Proč se dělá check-in?

Kdy je nejlepší udělat check-in

V případě online odbavení nabízí většina aerolinií možnost check-inu 48 hodin před odletem. Pokud se budete odbavovat až na letišti, je dobré dorazit tam s předstihem, ideálně 2 hodiny před plánovaným odletem, nejpozději však 40 minut.
Archiv

Co je to check-in online

Letecké společnosti dnes již běžně nabízí možnost elektronického odbavení, tzv. online check-in. Před odletem se můžete pohodlně odbavit prostřednictvím webových stránek či mobilní aplikace dopravce. Kromě úspory času na letišti si můžete vybrat také konkrétní sedadla v letadle.

Kdy se dělá check-in online

Většina velkých leteckých společností nabízí online check-in 24 hodin před odletem.
Archiv

Kdy se dělá check-in u Ryanair

Check-in můžete provést zdarma v čase 24 hodin až 2 hodiny před odletem. Pokud máte zaplacená a vybraná sedadla, lze se odbavit až 60 dní předem. K odbavení na letišti budete potřebovat palubní vstupenky s QR kódem.

Jak funguje check-in

Check-in neboli odbavení je potvrzení aerolince, že opravdu poletíte na palubě daného letu. Dopravce během check-inu získá přesné informace o vašem jméně, datu narození a číslu pasu a na jejich základně vám vystaví platnou palubní vstupenku.

Jak brzy být na letišti před odletem

Na letiště alespoň 2,5 hodiny předem

Jak dlouho být na letišti před odletem Většina leteckých společností doporučuje rezervu alespoň 2,5 až 3 hodiny.

Co sebou na check-in

Abych vám palubní lístek vydali na letišti na check-inu, budete potřebovat doklad totožnosti. To je v podstatě vše. Pokud by nastal jakýkoli problém, je dobré mít vytištěné potvrzení rezervace, které jim můžete ukázat, ale v 99,9% případů by žádný problém nastat neměl.

Co je to boarding

boarding [ˈbɔːdɪŋ]

board: boards hrazení, mantinel(y) v hokeji ap.

Jak funguje online check-in Ryanair

check-in je zdarma pouze v online verzi. Je tedy třeba provést odbavení v aplikaci nebo na webových stránkách Ryanair. Odbavení na letišti je totiž zpoplatněno částkou 55 EUR za jednu cestu a osobu. Online odbavení se u letecké společnosti Ryanair otevírá pouze 24 hodin před odletem.

Jak dlouho trva check-in

Odbavení na přepážce – vyřizuje se u letecké společnosti, kde jste koupili letenky. Vystaví vám palubní vstupenku (dá se vyřešit online) a označí kufr. Trvá cca 30 minut. Bezpečnostní kontrola – zabere okolo 30 minut.

Jak se vyznat v letence

Ještě doma si na letence nebo na rezervaci letenky dobře zkontrolujte všechny údaje, a to jak o cestujících, tak i o tom, odkud letíte, s jakou společností, kdy letadlo odlétá (departure time), kdy začíná boarding (nástup do letadla), kdy začíná check-in (odbavení zavazadel, přihlášení k letu a získání palubního lístku …

Co dělat když letím poprvé

ShrnutíNa letiště se dostavte 2 – 3 hodiny před odletem.Zjistěte, ze kterého terminálu vám to letíVstupte do letiště a najděte tabuli s odlety.Jakmile se na tabuli objeví “check-in”, běžte k přepážce, jejíž číslo je na tabuli u vašeho letu.Na přepážce dostanete boarding pass a případně odbavíte zavazadlo.

Kdo nesmí do letadla

Nejohroženější skupinou jsou lidé obézní, kuřáci, uživatelé hormonální antikoncepce a pacienti se srdečními a cévními chorobami. Vliv má ale také stres. Nejlepší prevencí je se čas od času protáhnout, projít v uličce a pít hodně vody.

Jaké jídlo si mohu vzít do letadla

Obecně platí, že cestující si mohou na palubu letadla vzít vlastní potraviny, pokud se nejedná o tekutinu nebo gel přesahující maximální objemový limit – tento limit je 3,4 unce nebo 100 ml. Mezi tyto omezené potraviny lze zařadit ovoce a zeleninu, které nejsou balené.

