Na jaký program prát potah na matraci?

Jak vyčistit potah na matraci

Další osvědčený postup je postříkat matraci směsí jedlé sody, saponátu (na nádobí) a peroxidu. Tento tekutý prostředek se nastříká na povrch matrace a rovněž se nechá nějaký čas působit. Soda spolu se saponátem odmastí matraci a peroxid vybělí vzniklé skvrny od potu.

Jak prát chránič matrace

V návodu u chráničů uvádíme, že doporučujeme prát na 60 °C, maximálně však na 90 °C.
Archiv

Jak sušit potah na matraci

Perte podle symbolů na štítku, nejčastěji se kvalitní potahy perou na 60°C. Při větším úklidu/ převlékání postele se doporučuje potah vysát. Sušení potahu– dělitelný potah má výhodu také v rychlejším schnutí. V sušičce ½ potahu schne cca 1 hodinu a mimo sušičku většinou 6–24 hodin (podle typu).
Archiv

Jak prát Topper

Spěte na čisté matraci

Díky topperu se nepotíte přímo do matrace. Menší obal je také jednodušší prát. Dejte ho do pračky na 60 stupňů a zbavíte se nečistot. Ve starší matraci se vaší odumřelou kůží mohou živit až 2 miliony roztočů.

Jak prát potah z matrace

Nezapomeňte na povlak na matraci

Povlak byste měli prát minimálně na 40 °C. Většina moderních potahů se však může prát i na 60 °C, což je teplota, která dokáže zahubit roztoče. Některé antialergenní potahy můžete dokonce prát i na 90 °C. Vždy se ale řiďte pokyny výrobce.

Jak casto prát potah na matraci

Potah matrace perte pravidelně 1x za půl roku. Vždy postupujte podle pokynů výrobce. Optimální teplota při praní je 60 °C, která odstraní prach, soli z potu i roztoče. Některé druhy potahů lze prát až při teplotě 95 °C, jiné naopak při teplotě 40 °C.

Jak prát molitan

Polyuretanová pěna (MOLITAN) je kvalitní pěna, která zaručuje pružnost a tvarovou stálost. Molitan lze čistit ručním praním ve vodě s použitím běžných pracích prostředků. Po vytlačení zbytků vody lze velmi dobře sušit volně položený při pokojové teplotě.

Na jakou teplotu prát deku

Deku perte podle návodu na štítku, který většinou předepisuje teplotu praní 30 nebo 40 stupňů. Při praní používejte tekutý prací prostředek a při výběru pracího prostředku na vlněnou přikrývku dbejte na to, aby se jednalo o prací prostředek vhodný na vlnu.

Co nepatří do pračky

Jaké věci rozhodně nepatří do pračkyPaměťová pěna. I když polštáře z ní vyrobené prostě jednou za čas potřebují vyprat, není moudré dávat je do pračky.Zvířecí chlupy.Podprsenky.Cokoliv s hořlavými skvrnami.Krajka, vyšívání, zdobení.Extra velké věci.Vlna, samet, kašmír.

Jak se čistí molitan

Pokud se nečistoty dostanou do molitanu, vyzkoušejte vysavač na mokré čištění. Menší dětské matrace můžete vyprat v šetrném pracím prostředku. Vždy ale počítejte, že schnutí bude trvat velmi dlouho.

Jak prát deku z Mikroplyše

Povlečení vyrobené z polyesteru, jako je mikrovlákno, mikroplyš a mikfroflanel, stačí vyprat na 30 °C. Materiál je totiž sám o sobě hypoalergenní a má skvělé antibakteriální schopnosti. Praní na více než 60 °C už opravdu není potřeba.

Jak prát povlečení program

Obecně platí, že ložní prádlo pereme v teplotním rozmezí 40 až 60°C. Bílé nebo bavlněné povlečení lze prát až na 60°C, zatímco u krepu je vhodné zvolit teplotu nižší Ždímáním na vysoké otáčky může dojít k poškození vláken a povlečení ztratí původní tvar. Jemné materiály, hedvábí nebo satén neždímejte.

