Odkud pochazi jméno Elen?

Jak se říká Elen

Domáckými podobami jména jsou Eli, Elča, Elka, Ela, zdrobněle Elenka nebo Eluška.
ArchivPodobné

Jak rikat jmenu Nela

Domácky se jméno užívá jako Neli, Nelinka, Nelka, Nelička, Neliška, Neluška apod. Jméno se jako Nelly či Nelli vyskytuje i v němčině, angličtina jméno zná jako Nellie, Nell nebo Nelly (užívá se i jako domácí podoba jmen Ellen, Hellen aj.).
Archiv

Z jaké země pochází jméno Nela

Ženské křestní jméno latinského původu. Údajně vychází ze jména Cornelia (Kornélie), což znamená vytrvalá nebo pevná. Mohlo by však být i zkrácenou verzí některých dalších jmen, jako je Petronela, Eleonora nebo Helena.

Kdy má svátek Eleanor

V českých kalendářích se běžně neuvádí, svátek slaví společně s Lenkou (podoba jmen je čistě náhodná, nemají podobný ani původ ani význam) 21. února.

Co znamená jméno Elen

Bývá spojováno s ruskou nebo bulharskou variantou jména Helena. Jeho význam by tedy znamenal pochodeň nebo světlo. Další původ je spojován s převzetím z anglického jména Eleanora do keltského jazyka, jeho význam značí soulad a svornost.

Co je to Ela

Ela, stejně znějící podoby dvou jmen různého původu, především slovenské podoby a anglické varianty původem řeckého j. Helena, tj. "světlo", dále i osamostatnělého anglického domáckého tvaru j. Eleanora.

Jak se říká Adele

Užívá se i ve formě Adela či Adléta. Také Adina je odvozeninou jména Adéla. Vlasteneckou podobou jména je Šlechtislava. Dalšími variacemi jména Adéla je Adélka, Adla, Adka či Adél, také Áďa, Áda, Aduš, Ady, Adelajda, Adelinka apod.

Jak říkat Natalii

Domáckými podobami jména jsou Natálka, Naty, Natka, Nasťa, Tálka, Tálie aj.

Jak rikat Eleonora

Domáckými podobami jména jsou Ela, Elen, Elenka, Elka, také Lea, Lenka nebo Nora, Norka, Lora, Lorka aj. Zdrobněle se jméno užívá jako Eleonorka. Jméno Eleonora se vyskytuje také v ruštině, italštině, polštině, švédštině nebo srbochorvatštině. Jméno najdeme i ve slovenštině nebo maďarštině – jako Eleonóra.

Kdy má svátek Elenka

Elena je ženské křestní jméno, méně obvyklá varianta oblíbeného jména Helena nebo anglického Eleonora nebo ruského Jelena. Svátek má podle českého kalendáře 16. března.

Kdy slaví svátek Elenka

Svátek: 4.7., 20.7.

Kdo má svátek 163

Svátek slaví Elena a Herbert.

Jak říkat Ela

podoby: Ela, Elka, Elča, Eli, Elenice, Eluška, Eliška ap.

Jak se říká Linde

Ženské křestní jméno Linda nemá mužský protějšek. Domácky se jméno může užívat jako Linduška, Linduš, Lindi, Lindík, Lindička, Lína aj.

Jak se dá říkat Karolíně

Karolína je ženským křestním jménem s mužským protějškem ve jménu Karel. Alternativami jsou i jména Karolina nebo Karla. Domáckými podobami jména jsou Kája, Karlička, Karlinka, Karolínka, Karolka, Karlunka, Karluška, také Lina či Linka.

Jak se dá říkat Tereze

Domáckými variacemi jména jsou Terezka, Terezička, Terezinka, Rézinka, Réza, Terka, Terča, Terinka, Tea, Zina, Zinka aj. Jméno Tereza znají i na Slovensku − v podobě Terézia. Anglickou mutací jména je Theresa. Němčina jméno užívá také jako Theresa, navíc i v podobě Therese či Theresia.

Kdy má svátek Nora

V českém občanském kalendáři má svátek 8. července. Jméno také může sloužit jako zkratka ke jménu Eleanora.

Kdo má dneska

Svátek – včera, dnes, zítra

Předevčírem 15. 7. má svátek Jindřich
Včera 16. 7. má svátek Luboš
Dnes 17. 7. má svátek Martina
Zítra 18. 7. má svátek Drahomíra
Pozítří 19. 7. má svátek Čeněk

Kdo má svátek 20 července

Do konce roku zbývá 164 dní. Svátek má Ilja.

Co je za svátek 193

Svátek slaví Josef a Josefa.

Kdo má dnes svátek 87

Do konce roku zbývá 176 dní. Svátek má Nora.

Kdy má svátek Ellen

Elena je ženské křestní jméno, méně obvyklá varianta oblíbeného jména Helena nebo anglického Eleonora nebo ruského Jelena. Svátek má podle českého kalendáře 16. března. Je to jméno řeckého původu a znamená „světlo“, „pochodeň“ nebo také jako „nositelka světla".

Co znamená jméno Ella

Ella je ženské křestní jméno. Ve španělštině a francouzštině znamená ona. Pravděpodobně může pocházet z praseverského prvku *alja = „další“, „cizí“ a visigótského ali „další“, „cizí“.

Jak se říká Anna

Jméno Anna je ženským křestním jménem, původem spojeným se jménem Hana. Variant jména v češtině je nespočet, jmenujme alespoň některé z nich: Aňa, Áňa, Andy, Andula, Andulka, Anča, Anička, Ančička, Anče, Ančí, Anina, Anynka, Nanynka apod.

Jak říkat Kristýně

Domáckými podobami jména jsou Krista, Kristy, Kiki, Kikina, Kikuš, také Tina, Týnka, zdrobněle pak Kristýnka, Kikuška aj. Jméno se vyskytuje také ve slovenštině, především jako Kristína.