Z jaké země je Penny?

Kdo je majitelem obchodu Penny

Penny Market s.r.o. je dceřinou společností mezinárodního obchodního řetězce REWE, který provozuje přes 15 000 prodejen v 20 evropských zemích a zaměstnává kolem 330 000 lidí. PENNY kromě České republiky najdete i v Německu, Rakousku, Itálii, Maďarsku a Rumunsku.
Archiv

Kdo vlastní REWE

Cestovní kancelář Fischer Group má ode dneška nového majitele, německou skupinu Rewe. Koupila ji od skupiny KKCG českého miliardáře Karla Komárka, která ji vlastnila 16 let. Transakci v dubnu povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), nyní byla dokončena.

Kdo je majitel jednoty

COOP, Jednota nebo Konzum je označení pro spotřební družstva skupiny COOP v České republice. Provozují zejména maloobchodní prodejny potravin a dalšího spotřebního zboží téměř na celém území České republiky.

Kdo je majitel Tesco

Britský řetězec Tesco ovládá akciová společnost Tesco PLC, která je roztříštěna mezi mnoho menších akcionářů. Největší podíl (6,9 %) má investiční společnost BlackRock, druhý největší (4,2 %) Vanguard Group. S akciemi se obchoduje na burze.

Kdo vymyslel Kaufland

Dieter Schwarz (* 24. září 1939, Heilbronn) je německý podnikatel a vlastník německých obchodních řetězců Lidl a Kaufland v rámci tzv. Schwarz-skupiny (Schwarz-Gruppe),kterou založil již ve 30. letech 20.

Kdo koupil Kaufland

Vlastní Lidl a Kaufland a v poslední době má hned několik důvodů k radosti. Dieter Schwarz stojí v čele žebříčku německých boháčů. Prosperují mu přitom i pobočky v Česku, dle webu E15.cz mu vynesly miliardy – odnesl si prý největší balík dividend z tuzemského maloobchodu za posledních 10 let. A to 31 miliard korun.

Z jaké země je Albert

Albert je řetězec supermarketů a hypermarketů vlastněný nizozemskou skupinou Ahold Delhaize.

Kdo vlastní supermarkety v ČR

Hypermarkety, supermarkety a potravinářské diskonty

Název Prodejny Majitel nebo obchodní skupina
formát
Albert supermarket Ahold Delhaize
Billa supermarket REWE Group
Delmart supermarket Delmart

Z jaké země je COOP

COOP je mezinárodně používanou obchodní značkou družstev spotřebitelů (consumer cooperatives), která začala vznikat v polovině 19. století v okolí anglického Manchesteru a velmi rychle se rozšířila do mnoha zemí světa včetně území současné České republiky.

Odkud je Albert

Ahold byla nizozemská společnost, jejíž historie sahala do roku 1887, kdy si její zakladatel Albert Heijn otevřel první obchod s potravinami v městečku Oostzaan v Severním Holandsku. Postupně byly otevírány další prodejny a v roce 1948 se Albert Heijn stal akciovou společností na burze v Amsterdamu.

Kdo vymyslel Lidl

Dieter Schwarz, tajemný Němec narozený 24. září 1939, vlastní řetězec Lidl. A k němu ještě navíc Kaufland.

Odkud je Lidl

1930. V německém Neckarsulmu je založena společnost Lidl & Schwarz KG, velkoobchod s potravinářským sortimentem.

Odkud je norma

Norma (obchodní řetězec)

NORMA
Právní forma Stiftung (Německo)
Datum založení 1921
Sídlo Fürth, Německo
Adresa sídla Fürth

Odkud je Kaufland

První hypermarket Kaufland byl otevřen v roce 1984 ve městě Neckarsulm v Bádensku-Württembersku. V roce 1990 už měl Kaufland v západním Německu 51 prodejen.

Co je to jednota

Jednota může být v češtině i ve slovenštině: Jednota (místo) – starší označení pro samotu, osamocené obydlí Jednota (vlastnost) – spojení více různých entit do jednoho harmonického celku – sjednocení, celistvost, ucelenost, jednotnost, soulad, řád. součást názvu církve, sdružení, spolku či politické strany.

Co je to COOP

Je to zkratka ze slova COOPERATIVES neboli SPOLUPRÁCE.

Kdo je majitel Albert

Albert je řetězec supermarketů a hypermarketů vlastněný nizozemskou skupinou Ahold Delhaize. V červenci 2023 bylo v Česku celkem 337 prodejen Albert. Za rok 2021 měl Albert v Česku tržby ve výši 61,44 mld.

Co znamená slovo Lidl

Lidl je německý řetězec diskontních prodejen, který působí ve 30 zemích Evropy a ve Spojených státech amerických. Stejně jako Kaufland je Lidl součástí skupiny Schwarz-Gruppe, která je největší maloobchodní společností v Evropě. V Česku měl Lidl za účetní rok 2021–2022 tržby 76,465 mld.

Jak funguje COOP

Automatické obchody Coop fungují v rámci běžné otevírací doby s lidskou obsluhou. V automatickém režimu si v nich zákaznicí mohou nakoupit mimo tuto dobu. Tedy třeba večer nebo o víkendu. Pro nákup v automatickém režimu zákazník potřebuje mobilní telefon se speciální aplikací a musí vlastnit bankovní identitu.

Odkud je Koop

COOP je mezinárodně používanou obchodní značkou družstev spotřebitelů (consumer cooperatives), která začala vznikat v polovině 19. století v okolí anglického Manchesteru a velmi rychle se rozšířila do mnoha zemí světa včetně území současné České republiky.

V jakých zemích je Lidl

Evropa

Země Rok vstupu K datu
Německo 1973 01/2023
Nizozemsko 1996 01/2023
Polsko 2002 01/2023
Portugalsko 1995 01/2023

Jak funguje COOP 24 7

Pro vstup do prodejny potřebuje zákazník aplikaci „Contio 24“ v mobilním telefonu a aktivovanou bankovní identitu. Po otevření aplikace Contio 24, se potvrdíte smluvní podmínky aplikace a potvrdí tlačítkem registrovat. V dalším kroku si v aplikaci vyberete ze seznamu Coop Strakonice a potvrdíte OK a pak tlačítko Další.

Co je Kooperativa

Jsme univerzální pojišťovna, která nabízí plný sortiment služeb a všechny standardní druhy pojištění pro občany, drobné firmy i velké podniky. Jsme česká firma se stabilním zázemím skupiny Vienna Insurance Group. Kvalita poskytovaného servisu je pro nás stejně důležitá jako porozumění každodennímu životu.

Jak funguje automatická prodejna

Celý prodejní prostor je hlídaný pokročilým kamerovým systémem se záznamem. Provoz prodejny lze sledovat i díky vzdálené správě přes webovou aplikaci. Zákazník se pak pohybuje na prodejně sám a provádí nákup. K dispozici je plný sortiment prodejny s výjimkou obslužného úseku, který je nahrazen baleným zbožím.

Co je to pojišťovna

Pojišťovna je finanční instituce, která pojišťuje, tj. na základě smlouvy o pojištění (pojistné smlouvy) s pojišťujícím subjektem (pojistníkem) a placení pojistného finančně kryje pojištěná rizika pojištěného subjektu (pojištěnce), tj.