Proč žloutne tchynin jazyk?

Co způsobuje žloutnutí listů

Žluté listy jsou běžným příznakem toho, že rostlina potřebuje vodu. Často k tomu není potřeba ani sucho. Stačí několik horkých dnů, kdy rostlina ztrácí více vláhy prostřednictvím listů, než jsou schopny absorbovat její kořeny, a žloutnutí je na světě.

Jak zachranit tchynin jazyk

Co vám říká tchynin jazyk když…

Pokud má rostlina suché špičky, stačí ji přemístit do jiného pokoje, kde tolik netopíte. U povadlých listů nejprve nechte rostlinu řádně proschnout a poté ji zalévejte měsíc velice střídmě. Pokud i to nepomůže, přidejte do zálivky tekuté hnojivo.
Archiv

Co potřebuje tchynin jazyk

Tenurám nejvíce prospívá rozptýlené světlo, ale snášejí i lehký polostín. V zimě je třeba rostlině poskytnout prosvětlené stanoviště, například na východním nebo západním okně. Na jižní straně je lepší ji v poledních hodinách zastínit. Vyhovují jim teploty 15 až 25 °C, v zimě okolo 14 °C.

Jakou zeminu pro tchynin jazyk

Požadavky na pěstování

Světlo: Rostlině svědčí dostatek světla, snese však i stín.
Zemina: substrát s příměsí písku
Letnění: nevhodné, ale možné
Čištění: Prach z listů otíráme vlhkým hadříkem.
Problémy: Při přelití se může objevit hniloba nebo žluté skvrny na listech.

Proč má cuketa žluté listy

Častou nemocí cuket je padlí. V druhé polovině léta, většinou v polovině srpna, se na listech objevuje moučnatý bílý povlak houby. Napadené části rostliny rostou pomaleji, žloutnou a usychají. V případě napadení ošetřete rostliny fungicidy na bázi organické či anorganické síry nebo benzimidazolu.

Proč žloutne listy Lopatkovec

Dobrý den, rostlině žloutnou listy na stanovišti, kde je příliš světla. V zimě rostlina miluje slunné stanoviště, od jara do léta spíše polostín.

Co dělat když Přeliju kytku

Vyjměte ji z květináče či jiné pěstební nádoby a odstraňte co nejvíce substrátu, tak abyste nezasáhli kořenový systém. Než ji znovu zasadíte, nechejte ji nejprve přes noc na teplém místě, kde není průvan. Mezitím proveďte dezinfekci květináče a dobře jej usušte.

Jak rychle roste tchynin jazyk

Zkrátka pokud berete tchýnin jazyk jako bezstarostnou kytku, umístíte ji pod temné schodiště a zalejete jednou do měsíce, květů se pravděpodobně nedočkáte. Pokud ji ale budete sledovat, hledat jí stanoviště, kde rychle roste, a tak trochu se s ní mazlit, zcela výjimečně vás může odměnit i květy.

Jak pěstovat Toulcovka

Toulcovka má ráda jemné světlo

Rostlinu umístíme na světlé či polostinné místo, protože silné sluneční záření způsobuje žloutnutí listů. Ve stínu sice vydrží, ale nekvete. Chráníme před průvanem a teplotami nižšími než 15 °C. Jedině Spathiphyllum wallisii snáší teploty až do 10 °C.

Jak rychle roste tchýnin jazyk

Zkrátka pokud berete tchýnin jazyk jako bezstarostnou kytku, umístíte ji pod temné schodiště a zalejete jednou do měsíce, květů se pravděpodobně nedočkáte. Pokud ji ale budete sledovat, hledat jí stanoviště, kde rychle roste, a tak trochu se s ní mazlit, zcela výjimečně vás může odměnit i květy.

Co je Zeleneč

Zelenec (Chlorophytum) je rod rostlin z čeledi chřestovité. Zahrnuje asi 200 druhů a je rozšířen v tropech a subtropech Starého světa. Některé druhy jsou pěstovány jako pokojové rostliny.

Jak Strihat listy cukety

Listy se ustřihnou nebo seříznou těsně nad samotným stonkem.

