Odkud se chodi na Lysou?

Odkud se jde na Lysou

Velmi oblíbeným výchozím bodem je obec Ostravice. Tato stezka měří 8 km a má převýšení 916 m. Od vlakového nádraží budete pokračovat po červeném turistickém značení. O něco delší je trasa z Frýdlantu nad Ostravicí, která je dlouhá 11 km s převýšením 984 m, která vede kolem skautské mohyly Ivančena.
Archiv

Jak dlouho se jde z Ostravice na Lysou

Lysá hora, 1323 m/n.m. A jsme na vrcholu. Výstup nám netrval ani 2,5 hodiny.
Archiv

Jak je náročný výstup na Lysou horu

Lysá hora je přezdívaná Královna Moravskoslezských Beskyd. Svou výškou 1323 m převyšuje své okolí a tak si ze připadáte, že nic vyššího neexistuje. Zvláště proto, že údolí pod ní jsou opravdu nízko a tak si sportovci užijí při výstupu hutné převýšení. Vede se neustálý spor, která trasa je nejlepší.
Archiv

Kde parkovat na cestě na Lysou horu

Parkoviště Na Konečné (Rajská bouda)

Placené parkoviště s celodenním poplatkem 50 Kč (v roce 2021) je ideálním výchozím bodem pro Váš výlet na Lysou horu nebo po žlutých medvědích tlapkách. Nachází se blízko restaurace Rajská bouda, na žluté turistické a poblíž žluté medvídkové trasy. Kapacita cca 65 aut.

Jak se dostat na Lysou horu z Ostravy

Z Ostravice na Lysou horu a zpět

Navigačně je tento výlet jednoduchý. Od nádraží v Ostravici vyjdete po červené značce, která vás dovede až na vrchol Lysé hory a po stejné trase se můžete vrátit zpět. První dva kilometry vedou podél chat po asfaltové cestě, nastoupáte jen asi 100 výškových metrů.

Kam na výlet do Beskyd

Co všechno v článku najdeteRadhošťPustevny a stezku Valašku.Tarzanii.Discgolf a Beskydské nebe.Valašské muzeum v RožnověŠtramberk.Kopřivnici.

Jak na Lysou z Ostravice

Od nádraží v Ostravici vyjdete po červené značce, která vás dovede až na vrchol Lysé hory a po stejné trase se můžete vrátit zpět. První dva kilometry vedou podél chat po asfaltové cestě, nastoupáte jen asi 100 výškových metrů. Dalších 1,5 kilometru se cesta postupně stává prudší a vede už jen lesem.

Jak na smrk z Ostravice

Od nádraží v Ostravici vyrazíte po červené značce směr Smrk. Cesta vede neustále do kopce, čeká vás převýšení 848 metrů na 7,3 kilometrech, což dělá z tohoto výletu docela náročný výšlap. Žádná odměna v podobě turistické chaty, rozhledny nebo jiného lákadla vás na vrcholu nečeká.

Jak se dostat na Lysou horu s detmi

Červená trasa z Visalají

Trasa z Visalají je jedna z těch jednodušších cest k vrcholu Lysé hory. Na trase dlouhé 8 km nastoupáte celkem 602 metrů, takže je ideální pro rodiny s malými dětmi. Trasa vede krásnou krajinou kolem vrcholu Huserka a Zimný.

Jak je na Lysé hoře

Na vrcholu je meteorologická stanice, restaurace a telekomunikační věž. Z Lysé hory je za pěkného počasí nádherný výhled na celé Beskydy, Malou Fatru a někdy dokonce až Západní Tatry – Roháče. Při naprosto ideálních podmínkách (jen několik dní v roce) je na severozápadě nad Jeseníky vidět i Sněžka, vzdálená 200 km.

Jak se jede na Lysou horu

Autobus vyjíždí z Raškovic pětkrát týdně. S povolením CHKO Beskydy linku provozuje společnost 3ČSAD. Autobus bude na Lysou horu jezdit až do konce září 2022. Autobus vyjíždí v 8:30 hodin ze zastávky Raškovice, hotel Ondráš.

Co dělat v Rožnově když prší

Za dobrou volbu se dá Valašské muzeum v přírodě – skanzen v Rožnově pod Radhoštěm považovat, jedině pokud neprší moc anebo vám déšť zas tolik nevadí. Ve všech částech, tedy Dřevěném městečku, Valašské dědině i Mlýnské dolině, vás sice čekají prohlídky interiérů, ale také přebíhání od jedné chaloupky ke druhé.

