Na jaký program prát mikiny?

Jak se pere mikina

Svetry a mikiny nedávejte na ramínka, zbytečně tak budete mít vytlačené důlky na ramenou a materiál se bude ničit. 2. Skládejte trika, svetry či mikiny na sebe jen do počtu maximálně pěti kusů. Tak docílíte toho, že se navršená pyramida nezhroutí, prádlo se zbytečně nezatěžuje a pohodlně vyndáte i spodní kus.
Archiv

Jak prát mikiny se zipem

Fleecové oblečení, doplňky, plédy i deky lze prát v pračce na 30 °C a v některých případech dokonce na teplotu 40 °C, při praní se ale vyhněte programům s vysokými otáčkami. Aby fleecová mikina vypadala co nejdéle jako nová, perte ji naruby a používejte šetrné prací prostředky bez obsahu bělidel.

Na jaký program prát oblečení

Program a teplota praní

Odlišný program volte pro ložní prádlo, věci na sport či oblečení pro denní nošení. Pro vlněné či jemné prádlo volte šetrný program praní v ruce. Dnešní pračky jsou velmi účinné, proto pro běžné denní praní stačí teploty na 30 či 40 °C a úměrná dávka pracího prostředku.

Jak vyprat fleecovou mikinu

Fleecové oblečení perte samostatně – nepřidávejte k němu žádné další prádlo. Perte maximálně na 40 °C. Nejlepší volbou jsou tekuté prací prostředky pro sportovní oděvy, nebo mýdlové vločky. Stejně jako u předchozích materiálů, zapomeňte na aviváž, bělidla a změkčovadla.
Archiv

Co prát na 40

Běžné prací teploty se pohybují mezi 40 °C – 60 °C, přičemž na teplotu 40 °C pereme především klasické oblečení nebo třeba povlečení na teplotu 60 °C pracovní oděvy, nebo ručníky, které jsou více znečištěny. Důležité je se ale podívat i na označení každého kusu prádla, kde je doporučení výrobce, jak ho prát.

Jak dlouho prát trička

Využívejte šetrné prací programy.

Nikdy neperte tričko déle než je nutné. Využívejte krátké (60 min) a šetrné prací programy. Vhodná je teplota 30°C, maximálně však 40°C. Vyzkoušet můžete i praní ve studené vodě.

Jak často prát mikinu

Bundy a mikiny byste měli prát po šestém až sedmém použití.

Saka to mají podobné, i ta by se měla prát po pátém až sedmém nošení. Kožené a koženkové bundy by se měly očistit jednou za sezón.

Jak prát nepromokavé oblečení

Jak prát membránové oblečeníPerte na šetrný program na teplotu max.Neždímejte – zvolte program bez ždímaníPerte pouze ve speciálních přípravcích určených pro praní membránových bund.Nepřidávejte v žádném případě žádné jiné přísady jako aviváž, bělidla, ani nepoužívejte běžné prací prostředky!Nečistěte chemicky!

Co můžu prát na 40

Na 30-40 °C se doporučuje prát v podstatě každý materiál, od jemných svetříků až po džíny. A ložní prádlo Ani to už není potřeba „vyvařovat“ ve vyšší, než 60° teplotě.

Jak vybrat spravny program na pračce

Otázka: Jaké nastavení cyklu je pro mé prádlo nejvhodnější Odpověď: Vaším prvním zdrojem informací o praní prádla jsou etikety péče, které naleznete uvnitř oblečení. Obsahují symboly, které vám sdělí, jaký typ praní je pro dané oblečení vhodný. Podle těchto symbolů zvolte na pračce správný cyklus.

Jak prát 100% bavlnu

100% bavlnu můžete prát na 40-60° C, pokud je nebarvená, tak ji můžete i vyvářet a bělit. Bavlnu s příměsí lycry, elastanu nebo syntetiky perte výhradně na 40° C. Prádlo před praním otočte naruby, zapněte knoflíky i zipy. Nezapomeňte prádlo roztřídit podle barev.

Jak prát ručníky a utěrky

Ideální teplota pro praní ručníků je 40 °C, maximálně pak 60 °C. To jsou teploty, které stačí na zničení bakterií. Na 90 °C perte ručníky pouze v případě nemoci nebo plísňové infekce. Ručníky perte, pokud možno roztříděné dle barev a nejlépe odděleně od ostatního prádla.

Jak dlouho prát tricka

Využívejte šetrné prací programy.