Odstranit je třeba listy, které jsou nejstarší. Končit byste měli u samotných plodů, kde několik listů vždy musí zůstat.

Proč hnijí cukety

Nedostatek vápníku

Hniloba konců cuket spočívá i v tom, že nemají dostatečné množství vápníku. Ten je zapotřebí do půdy dodat, a to třeba různými preparáty. Tradičně se hnojí třeba ledkem vápenatým nebo chloridem vápenatým.

Proč má lopatkovec zelené květy

Zezelenání květů je normální. Rostlina má ráda světlé až polostinné místo, spíše teplé a vlhké… Roste ji. Asi zde bude nadbytek světla a nízká vlhkost ovzduší.

Jak často zalévat lopatkovec

Voda: V létě zaléváme až 2x týdně, v zimě 1x za týden. Rostlina je poměrně odolná opomenuté zálivce. Dobře snáší i úplně vyschnutí substrátu.

Proč usychají konce listů

Zjistili jste, že konce zelených nebo pestře zbarvených listů vašich pokojových rostlin začaly hnědnout Většinou to mají na svědomí nadbytečná zálivka, špatný odtok vody z květináče nebo nepatřičná výživa.

Jak oživit uschlou květinu

Přilepšit jim, provzdušnit trochu udusanou hlínu, doplnit trochu substrátu, přisypat něco málo výživy, hnojiva. Pokud jde o tyhle milé laskavosti, drtivá většina pokojových rostlin absolutně vystačí s tím, co jim jejich květináč nabízí.

Proč žloutne listy lopatkovec

Dobrý den, rostlině žloutnou listy na stanovišti, kde je příliš světla. V zimě rostlina miluje slunné stanoviště, od jara do léta spíše polostín.

Jaké rostliny jsou jedovaté pro kočky

Jedovaté pokojové rostliny

Název Vlastnost
Fíkovník pryžodárný (gumovník) Tato oblíbená pokojová rostlina je pro kočky mírně jedovatá.
Hortenzie Hortenzie jsou pro kočky jen mírně jedovaté.
Oleandr Oleandr je pro kočky prudce jedovatý, ale naštěstí chutná velmi hořce.

Jak Mnozit tchynin jazyk

Tchýniny jazyky se množí nejlépe odnožemi, jedině tak jim zůstane specifická kresba listů. Pokud je budete množit řízky, i listy barevné odrůdy budou pouze zelené. Při pěstování těchto rostlin dejte pozor na své děti a domácí mazlíčky.

Proč žloutne zelenec

Žloutnutí a opadávání listů způsobuje příliš teplý vzduch nebo málo světla.

Jak se pěstuje Lopatkovec

Lopatkovec potřebuje vlhkou půdu, ale ne přemokřenou, proto je důležité zalévat rostlinu s mírou a nepřelévat ji. Doporučuje se zalévat rostlinu každé 3 dny, tedy asi dvakrát týdně. Záleží ale i na podmínkách v jakých rostlina roste, tedy např. vlhkosti v místnosti nebo zda stojí na slunci.

Kdy může být cuketa jedovatá

Toxické látky se vyskytují hlavně v okolí stopek u starších plodů a jejich přítomnost poznáte zcela jistě podle chuti, jsou to totiž extrémně hořké látky, které dělají pokrm nepoživatelným. Sklízejte mladé a nepřezrálé kusy, nahořklé plody nejezte.

Jak Zaštipovat cukety

Nemáte-li dostatek prostoru pro pěstování cuket, obtáčejte stonky kolem tyček nebo laťkové mříže. Jakmile cukety začnou oporu přerůstat, zaštipujte vrcholové výhonky. Cukety potřebují hodně místa, které se dá alespoň částečně ušetřit tím, že je vysázíte na společný záhon se saláty či špenátem.

Jak správně zalévat cukety

Cukety zalévejte každý druhý den

Za suchého počasí odpařují cukety značné množství vody, zalévejte je proto důkladně každé dva až tři dny, nejlépe ráno. Povrch záhonu by měl do večera vždy oschnout, aby se předešlo rozvoji houbových chorob, které mají rády vlhko.