Na jaký program prát přikrývky?

Na jaký program prát peřiny

Pak už hlavně záleží, z jakého materiálu peřiny a polštáře máte.Péřové přikrývky: Některé péřové peřiny je nutné odnést do čistírny.Pro praní peřin se doporučuje program jemného praní v teplé vodě s obvyklou teplotou 30° C.Poslední fází u praní peřin je jejich sušení.
Archiv

Na jaký program sušit peřiny

V zájmu optimálního sušení nastavte speciální program pro vlnu. Pokud vaše sušička nemá program na vlnu, nastavte dlouhý cyklus při střední teplotě a použijte kuličky pro sušení, aby bylo po vysušení všechno jemné, nadýchané a voňavé. Ze sušičky nevybírejte oblečení, které není 100% suché.
Archiv

Jak vyprat peřiny z peří

Peří perte na speciální, pro tento účel vytvořený program. Pokud ho vaše pračka nemá, využijte program na jemné prádlo s teplotou do 40 °C a sáhněte po pracím prostředku přímo na peří. Do sušičky pak vložte spolu s polštářem dva tři tenisáky, které budou při procesu poskakovat a materiál vám krásně "naklepou".
Archiv

Jak prát duté vlákno

Praní lůžkovin z dutého vlákna

Přikrývky a polštáře z dutého vlákna perte na 60 °C, abyste měli jistotu, že se zbavíte roztočů. Pozor dávejte pouze při ždímání, které by nemělo trvat déle než 1 minutu. Syntetické lůžkoviny můžete sušit jak volně, tak i v sušičce, nastavené na nižší teplotu.
Archiv

Jak prát peřiny z IKEA

Všechny polštáře a přikrývky IKEA můžete prát při teplotě 60 °C (kromě polštářů s pěnou s pamětí, kde můžete prát pouze potah), která roztoče zničí. Postupujte podle pokynů na údržbu, aby vaše polštáře a přikrývky byly vždy čisté a bez roztočů. Polštáře a přikrývky pravidelně větrejte, aby zůstaly svěží a suché.

Jak vyčistit peří doma

Peřiny, polštáře, péřovou bundu, spacák apod. – to všechno můžete vyprat v pračce, na vhodný program a s vhodnými přípravky. Nezbytností bude také sušička. S objemnými peřinami a polštáři je možné také zajít do specializované čistírny, kde povlak rozpářou a peří odborně vyčistí.

Co se nesmí dávat do sušičky

Co nesmí do sušičkyplavky a elastické stahovací prádlo.silonové punčocháče.tenisky a boty s lepenými podrážkami (ostatní obuv ANO pouze v případě, že je sušička na tyto účely vybavená speciálním košem)vlněné či kašmírové oblečenítextilní a jiné hračky. kabelky.

Jak vyčistit péřové peřiny

Než začnete prátzkontrolujte důkladně švy u přikrývky.použijte speciální přípravek na praní peří (např.nepoužívejte aviváž, peří by mohlo ztratit své přirozené vlastnosti.perte na nejúspornější režim při teplotě max 40°C.ždímání nastavte na maximální otáčky.

Jak casto prát peřinu

Proč by se měly peřiny a polštáře prát

Ideálně by se měla prát dvakrát, ale maximálně čtyřikrát do roka. Přílišné praní přikrývku zbytečně opotřebuje. Polštáře také doporučujeme prát dvakrát za rok. Dalším důvodem, proč přikrývky prát, jsou roztoči.

Jak vysušit paměťovou pěnu

Polštáře doporučujeme sušit v sušičce pouze při nastavení speciálního programu. Během používání polštáře pravidelně větrejte, abyste přirozeně odstranili přebytečnou vlhkost uvnitř výplně. Polštáře nežehlete a chemicky nečistěte.

Jak často prát peřiny

Přikrývky perte alespoň jednou ročně. Jestliže trpíte alergií na roztoče a kýchání a smrkání v ložnici je pro vás denním chlebem, pak peřiny perte klidně dvakrát za rok.

Jak často prát deky

Mikroplyšovou deku byste proto měli prát průměrně jednou za 7-14 dní v době, kdy ji často používáte. Lázeň jí dopřejte také po zimní sezoně. Podobná pravidla platí i pro povlečení, prostěradla nebo přehozy na postel z mikroplyše.