Co dělat v Jeseníku

Mezi oblíbená výletní místa v okolí Jeseníku patří Křížový vrch, rozhledna na Zlatém chlumu či rašeliniště Rejvíz s téměř magickou atmosférou. U Zlatých Hor v Údolí Ztracených štol pak můžete navštívit originální skanzen s replikami zlatorudných mlýnů a projít se po naučné stezce.

V jakém městě je Lysá hora

Lysá hora (1323 m n. m.) je nejvyšším vrcholem Moravskoslezských Beskyd. Lze se na ni přijít pěšky, vyšlapat na kole a za dobrých sněhových podmínek vyjet na běžkách. Leží mezi obcemi Krásná, Malenovice, Ostravice a Staré Hamry. Samotnému vrcholu se přezdívá Gigula.

Kde zaparkovat na Ostravici

Parkování v obci OstraviceU pily – spravuje fa Ridera do 100 míst, 40 KčU transformátoru – ZAVŘENO mimo období v provozu koupaliště Sluníčko.hotel Sepetná: Aktuálně: Cena parkování je 150 Kč/auto/den.Golf & Ski Resort Ostravice: 70 míst, zdarma, převážně určeno pro hosty resortu.

Kde je Smrk

Smrk (také Velký Smrk; německy Smrk-Berg) je po Lysé hoře druhá nejvyšší hora Moravskoslezských Beskyd. Leží mezi obcemi Ostravice a Čeladná, ze kterých je vrchol Smrku přístupný po značených turistických cestách.

Jak na horu Smrk

Nejlépe vlakem se dopravíme do obce Ostravice /kousek za Frýdlantem nad Ostravicí/ a půjdeme hlavní trasou 8 km po červeném značení, nebo z Čeladné. Také na Smrk vylezete z obce Bílá (po modré), nebo po žluté od vodní nádraže Šance ze Starých Hamrů.

Jak na Lysou horu z Ostravice

Od nádraží v Ostravici vyjdete po červené značce, která vás dovede až na vrchol Lysé hory a po stejné trase se můžete vrátit zpět. První dva kilometry vedou podél chat po asfaltové cestě, nastoupáte jen asi 100 výškových metrů. Dalších 1,5 kilometru se cesta postupně stává prudší a vede už jen lesem.

Jak vysoká je Lysa Hora

1 323 mLysá hora / Nadmořská výška

Co vidět v Rožnově pod Radhoštěm

Co musíte vidět v Rožnově

Najdete tu Dřevěné městečko, Mlýnskou dolinu s funkčním mlýnem, pilou, hamrem a dalšími technickými stavbami, a Valašskou dědinu. Při toulkách skanzenem objevíte políčka s dávnými plodinami, domácí zvířata i hospůdky s tradičními valašskými specialitami.

Kam na vylet v okoli Roznova pod Radhostem

6.0 km. Ski areál Búřov. Lyžování6.9 km. Hora Radhošť s kaplí Cyrila a Metoděje – 1129 m n.m. Turistika.7.8 km. Vrch Velký Javorník. Turistika.8.4 km. Motokáry Frenštát. Adrenalinové atrakce.9.0 km. Lanovka na Pustevny.9.3 km. Tarzanie – horský lanový park.9.4 km. Svantovítova skála.9.5 km. Lušticí hledačka Pustevny v Beskydech.

Co v Jeseníku když prší

Kam vyrazit když pršíJeskyně na PomezíJeskyně na Špičáku.Sklářská huť TOMI.Sklárna Jakub.Poštovní štola ve Zlatých Horách.Hrad Sovinec.Pradědova galerie.Muzeum Kosárna v Karlovicích.

Kam v okoli Javornik

Kam na výlet v Javorníku a okolí1.3 km. Ski areál Filipov. Lyžování2.6 km. Javořinská naučná stezka s úžasnými výhledy. Turistika.2.9 km. Větrný mlýn Kuželov. Technické památky.10.3 km. Rozhledna Radošov.12.3 km. Rozhledna Travičná13.9 km. Koupaliště Hluk.14.8 km. Koupaliště Nivnická riviéra.15.2 km. Žerotín – 322 m n.m.

Co je na Lyse hoře

Na vrcholku Lysé hory stojí meteorologická stanice, televizní vysílač a pamětní desky turistům, kteří zahynuli za okupace. Podle dlouhodobých měření je roční průměrná teplota na vrcholu 2,6 °C a průměrné roční srážky přes 1 500 mm. Pravidelně je výška sněhové pokrývky přes 1,5 m a udržuje se do pozdního jara.

Kde zaparkovat u šance

Kde zaparkovat Jen pár metrů od vstupní brány do areálu vodní nádrže Šance je neplacené parkoviště – Parkoviště u přehrady Šance.