Proč žloutnou listy Zamiokulkasu?

Proč mi neroste Zamiokulkas

Nesprávné umístění Pokud zamiokulkas umístíte na přímé světlo, můžete mu spálit listy, což vám dá jasně najevo hnědnutím. Nedaří se mu však ani tam, kde je tma. V takovém případě se začne vytahovat za světlem a stvoly se začnou ztenčovat.
Archiv

Kdy přesazovat Zamiokulkas

K přesazování přistoupíme na jaře, přičemž vždy přesazujeme do většího květináče. Na dno květináče umístíme drenáž z keramzitu či kamínků. Drenáž ochrání kořeny před zahníváním, jelikož kořínky nebudou stát ve vodě, i když rostlinu přelijeme.

Jak zakořenit Zamiokulkas

Zamioculcas lze množit poměrně úspěšně pomocí listových řízků. Dobře vyvinuté sukulentní listy necháme po uříznutí nejprve zaschnout a poté je položíme na suchý písek. Po nějaké době se na bázi listů začnou objevovat jemné kořínky, v té době písek navlhčíme.

Jak zkrátit Zamiokulkas

1 Výhony v libovolné výšce vodorovně odstřihněte zahradnickými nůžkami nebo odřízněte pilkou. Po stranách pod místem řezu se později vytvoří nové svěží listy. Buďte trpěliví, protože to může trvat i několik měsíců.

Co potřebuje Zamiokulkas

Zamiokulkas snese spíše více sucha než vláhy a zdaleka mu nebude vadit, jestliže na něj se zálivkou občas i zapomenete. Rostlina sice preferuje dostatek světla, ale spokojí se i s polostínem. V žádném případě ji nenechávejte na přímém slunečním světle. Rostlinu přihnojujte, ale stačí jedenkrát za 2 až 3 týdny.

Jak často zalévat Zamioculcas

Zamiokulkas má rád rozptýlené světlo, nestavte ho tedy do místa, kam přímo svítí slunce, ani do temné předsíně. Zamiokulkas má rád dostatek vláhy, zalévejte ho jednou týdně, na dno květináče dejte kamínky či keramzit, aby naopak nestál ve vodě a nezahnívaly mu kořínky.

Jak zalévat Zamiokulkas

Zamiokulkas má rád rozptýlené světlo, nestavte ho tedy do místa, kam přímo svítí slunce, ani do temné předsíně. Zamiokulkas má rád dostatek vláhy, zalévejte ho jednou týdně, na dno květináče dejte kamínky či keramzit, aby naopak nestál ve vodě a nezahnívaly mu kořínky.

Čím hnojit Zamiokulkas

Vlhkost: Rosení listů není třeba, rostlině však nevadí. Hnojení: Od jara do léta hnojíme každých 14 dní hnojivem pro kaktusy a sukulenty nebo standardním tekutým hnojivem.

Jak přesazovat Zamiokulkas

Takže zapomeňte na přesazování, dokud si o větší nádobu rostlina neřekne sama tím, že jí po pár letech začne být květináč malý a kořeny se začnou doslova hrnout z květináče. Pak stačí koupit nádobu jen o něco větší, než byla ta původní, a na jaře přesadit zamiokulkas do nového substrátu pro pokojové rostliny.

Jak Zmladit Zamiokulkas

Během letních měsíců více větrejte a v zimě pozor na chlad při větrání. Rostlinu neroste, ale postavte vedle ní misku s vodou. Také pravidelně utírejte lístky jemným hadříkem, abyste je zbavili prachu. Co se týče květináče, zamiokulkas by měl mít o dva centimetry větší květináč než je jeho kořenový bal.