Na jaký program prát džíny?

Na co prát džíny

Pokud je to možné, použijte speciální program na džíny/denim, který nabízejí naše pračky. Je ideální pro všechny typy džínoviny. Někteří výrobci doporučují prát džíny poprvé ručně: obraťte je naruby, do vody přidejte malé množství pracího prostředku a nechte je namočené alespoň 45 minut.
Archiv

Na jaký program prát rifle

Jako základ je při praní prací prášek a pro prevenci tvrdnutí džínoviny je vhodné i máchadlo nebo aviváž a to v malém množství. Džíny v pračce nenechávejte příliš dlouho, stačí jim ideálně okolo půl hodiny na středně silný nebo jemný program při teplotě, kterou jsme již zmínili, tedy okolo 30 °C.
Archiv

Jak vyprat nové džíny

Praní nových džínů – zkontrolujte štítek

Někteří výrobci doporučují první praní ručně: obraťte džíny naruby, nalijte malé množství tekutého pracího prášku do vody a nechte je nasáknout alespoň 45 minut, příležitostně je jemně promíchejte. Poté důkladně opláchněte studenou vodou a pověste je, aby vyschly.
Archiv

Jak správně prát černé džíny

Praní je obzvláště šetrné k barvám, pokud zvolíte jemný program praní na 30 °C a pouze velmi jemný cyklus ždímání. Je velmi důležité používat správný prací prostředek. V žádném případě byste neměli používat univerzální prací prostředek, protože obsahuje více bělících prostředků, které rozpouštějí barvu z látky.
Archiv

Na jaký program sušit džíny

Rifle sušte na programu s co nejnižší teplotou a pokud můžete, vyndejte je dříve, když jsou trošku vlhké a vysušte je na sušáku. Zabráníte tak tomu, aby se srazily nebo ztratily elasticitu.

Jak často prát džíny

Tričko házíme na praní již po jednom dnu a džíny alespoň dvakrát týdně. Je to ale skutečně správně Džíny díky svému materiálu vydrží více, než běžné kalhoty. Aby neztrácely tvar a barvu, je ideální je prát jednou za 14 dní.

Na jaký program prát černé prádlo

Zapište si tedy za uši, že černé prádlo se pere na delší programy a na vyšší teplotu, ideálně na 60 °C (pokud to dovoluje etiketa s pracími symboly, kterou najdete na rubové straně). Pokud nechcete mít své oblíbené kousky celé od „chlupů“, vyvarujte se praní černého prádla poté, co jste prali deky nebo ručníky.

Co nepatří do sušičky

Do sušičky nedávejte prádlo, které obsahuje gumové části, stejně tak nevkládejte boty do sušičky, pokud mají lepené podrážky. Ty se mohou působením horkého vzduchu rozlepit. Do sušičky rovněž nepatří oblečení s plastovými zipy, které se mohou zkroutit. Podobně jako podprsenky s výplní, které se mohou zdeformovat.

Kde se bere prach v sušičce

Nečistíte filtry. Velmi důležitou součástí sušičky je prachový filtr. Měli byste ho čistit po každém sušení. „Na konci každého programu vlhkou rukou setřete zbytek vláken a prach z předního filtru v otvoru dveří.

Jak méně prát

Jak prát bílé prádlo Při praní bílého prádla můžete využít i vyšších teplot praní (60 °C a více), avšak pouze v případě bavlněných materiálů. U syntetických materiálů určitě nepřekračujte teplotu 40 °C. Použijte prací prostředek na bílé prádlo a ždímání nastavte dle typu materiálu.

Jak žehlit džíny

Jsou-li ale přeci jen džíny hodně zmačkané, můžete je vyžehlit na žehlicím prkně.Džíny žehlete vždy naruby.Nejdříve položte na žehlicí prkno jednu nohavici.Na závěr můžete džíny ještě přežehlit v oblasti pasu a boků, aby se dokonale vyrovnaly.

Co patří do bílého prádla

Bělidla obsahují účinné bělicí látky (např. peroxid vodíku nebo perkarbonát sodný), které původní barvu prádla oživí. Vyskytují se v práškové i tekuté podobě, obvykle je stačí nasypat či nalít do zásobníku a pustit prací program o min. teplotě 60 °C.

Jak správně prát v pračce

U syntetických materiálů určitě nepřekračujte teplotu 40 °C. Použijte prací prostředek na bílé prádlo a ždímání nastavte dle typu materiálu. Jemné materiály (například satén a hedvábí) neždímejte buď vůbec, nebo na nízké otáčky. Vysokým otáčkám odstřeďování se vyhněte i v případě vlněných a bavlněných svetrů.