Jak probiha nástup do letadla

Nástup do letadla

Místo v letadle je pro všechny. Personálu ukážete palubní vstupenku a cestovní doklad. Následně buďto nástupním mostem, autobusem nebo pěšky po letištní ploše dojdete k letadlu. Při nástupu do letadla bývá zvykem ještě jednou ukázat palubní vstupenku a pozdravit se s palubním personálem.

Co je to check-in

Check-in neboli odbavení je potvrzení aerolince, že opravdu poletíte na palubě daného letu. Dopravce během check-inu získá přesné informace o vašem jméně, datu narození a číslu pasu a na jejich základně vám vystaví platnou palubní vstupenku.

Jak vypadá elektronická letenka

Letenka v elektronické podobě je v podstatě šestimístný kód složený s čísel a písmen, který prodejce zašle mailem nebo předá vytištěný na papíře. Pod tímto kódem je cestující veden na seznamu cestujících. "Zjednoduší to odbavení. Teoreticky by cestující letenku ani nemusel mít, stačí jenom, aby si pamatoval kód.

Na co si dát pozor v letadle

Co nesmí vůbec do letadla ani v odbaveném zavazadleVýbušniny a hořlaviny – takže nelze převážet ani plynové kartuše k vařiči.Chemické a toxické látky.Tlakové nádoby.Některé druhy nabíječek a/nebo velkokapacitních nabíjecích bateriíNadměrná zavazadla, která nejdou zkontrolovat na rentgenu.

Jaká je šance že spadne letadlo

Při klidném letu proudí vzduch nad i pod křídly. „Pokud letadlo letí konstantní rychlostí a v konstantní výšce a pak se náhle protivítr sníží nebo se dostane do klesajícího sloupce vzduchu, může to způsobit náhlé klesání letadla," vysvětlil pro Live Science G.

Na co si dát pozor při cestě letadlem

Nestresujte se zbytečně a buďte v klidu. Před cestou se dodatečně vyspěte, dorazte už na letiště včas bez zbytečných zmatků, pijte (protože létání dehydratuje), a klidně se i najezte (protože některé aerolinky včetně Travel Service vám jídlo nedají vždy). Samozřejmě se nepřecpěte, pozor také na nadměrnou plynatost.

Co se děje s tělem v letadle

Při startu a stoupání letadla má pokles tlaku v kabině za následek rozpínání plynů. Zachycený plyn může oproti nulové nadmořské výšce expandovat až o 25 %. Když letadlo klesá, objem plynů se zmenšuje. Zachycený vzduch v těle, například v dutinách, uších a střevech může způsobovat nepohodlí.

Co si nebrat do letadla

kyseliny, žíraviny, hořlaviny, žhavící zapalovače, toxické, infekční nebo radioaktivní látky, obranné a paralyzující spreje a jiné dráždivé látky, spreje, tlakové nádoby (kromě lékařských a kosmetických potřeb), plyny.

Kam dát nabíječku v letadle

Na palubu si s sebou vezměte všechny hodnotné a křehké předměty jako šperky, fotoaparát, elektronická zařízení (mobilní telefon, notebook), nabíječky a adaptéry. Tyto předměty budete muset spolu s balíčkem tekutin při kontrole vybalit. Proto je mějte zabalené a připravené úplně nahoře.

Co se nesmí brát na palubu letadla

Věci, co nesmí do letadla v EU

Do kabinové tašky nesmějí ani paralyzéry, slzné plyny a pepřové spreje nebo repelenty. Do kabiny dále nepatří holící břitvy a jiné ostré předměty, vrtáky a další dělnické nářadí, baseballové pálky a podobné tupé věci, které by vás při zásahu zranily.

Na co si dát pozor na letišti

Na několik věcí je třeba myslet ještě před cestou na letiště. Kromě naprostých základů, tedy data a času odletu, jsou důležité také informace o počtu zavazadel včetně jejich rozměrů a váhových limitů, které se mohou u každé společnosti lišit. Za jejich překročení budete muset na letišti uhradit poplatky.