Odkud se léta na Azory?

Jak dlouho trvá let na Azory

Doba letu na Azory je zhruba 6 hodin a 30 minut. Vy ji můžete urazit rychle a za nízkou cenu s levnými letenkami.
Archiv

Kdy je nejlepší letět na Azory

Na Azorech vládne mořské subtropické podnebí se silnými větry. Vlivem Golfského proudu zde nejsou velké teplotní výkyvy, v létě se teplota pohybuje kolem 23 °C a v zimě klesá k 16 °C. Ani teplota vody nepodléhá větším změnám, osciluje mezi 17 °C a 24 °C. Ideální období, kdy Azory navštívit, je mezi květnem a říjnem.
Archiv

Jak nejlevněji na Azory

Nejlevnější letenka do Azory z České republiky nalezená za posledních 72 hodin stojí 4 476 Kč. Nejoblíbenější trasa je z Prahy do Ponta Delgada a nejlevnější zpáteční letenka pro tuto trasu nalezená v posledních 72 hodinách stojí 4 476 Kč.
Archiv

Kdo objevil Azory

Azorské ostrovy se však definitivně zapsaly do mapy Evropy díky portugalským námořním objevům pod patronací krále Infante D. Henrique (Jinřich Mořeplavec, 1394 – 1460). Souostroví objevil v roce 1427 mořeplavec Diogo de Silves.
Archiv

Kdy jet na Azorské ostrovy

Nejvhodnějším obdobím pro cestování po Azorských ostrovech je léto – měsíce červenec a srpen, kdy nejméně prší. K červnu 2012 jsme tam měli docela i zimu, v květnu 2013 tam měl Martin taky zimu. I proto jsme se rozhodli na Azory jet jedině v létě.

Kdo léta na Azory

Do destinace Azory nabízí lety 5 leteckých společností, včetně Lufthansa, SWISS a TAP AIR PORTUGAL.

Kdy jet na Azorske ostrovy

Kdy je nejlepší letět na Azory Nejideálnějším obdobím pro návštěvu Azorských ostrovů je od června do října, kdy průměrná teplota dosahuje příjemných 25 °C. Je však důležité myslet na to, že počasí na ostrovech může být proměnlivé a rychle se měnit, což je typickým jevem pro klima uprostřed Atlantského oceánu.

Jak je draho na Azorech

Je Azory drahé město Ceny základních produktů v roce Azory jsou nižší než v Česko. Za nákupy v Azory zaplatíte 1.10 krát míň než v Česko. Průměrná ubytovací cena v Azory se pohybuje od: 895 CZK (37 EUR) v hostelu po 1,200 CZK (52 EUR) v 3 hvězdičkovém hotelu.

Jak se mluví na Azorech

Azory

Azory Região Autónoma dos Açores
Jazyk portugalština
Správa regionu
Nadřazený celek Portugalsko
Druh celku autonomní region

Jak se obléknout na Azory

Počasí a vybavení

Vody Atlantiku jsou poměrně studené (teplota moře kolem 20 °C), koupat se však dá i v termálních jezírkách. Zabalte si teplé a nepromokavé oblečení, pokrývku hlavy, sluneční brýle a opalovací krém. Na turistiku jsou potřeba pevné boty, nejlépe pohorky, hodit se mohou také trekové hole.

Kdy jsou velryby na Azorech

Ideální pro pozorování velryb je jaro a začátek léta, kdy velryby kolem Azorských ostrovů migrují směrem na sever. Při troše štěstí zde můžete vidět i modrou velrybu, největšího tvora žijícího na zeměkouli. Váží i přes 100 tun a jenom jejich jazyk má tolik váhy jako indický slon – čtyři až pět tun.