Nikdy neperte tričko déle než je nutné. Využívejte krátké (60 min) a šetrné prací programy. Vhodná je teplota 30°C, maximálně však 40°C. Vyzkoušet můžete i praní ve studené vodě.

Jak se perou trička

Pro trička, košile a další barevné prádlo stačí obvykle prací program s teplotou 30 °C. Díky tomu déle zachováte původní barevnost prádla, a ještě ušetříte energii. Ložní prádlo nebo kapesníky zaslouží naopak teploty vyšší, které bezpečně odstraní případné bakterie. V takových případech volte teploty praní kolem 60 °C.

Jak na zažloutlé prádlo

Octový roztok odstraní žluté skvrny od potu

Pomoci vám však může překvapivě obyčejný vinný ocet! Ve 2 litrech teplé vody rozmíchejte 6 lžic octa, a nechte prádlo v roztoku naložené min. 3 hodiny. Poté jej vyperte v pračce v běžném pracím cyklu a uvidíte, že skvrny zmizí.

Jak obnovit Membranu

Obnova DWR

Pokud vám začne membránové oblečení vsakovat, častokrát to není chyba membrány ale mechanického narušení DWR. Což je vlastně vrstva na na povrchu, která odpuzuje vodu. Pokud tuto vrstvu narušíte, tak v první řadě vezměte vlhkou látku a přežehlete ji na membránovém oblečením. Tím opět aktivujete DWR.

Jak prát oblečení s membránou

Jak prát membránové oblečeníPerte na šetrný program na teplotu max.Neždímejte – zvolte program bez ždímaníPerte pouze ve speciálních přípravcích určených pro praní membránových bund.Nepřidávejte v žádném případě žádné jiné přísady jako aviváž, bělidla, ani nepoužívejte běžné prací prostředky!Nečistěte chemicky!

Co se stane kdyz Vyperu prádlo na 40

Předpírka v posledních letech už není oblíbená a u běžného praní se ani nevyplatí, navíc ušetříte energii. Běžné prací teploty se pohybují mezi 40 °C – 60 °C, přičemž na teplotu 40 °C pereme především klasické oblečení nebo třeba povlečení na teplotu 60 °C pracovní oděvy, nebo ručníky, které jsou více znečištěny.

Na co si dát pozor při výběru pračky

Probereme jednotlivé body podrobněji, abyste si mohli vybrat co nejvhodnější pračku.2.1 Hlučnost pračky.2.2 Kapacita pračky.2.3 Počet otáček při odstřeďování2.4 Spotřeba elektřiny a vody.2.5 Programy praní2.6 Integrace do řešení Smart Home.2.7 Disponibilní prostor.

Co znamená u pračky Eco program

Vynikajicí mycí výsledky při velmi nízké spotřebě vody a energie. Nová programová technika zajišťuje delší intenzivnější mytí s minimální spotřebou vody a el.

Jak se pere elastan

Prádlo z elastanu je potřeba prát v rozmezí 30 a 40 °C. Většinu oblečení s elastanem není třeba příliš žehlit. Šaty, trička i kalhoty drží tvar. U látek s vyšším obsahem umělých vláken (polyester, polyamid) je vždy nutné nejprve vyzkoušet teplotu žehličky po rubu látky.

Jak se pere prostěradlo

Prostěradla můžete prát v automatické pračce stejně jako běžné prádlo. Pro praní barevných prostěradel výrobce doporučuje teplotu 40oC , pro bílé 60oC. Abyste zachovali měkkost a hebkost vláken používejte kvalitní prací prostředek na barevné nebo bílé prádlo a nepoužívejte aviváž, aby se nesnížila savost vláken.

Na jaký program prát ručníky

Nejvhodnější bývá program bavlna na 40 oC.

Jak prát ručníky aby byly měkké

Péče o ručníky začíná už před jejich prvním použitím

Několikeré vyprání by mělo pomoci. Ideální teplotou pro praní ručníků je 40 °C, maximálně pak 60 °C. Perte je pokud možno roztříděné dle barev a nejlépe odděleně od ostatního prádla. Důvodem je především to, že třeba knoflíky či zipy by mohly ručníky poškodit.

Jak prát podle barev

Ideální je prát prádlo podle jednotlivých barev. Čím více jsou si barvy prádla podobné, tím méně ztrácí svou barvu. Pokud však nemáte dostatek prádla od jedné barvy, postačí rozdělení prádla na bílé, světlé, barevné a černé s tmavým. V případě, že máte vícebarevné prádlo, se rozhodujte podle převažující barvy oblečení.