Proč nekvete Hoya?

Jak pěstovat Voskovku aby kvetla

Pravidelná a mírná zálivka podpoří kvetení

Voskovka masitá patří mezi listnaté sukulenty. V dužnatých listech je schopna udržet velké množství vody, které ji umožňuje přežit i delší dobu bez vody. Bez dostatku vody vám však nepokvete. Substrát, který by měl být dobře propustný, tak udržujte stále mírně vlhký.
Archiv

Jak často zalévat HOYU

Jelikož mají některé druhy masité listy, ve kterých hoye zadržují vodu, není třeba rostlinu zalévat často. Pravidelnost a mírnost zálivky však rostlina jistě ocení, ještě víc pak vodu odstátou. Rozhodně se jí nebude líbit v přemokřené nebo zcela vyschlé půdě.

Co potřebuje voskovka

Voskovka potřebuje dostatek světla, nemiluje však přímé slunce. Rozhodně to není květina, která by se dala v létě letnit na zahradě. Přes vegetační období potřebuje teplotu od 15 do 22 °C, přes zimu jí postačí 10–15 °C.

Čím hnojit voskovky

Pro pravidelné kvetení většina voskovek vyžaduje hnojení. Vhodná jsou hnojiva pro pokojové květiny či Kristalon určený pro květy.

Proč mi nekvete voskovka

Příliš mnoho nebo naopak málo vody může způsobit, že rostlina nekvete. Tip: Odkvetlé květy neodstraňujeme. Voskovka nevykvétá pouze na nových výhonech, ale i na květních stopkách staré rostliny.

Jak casto Zalevat voskovky

Nevyžadují zvláštní péči ani bohatou zálivku. Výtečně snáší sucho, proto je často vysazována na veřejná prostranství do okrasných truhlíků. Jsou ale náchylné na mráz, proto je do venkovních prostor vysazujeme až po zmrzlých mužích, což znamená v druhé polovině května.

Jak se množí Hoya

Rostliny se totiž s úspěchem množí řízkováním, takže je tu vhodná půda pro výměnu řízků s dalšími pěstiteli. K řízkování se použijí 3 koncové pupeny. listy od spodu se odstraní a zapráší stimulátorem.

Kdy kvete Hoya

Kvete od června do října. Vůně: Květy intenzivně voní.

Jak zakořenit HOYU

Hoyu nejjednodušeji množíme pomocí vrcholového stonkového řízku. Stačí uříznout vrchní část rostliny s několika listy a nechat zakořenit ve vodě.