Jak často čistit péřové peřiny

Péřové přikrývky doporučujeme nechat čistit každých 5 let, u polštářů je intenzita kratší, protože jsou více v kontaktu s vlasy a pokožkou. Ideální doba jsou tak 2 roky.

Proč mi nevoní prádlo že sušičky

Nejvíce nečistot zachytí přední a spodní filtr – v případě, že se zanesou textilními vlákny a zbytky pracích prostředků, bývají nejčastějším důvodem, proč prádlo ze sušičky nevoní. Nečistoty v sobě navíc často drží vlhkost, a vytváří tak ideální prostředí pro vznik plísní.

Kde se bere prach v sušičce

Nečistíte filtry. Velmi důležitou součástí sušičky je prachový filtr. Měli byste ho čistit po každém sušení. „Na konci každého programu vlhkou rukou setřete zbytek vláken a prach z předního filtru v otvoru dveří.

Jak se starat o péřové přikrývky

Aby vaše peří zůstalo co nejdéle vysoce kvalitní, stačí dodržovat několik jednoduchých zásad:péřový výrobek často větrejte.občas provzdušněte naklepáním výrobku.nevystavujte slunci.na dekách není vhodné sedět.

Jak prát polštáře a periny

Použijte prací prostředek určený na přikrývky a polštáře s přírodní náplní, který neobsahuje enzymy. Běžné prací prostředky obsahují enzymy, které ničí vlastnosti peří a prachového peří tím, že z nich odstraní přirozenou vrstvu tuku. Na přikrývky z umělých vláken můžete používat běžné prací prostředky.

Jak často měnit polštáře

Podle odborníků na spánek je ideální měnit polštář každý půlrok.

Jak se starat o péřové peřiny

Doporučujeme dát méně pracího prášku, než jste zvyklí při praní oblečení. Nezapomeňte lůžkoviny důkladně vysušit, nejlépe v sušičce, v létě se vyvarujte venkovnímu sušení, kdy se do peřin mohou dostat roztoči, prach a pyl. Zvláštní péči vyžadují péřové přikrývky a polštáře, kdy se raději obraťte na pomoc v čistírně.

Jak doma vyprat peří

Ideální je praní v ruce či pračce při 30 až 40°C. Samozřejmostí je zvláštní program a speciální prací prostředek – ideálně přímo pro peří, jako je Fibertec Down Wash. Zcela zásadní je nepoužít v pracím cyklu vysokootáčkové odstředění nebo snad ždímání. Odstředění nastavte na co nejnižší otáčky, nebo jej vypněte úplně.

Jak prát dek

Deku perte samostatně bez dalšího prádla. Na pračce zvolte prací program pro ruční praní, jemné textilie nebo vlnu (podle složení vaší deky). Obzvlášť důležité je používat přípravky, které jsou určené na konkrétní typ vlákna. Například na vlněnou deku jsou to ty s obsahem lanolinu.

Jak casto prát přikrývky

Proč by se měly peřiny a polštáře prát

Nosnost náplně přikrývky udržíte tak, že ji alespoň jednou za rok vyperete. Ideálně by se měla prát dvakrát, ale maximálně čtyřikrát do roka. Přílišné praní přikrývku zbytečně opotřebuje. Polštáře také doporučujeme prát dvakrát za rok.

Jak probiha čištění peří

Nejdříve peří prochází procesem trojího praní (za studena) a následného odstředění. Další fází je promíchávání peří proti sítům a současného dosušování. Dochází tak k odlučování prachových části a úlomků. Na závěr je peří opět mechanicky promícháváno, aby se provzdušnilo a získalo na objemu.

Jak skladovat péřové peřiny

Peří doporučujeme skladovat v prodyšném obalu. Péřové výrobky nestlačujte vakuovými systémy! Stlačení peří poláme. Pozor na praní!

Co se nesmí sušit v sušičce

Co nesmí do sušičkyplavky a elastické stahovací prádlo.silonové punčocháče.tenisky a boty s lepenými podrážkami (ostatní obuv ANO pouze v případě, že je sušička na tyto účely vybavená speciálním košem)vlněné či kašmírové oblečenítextilní a jiné hračky.kabelky.