. V takovém případě doporučujeme vložit další polínka před přiložením do prostoru pece, kde se vysuší.

Co na pizzu místo protlaku

Italská pizza se nemá potřít ani kečupem ani protlakem, ale rajčatovým sugem a to je docela něco jiného. Na olivovém oleji rozdušená rajčata, můžou být i s bylinkama (česnek, rozmarýn, oregano…) a osolené.

Jaká mouka se dává do těsta na pizzu

Recept na nejlepší těsto na pizzu500 g hrubé mouky.2–3 hrsti hladké mouky.10 g droždí350 ml vody.mořská sůl.krupice na posypání plechu.

Kdy používat horkovzdušnou troubu

Horkovzdušné pečení

Rychleji se tak vysuší povrch připravovaného pokrmu a vytvoří se tlustší kůrka. Horkovzdušné pečení je ideální pro přípravu pečiva typu sušenky či cukroví, ale používá se i na pečení masa, zeleniny a na sušení potravin na jedné nebo více úrovních současně.

Co to je horkovzdušná trouba

Horkovzdušné pečení je pečení, při kterém se používá ventilátor. Ten rozhání horký vzduch po vnitřním prostoru trouby a udržuje ve všech jejích částech stejnou teplotu. Horkovzduch je nabízen v nových troubách. Při horkovzdušném pečení je možné péci několik plechů zároveň.

Na co je dobrý horkovzduch

V horkovzdušné troubě můžeme péct více plechů najednou, což oceníme zvláště při pečení většího množství cukroví, koláčů a jiného pečiva. Výhodná je i na pečení masa, protože je v ní upečené rychleji a má krásně křupavou kůrku.