Proč mi neroste Zamiokulkas?

Jak zalévat Zamiokulkas

Zamiokulkas má rád rozptýlené světlo, nestavte ho tedy do místa, kam přímo svítí slunce, ani do temné předsíně. Zamiokulkas má rád dostatek vláhy, zalévejte ho jednou týdně, na dno květináče dejte kamínky či keramzit, aby naopak nestál ve vodě a nezahnívaly mu kořínky.

Jak často zalévat Zamiokulkas

Zamiokulkas je vlastně takový neutrál, ani moc světla, ani příliš malé množství, ani příliš zálivky, ani málo. Čili se zálivkou je to stejné jako se světlem. Byť zamiokulkas připomíná sukulenty, vody určitě potřebuje dost. Ideální je vydatná zálivka jednou týdně.

Jak zachránit Zamiokulkas

Zalévejte s citem

Nemuselo by se vám vyplatit ani jedno. V prvním případě mu hrozí zahnívání, v druhém uschnutí. Když ho zalijete jednou za týden, měl by být spokojený. Každý druhý týden pak v sezoně přidejte k zálivce i přihnojení, v zimě na přihnojování zapomeňte a nechte zamiokulkas odpočinout.
Archiv

Čím hnojit Zamiokulkas

Vlhkost: Rosení listů není třeba, rostlině však nevadí. Hnojení: Od jara do léta hnojíme každých 14 dní hnojivem pro kaktusy a sukulenty nebo standardním tekutým hnojivem.

Co potřebuje Zamiokulkas

Zamiokulkas snese spíše více sucha než vláhy a zdaleka mu nebude vadit, jestliže na něj se zálivkou občas i zapomenete. Rostlina sice preferuje dostatek světla, ale spokojí se i s polostínem. V žádném případě ji nenechávejte na přímém slunečním světle. Rostlinu přihnojujte, ale stačí jedenkrát za 2 až 3 týdny.

Proč žloutnou listy Zamiokulkasu

Žloutnutí listů může být v první řadě způsobeno právě nesprávnou zálivkou. Patří mezi sukulenty, takže si mnohem lépe poradí s obdobím sucha, než s příliš velkou zálivkou. V zimě zalévejte jen jednou za dva až tři týdny. V létě je vhodná zálivka jednou za týden.

Jak kvete Zamioculcas

Kvete jen výjimečně, kdy květ má bílou barvou a je bez vůně. I když není květenství nijak zvlášť působivé, stejně potěší. Přesazujeme zhruba po dvou až třech letech a to do nádoby jen o trochu větší. Vhodný substrát je na pokojové rostliny, do kterého můžeme přidat trochu rašeliny k odlehčení.

Jak se starat o Kulkas Zamiolistý

Rostlina má ráda světlé místo, snese však i polostín nebo dokonce i stinné místo. Rostlina toleruje i suchý vzduch, ale vždy bude lépe prospívat, pokud květináč s ní postavíme na misku s vodou, nebo alespoň navlhčenými oblázky či štěrkem. V létě vyžaduje pravidelnou zálivku, v zimě však zálivku omezíme.

Jak kvete Zamiokulkas

Kvete jen výjimečně, kdy květ má bílou barvou a je bez vůně. I když není květenství nijak zvlášť působivé, stejně potěší. Přesazujeme zhruba po dvou až třech letech a to do nádoby jen o trochu větší. Vhodný substrát je na pokojové rostliny, do kterého můžeme přidat trochu rašeliny k odlehčení.

Jak rychle roste Zamiokulkas

Roste poměrně rychle, ročně o jeden až dva páry listů.

Jak Zmladit Zamiokulkas

Během letních měsíců více větrejte a v zimě pozor na chlad při větrání. Rostlinu neroste, ale postavte vedle ní misku s vodou. Také pravidelně utírejte lístky jemným hadříkem, abyste je zbavili prachu. Co se týče květináče, zamiokulkas by měl mít o dva centimetry větší květináč než je jeho kořenový bal.