Proč je hot dog?

Kdo vymyslel hot dog

Jedna říká, že to byl bavorský řezník Anton Feuchtwanger. V roce 1904 nabízel návštěvníkům veletrhu v Louisianě teplé párky. Aby si nepopálili prsty, půjčoval jim rukavice. Jenže velmi rychle zjistil, že by prodělal kalhoty; zákazníci si totiž s párkem odnášeli i rukavice.
Archiv

Kde byl prodan prvni hot dog

Dochucené kysaným zelím je tam prodávali prodavači z vozíku. První stánek s hot dogem si v roce 1871 otevřel německý pekař Charles Feltman na Coney Island a jen během prvního roku prodal této lahůdky 3 684 kusů.
Archiv

Co patří do hot dogů

Obvykle je dochucen hořčicí, kečupem, majonézou, případně kořením (pepř, paprika) a s oblohou v podobě krájené cibule, krouhaného hlávkového salátu nebo hlávkového zelí, sekané nakládané okurky, či jiné zeleniny, sýru a dalších příloh. Prodává se obvykle ve stáncích podobně jako ostatní druhy rychlého občerstvení.

Jak se dělá Hot Dog

Bagety na hot dog v půlce rozřízněte, opečte v troubě, naplňte hořčicí a poté do nich vložte uvařené párky. Hot dogy zasypejte cibulí, okurkami a mrkví. Nakonec přidejte ještě hořčici a kečup.

Jak se říká parku v rohliku

v Českejch Budějovicích.

Začal jim říkat pikador, to podle španělskejch zápasníků s bejky, kteří jsou vybaveni kopím, neboli píkou – a podle toho se jim říká pikadoři. A tak se párkům v rohlíku na jihu Čech říká dodneška!

Jak vzniklo slovo Pikador

Víte, jak vznikl název hot dog Američanům párek připomínal tvar těla jezevčíka, tak vzniklo pojmenování jezevčí párky. Kreslíř však do časopisu udělal tak dobrou reklamu, že se ujalo pojmenování hot dog. K nám přivezl Václav Masopust v sedmdesátých letech ze Španělska název pikador, tedy párek v rohlíku.

Jak na párek v rohlíku

Připravené párky vložíme do nakrojených rohlíků (baget) a na ně dáme vrstvu rajčatové směsi. Podle chuti přidáme plátky kyselých okurek, plátky červené cibule a trochu zeleného salátu či bylinek. Ozdobíme hořčicí a ihned podáváme. Poznámka: Hot dog, neboli “horký pes” je u nás známý jako “párek v rohlíku”.

Jak udělat párky v těstíčku

V misce vidličkou rozšlehejte vejce, přidejte mouku, strouhaný sýr, lžíci oleje a tolik mléka, aby vzniklo řidší těstíčko. Potom párky do těstíčka namáčejte, aby se krásně obalily, a hned je dozlatova z obou stran osmahněte v rozehřátém oleji. Pomohl vám recept

Proč se říká pikador

Po návratu jej jako zlepšovací návrh zavedl ve své provozovně v Krajinské ulici v Českých Budějovicích a označil jej jako pikador podle zápasníků s býky, kteří jsou vybaveni kopím (píkou). Pod tímto názvem jsou v jižních Čechách párky v rohlíku známy dosud.

Kdo vymyslel párky

Za zemi původu párků je označováno Německo, konkrétně Frankfurt nad Mohanem, kde podle záznamů kronikáře Achilla Augusta Lersnera byly párky prodávány již v roce 1487. Dle tamních cechovních pravidel se k jejich výrobě používalo libové maso z boku (brato), které dalo výrobku jméno bratwurst.

Kdo je Kašpárek v rohlíku

Ústřední postavou kabaretu je samozřejmě samotný Kašpárek, jehož představuje Pavel Kružík a případně alternující Tomáš Jeřábek.

Co je to Šorna

Šorny se používaly pro čištění pecí a širokých komínů, do kterých kominíci museli vstupovat. Jejich uplatnění bylo časté zejména v novověku. Postupem času, jak se začaly stavět úzké typy komínů, se šorny přestávaly používat, a dnes se uplatňují v praxi pouze výjimečně.