Kdy se nesmí používat aviváž

Pokud máte prodyšné sportovní oblečení, oblečení s funkční membránou nebo vyrobené z textilie z mikrovláken, pak aviváž nikdy nepoužívejte. Zničíte vlákna a tím i jejich funkčnost. Toto oblečení nepatří většinou mezi nejlevnější a provonět jednu várku sportovního oblečení by vás tak mohlo přijít dost draho.

Co se stane kdyz dám do pračky moc prádla

Co se stane, když vložíte příliš mnoho prádla do pračky a sušičky Odpověď je jednoduchá: vaše prádlo nebude dokonale čisté a suché. Ve skutečnosti, pokud se prádlo nemůže volně otáčet v bubnu, praní a sušení nebude účinné.

Jak vysušit mokrou matraci

Dokonalé vysušení

Pokud máte čas, nechte ji v teple domova doschnout. Pokud ne, vezměte si k ruce fén a vysoušejte matraci tak dlouho dokud není suchá. Občas fén odložte a nechte ho vychladnout, abyste ho nespálili.

Jak vyčistit matrace jedlou sodou

Nasypte asi jeden šálek jedlé sody přes sítko na matraci.

Malým kartáčem s jemnými štětinami sodu zapracujte do tkaniny a nechte působit 15 minut. Poté sodu z matrace vysajte.

Na jaký program prát deku

Deku perte samostatně bez dalšího prádla. Na pračce zvolte prací program pro ruční praní, jemné textilie nebo vlnu (podle složení vaší deky). Obzvlášť důležité je používat přípravky, které jsou určené na konkrétní typ vlákna. Například na vlněnou deku jsou to ty s obsahem lanolinu.

Jak často prát deku

Z delší dobu neprané deky či lůžkoviny se stává oblíbené místo bakterií a mikrobů. To platí o to více, když do postele nebo pod deku pouštíte domácí mazlíčky. Mikroplyšovou deku byste proto měli prát průměrně jednou za 7-14 dní v době, kdy ji často používáte. Lázeň jí dopřejte také po zimní sezoně.

Na jaké otáčky prát

Pro běžné praní doporučujeme nejméně 800 otáček za minutu, pro následné sušení v sušičce alespoň 1 200 otáček za minutu. Jestliže bydlíte v domě se sousedy nebo plánujete prát večer a v noci, předem se informujte o hlučnosti pračky.

Na jaké otáčky prát povlečení

Nastavte potřebnou teplotu v rozmezí 40 až 60°C a rychlost otáček 1 000 až 1 200 za minutu. Rychlost otáček nenastavujte nejvyšší, aby nedošlo k poškození vláken a tvaru povlečení.

Proč mi nevoní prádlo aviváži

Používáte příliš pracího prášku

První příčinou, proč prádlo z pračky nevoní, je nadměrné používání pracího prášku. Pokud jste si mysleli, že pokud dáte do bubnu více prášku, tak se prádlo lépe vypere, jste hluboce na omylu. Zvlášť nízké programy na 30 a 40 stupňů jsou schopné zpracovat jen určité množství prášku.

Jak provonět prádlo bez aviváže

Stačí navonět kapesníček oblíbeným parfémem nebo znovu vonným olejíčkem. Kapesník pak schovejte do pytlíčku nebo punčošky a nechte oblečení, ať si vůni pomalu „nasaje“.

Jak se zbavit zatuchlého prádla

Soda – dobře pohlcuje pachy také soda. Dejte zatuchlé prádlo do pytle a přisypte k němu jedlou sodu. Je dobré nechat ji působit přes noc, ale pokud nemáte čas, může stačit i několik hodin. Jakmile prádlo vytáhnete, oprašte ho a dejte vyprat.

Jak prát ručníky s octem

Babská rada, která pomáhá: ocet a soda

Vypere, odstraní skvrny, zbaví zápachu. Do zásobníku na prací prášek nalijte sklenici klasického vinného octa. Nastavte pračce co nejvyšší teplotu vody a zapněte. A to je vše.

Co delat s Pocuranou matraci

Pokud máte matraci počůranou, namíchejte si směs jedlé sody, 3% peroxidu vodíku a saponátu. Peroxid a sodu smíchejte v poměru 5:1 a přidejte dvě kapky přípravku na mytí nádobí. Směs naneste na skvrnu a bez drhnutí nechte zaschnout.