Jak provonět prádlo v sušičce

Místo ubrousků můžete použít také tuhá vonítka do sušičky. Ta vydrží vonět v řádech týdnů až měsíců, nejsou ale na trhu zatím příliš rozšířená. Přírodní variantu vůně do sušičky představuje éterický olej. Ten můžete nakapat do speciálních vlněných koulí nebo gumových „vajíček“ a provonět tak prádlo.

Co dát do sušičky aby prádlo nebylo pomačkané

Pokud vyndáváte prádlo ze sušičky velmi pomačkané, chyba je v tom, že jej vyndáváte pozdě. Prádlo je zapotřebí vytáhnout ještě teplé a nenechat ho v sušičce příliš dlouho. Stihne-li prádlo v sušičce vychladnout, způsobí to jeho pokrčení. Prádlo ze sušičky proto vždy hned vyndejte, uhlaďte a složte nebo pověste.

Proč mi nevoní prádlo že sušičky

Nejvíce nečistot zachytí přední a spodní filtr – v případě, že se zanesou textilními vlákny a zbytky pracích prostředků, bývají nejčastějším důvodem, proč prádlo ze sušičky nevoní. Nečistoty v sobě navíc často drží vlhkost, a vytváří tak ideální prostředí pro vznik plísní.

Co proti prachu v bytě

Čistěte pravidelně klávesnici počítače, monitor a obrazovku televize, stejně jako povrch všech elektrospotřebičů. Omezte textilie v bytě – pokud se jich nevzdáte, pravidelně je vysávejte nebo perte. Kusové koberce často vyklepávejte, ideálně vyperte nebo dejte vyčistit. Volte nábytek s uzavřenými policemi.

Co použít místo prášku na praní

Zkuste použít obyčejný sprchový gel nebo tekuté mýdlo. Nebojte se toho a nalijte půl deci rovnou do bubnu pračky. Pokud nechcete plýtvat gelem nebo mýdlem, pak si připravte jednoduchý prací gel. Stačí v horké vodě rozmíchat vrchovatou lžíci nastrouhaného mýdla a sodu.

Jak vyprat mikinu v pračce

Při praní rozpínacích mikin zapněte zipy a prohlédněte kapsy. Rozepnuté zipy by totiž mohly zničit další oblečení v pračce. Naopak svetry s knoflíky nebo košile byste měli prát s rozepnutými knoflíčky, protože by se vytahaly dírky a knoflíky by pak nedržely zapnuté.

Jak často se mají prát džíny

Tričko házíme na praní již po jednom dnu a džíny alespoň dvakrát týdně. Je to ale skutečně správně Džíny díky svému materiálu vydrží více, než běžné kalhoty. Aby neztrácely tvar a barvu, je ideální je prát jednou za 14 dní.

Jak se starat o džíny

Ideální teplota praní je přibližně kolem 30 °C, v nejvyšším možném případě 40 °C až 50 °C. Je ideální prát džíny delší dobu a na menší teplotu. K praní se dají používat i různá máchadla či změkčovadla. Prát by se ale dohromady měla pouze džínovina.

Na jaký program prát tmavé prádlo

Perte na nižších teplotách

Černé prádlo je ideální prát nižších teplotách, tedy okolo 30 °C. Barvy totiž zesvětlují při praní na vyšších teplotách. V žádném případě nevyvařujte černé prádlo, ani kdyby se jednalo o bavlnu. Některé pračky mají dokonce přímo program na praní černého prádla.

Proč prát prádlo naruby

Při praní se jednotlivé kousky prádla o sebe třou, dochází tak k postupnému otěru barvy a materiálu. Proto se doporučuje prát prádlo vždy obrácené naruby. Poškození je nejpatrnější na švech a okrajích oděvů.

Jak rozdělit prádlo do pračky

Ještě před tím, než dáte prádlo do pračky, musíte jej roztřídit podle barev. V ideálním případě byste jej měli rozdělit minimálně na tři hromádky – tmavé oblečení, bílé a barevné. Pokud se některé barvy ve vašem šatníku vícekrát opakují, můžete vytvořit hromádek více.

Co se nesmí dávat do sušičky

Co nesmí do sušičkyplavky a elastické stahovací prádlo.silonové punčocháče.tenisky a boty s lepenými podrážkami (ostatní obuv ANO pouze v případě, že je sušička na tyto účely vybavená speciálním košem)vlněné či kašmírové oblečenítextilní a jiné hračky. kabelky.