Proč se říká Pikador

Po návratu jej jako zlepšovací návrh zavedl ve své provozovně v Krajinské ulici v Českých Budějovicích a označil jej jako pikador podle zápasníků s býky, kteří jsou vybaveni kopím (píkou). Pod tímto názvem jsou v jižních Čechách párky v rohlíku známy dosud.

Jak se vaří párky

Postup přípravy:

Vložíme párek do hrnce se studenou vodou a vaříme na mírném plameni, dokud nepřivedeme vodu k varu. Poté hned plamen stáhneme, aby nedošlo k prasknutí párku. Podáváme s hořčicí dle výběru a krajícem chleba, případně jiným pečivem.

Co je to Corn Dog

Corn dog je specialita rychlého občerstvení pocházející z USA. Název znamená doslova „kukuřičný pes“ a jde o variantu hot dogu. Párek nebo jiná uzenina (klobása, chorizo) se napíchne na dřívko, obalí v těstíčku z kukuřičné mouky, mléka a vajec a usmaží v oleji do zlatohněda.

Jak se dělá pivní těstíčko

Vejce vyšleháme se solí dle chuti, přidáme papriku, majoránku, česnek, pepř, hořčici, pivo a vše dobře promícháme. Směs zahustíme dle potřeby hladkou moukou na středně husté těstíčko, ve kterém obalíme připravené řízky a ihned je smažíme v pánvi s roztopeným sádlem z obou stran dozlatova.

Odkud je párek v rohlíku

Podle historiků jde však nejspíš o smyšlené historky a párek v rohlíku byl vynalezen někdy krátce po polovině 19. století v Německu.

Jak vzniklo slovo párek

Za zemi původu párků je označováno Německo, konkrétně Frankfurt nad Mohanem, kde podle záznamů kronikáře Achilla Augusta Lersnera byly párky prodávány již v roce 1487. Dle tamních cechovních pravidel se k jejich výrobě používalo libové maso z boku (brato), které dalo výrobku jméno bratwurst.

Jak se anglicky řekne párek

párky {mužský rod množné číslo}

sausages {mn. č.}

Kdo je Kašpárek

Kašpárek (z německého Kasperle nebo Kasperl, původně persky Kasper – strážce pokladu) je původem v německé, švýcarské a rakouské loutkové tradici komická postava kašpárkového divadla. Ve Vídeňském lidovém divadle se nazývá Hanswurst, v Anglii Punch a v Itálii Pulcinella.

Jak nejlépe ohřát klobásy

Většina z nás uzeninu ohřívá ve vodě na sporáku v kastrolku. Párky a klobásy ale nikdy nevkládejte do vody vroucí, popraskaly by a přišly o svou přirozenou šťavnatost. Dejte je do vody vlažné a pozvolna ji zahřívejte, téměř až k bodu varu.

Proč Neohřívat párky v mikrovlnce

V mikrovlnce párky většinou prasknou a vymalují i mikrovlnku zevnitř.

Jak obalit maso v těstíčku

Plátky masa, naklepeme, nasolíme, opepříme, a obalujeme v těstíčku. Těstíčko uděláme tak, že do misky rozklepneme vejce, přisypeme hladkou mouku, mletou papriku a majoránku, pořádně prošleháme. Obalené řízky zprudka opékáme na rozpáleném oleji.

Jak udělat Testicko bez vajec

Ve větší misce smícháme mouku, prášek do pečiva, sůl a kurkumu nasucho, pak přilejeme polovinu piva a vypracujeme těsto. Necháme pár minut odpočinout a pak postupně přiléváme zbylé pivo a metličkou ho zašleháváme do těsta až vznikne požadované těstíčko. To necháme v ledničce asi 1 hodinu odpočinout.

Kdo vymyslel pikador

K jeho objevu se hrdě hlásí město České Budějovice, kde ho začal v roce 1972 prodávat místní řezník Václav Masopust. Nápad si dovezl z dovolené ve Španělsku, kde je ulici nabízeli. K tomu ale vymyslel název pikador, když byl na koridě. Z jižních Čech se pak rozšířil do celé republiky.