Na kterém zápěstí se nosí hodinky?

Na které straně se nosí hodinky

hodinky se standardně nosí na levé ruce, nezávisle na tom, zda je člověk ,,pravák nebo levák". Pokud někdo nosí hodinky na pravé ruce nebo s ciferníkem vespod, jde spíš o trendy záležitost.

Na které ruce se nosí chytré hodinky

Tak, na které ruce se nosí hodinky Jak jsme zmiňovali hned v samém úvodu, neexistuje žádné psané pravidlo. Noste je na té ruce, kde vám je to pohodlnější. Pokud se však nedokážete rozhodnout, můžete si nechat poradit od jakéhosi nepsaného pravidla – nosit hodinky na nedominantní ruce.
Archiv

Kde nosi zeny hodinky

Asi každý ví, že hodinky se většinou nosí na levé ruce. Ale kde přesně Ženy by měly nosit hodinky dál od zápěstí, muži naopak co nejblíže.
Archiv

Kde nosi leváci hodinky

Náramkové hodinky jsou konstruovány pro nošení na levém zápěstí. Korunka na natahování pera a nařizování správného času je umístěna na pravé straně pouzdra hodinek tak, aby se korunkou dalo snadno otáčet pohybem ukazováčku pravé ruky.
Archiv

Proč se nosí hodinky na levé ruce

Vojáci si totiž hodinky nasazovali na levé zápěstí, aby pravou rukou mohli hodinky a korunku nastavovat. Toto umístění se uchytilo i díky tomu, že větší počet lidí (90 % populace) jsou praváci a tak jim to více vyhovuje.

Jak mají sedět hodinky na ruce

Ideální je něco mezi – hodinky drží na místě, ale jde s nimi bez velkého odporu pootočit, nemáte z nich otlačenou ruku. V běžném postoji s rukama podél těla by hodinky měly být z většiny zakryté manžetou košile. S rukama vodorovně vůči zemi mohou vykukovat z půlky, víc ne.

Kde mít hodinky

Obecně se uznává teorie, že by se měly nosit na nedominantní ruce, tedy pokud jste pravák, tak na levé, a naopak. Důvod je prostý, nedominantní ruku používáme méně a hodinky se na ní proto tolik neopotřebují.

Jak moc utáhnout hodinky

Ať řemínek hodinek netlačí a neklouže

Ruka musí být v pohodlí a řemínek by měl mít rezervu. Podle toho, jak moc řemínek utáhneš, ovlivníš i vzdálenost hodinek od zápěstí. Hlavní je sice pohodlí, ale zkus se řídit pravidlem, že ženy by měly mít hodinky co nejdál od zápěstí a muži naopak co nejblíže.

Proč nosit hodinky

Hodinky jsou magická věc. Jeden ze zásadních pánských doplňků, který okamžitě mění celý dojem. I když existuje výzkum, že všichni více a více zjišťujeme čas pomocí telefonu, na tom kusu kovu, skla a třeba kůže kolem zápěstí něco je.

Jak volné nosit hodinky

Obecně se uznává teorie, že by se měly nosit na nedominantní ruce, tedy pokud jste pravák, tak na levé, a naopak. Důvod je prostý, nedominantní ruku používáme méně a hodinky se na ní proto tolik neopotřebují.