Bithumb Hacked

Giełda kryptowalut Bithumb z siedzibą w Korei Południowej ogłosił, że skradziono 35 miliardów koreańskich Wonów lub 30 milionów dolarów kryptowalut. Giełda prosi wszystkich klientów, aby „na razie” nie wpłacali żadnych środków do portfeli Bithumb. Giełda obiecuje, że wszystkie aktywa zostaną pokryte przez Bithumb, a właściciele kont nie poniosą żadnych osobistych strat. Rynki kryptowalut odnotowały wzrost cen w odpowiedzi na wiadomości. Bithumb nie określił, które aktywa zostały skradzione.

Bithumb Hacked

Koreańskie giełdy głównym celem

Ogłoszenie od Bithumb nie jest tak samo zaskakujące, jak wymiana po wymianie, która została uderzona powtarzającymi się udanymi atakami hakerskimi. Z jakiegoś powodu południowokoreańskie giełdy były popularnym celem hakerów, a ostatnio z powodzeniem atakowały również giełdy takie jak Coinrail która straciła 40 milionów dolarów, Coinlink, którego atak był powiązany z Koreą Północną, a teraz Bithumb.

Bithumb

Za każdym razem, gdy dochodzi do włamania na giełdę w Korei Południowej, wiele mediów szybko podejdzie do wniosku, że winowajcą jest Korea Północna. Chociaż niektóre próby hakowania mogą to wspierać, na przykład atak na Coinlink, nie mamy jeszcze żadnych informacji, czy ten konkretny atak został dokonany przez agentów z Korei Północnej..

2018 rok kosztowny

Podczas gdy w ostatnich latach co roku miały miejsce hacki związane z wymianą kryptowalut, rok 2018 wydaje się być szczególnie korzystny dla przestępców. Wygląda na to, że nie więcej niż kilka tygodni mija, zanim nowy udany hack zostanie odkryty. Według Business Insider do kwietnia tego roku minęło Skradziono 670 milionów dolarów poprzez połączenie oszustw i hacków.

Oprócz bezpośredniego kierowania na portfele giełd, rośnie również szereg innych rodzajów ataków.

Na przykład Binance ostatnio padło ofiarą pliku atak phishingowy korzystał z adresu internetowego utworzonego z podobnych znaków. Te phishingowe konta zostały następnie przejęte przez zautomatyzowany system, który sprzedał wszystkie swoje kryptowaluty za Bitcoin, a następnie użył tego Bitcoina do zakupu mało znanego altcoina, Viacoin. Atak był jednak w dużej mierze porażką, ponieważ sprawcom nic nie zostało.

Nie daj się wyłudzić! Zobacz te dwie kropki poniżej "n"? Czasami adres witryny jest podkreślony, więc kropki nie są widoczne. Bądź bardzo ostrożny!#XVGFam #XVG #Vergefam #xvgwhale #crypto #VergeCoin #Vergecurrency #crypto #altcoins #btc #bitcoin $ btc #kryptowaluty pic.twitter.com/bKq2VrWR7W

– CryptoLion (@RealCryptoLion) 23 lutego 2018 r

W 2018 r. Nastąpił również atak na MyEtherWallet, w którym serwery DNS zostały oszukane w celu przekierowania, odwiedzający MEW na stronę phishingową.

Brak strat klientów?

Bithumb pilnie prosi naszych cennych klientów, aby na razie nie wpłacali żadnych środków na adresy portfela Bithumb.

https://t.co/rnMGmKMBUf

– Bithumb (@BithumbOfficial) 20 czerwca 2018 r

W większości skandali związanych z hakowaniem kryptowalut straty na giełdzie są często przenoszone na posiadaczy kont. Na przykład w poprzednich atakach posiadacze kont w Bitfinex posiadali procent wszystkich swoich aktywów podjęte przez wymianę próbując rozłożyć szkody.

Chociaż niektórym może się to wydawać zrozumiałe, w przypadku osób, których aktywa nie zostały naruszone, strata mogła być nieuczciwie ukierunkowana na ich zasoby.

Tweet obiecujący wynagrodzenie użytkownikom został później usunięty, do czego oficjalne konto skomentowało:

https://twitter.com/BithumbSupport/status/1009291714215993345

Lekcje wciąż niewyuczone

Jednym z ważnych wniosków wynikających z tego objawienia jest to, że z jakiegokolwiek powodu giełdy wciąż są hakowane, a ludzie nadal nie otrzymują wiadomości. Po pierwsze, giełdy powinny oczywiście podjąć więcej środków ostrożności, jeśli chodzi o środki bezpieczeństwa. W przeciwnym razie straty te będą kontynuowane i mogą zacząć odbijać się na kryptowalutach jako całości, ponieważ miliardy dolarów będą znikać.

Drugą lekcją, której należy się nauczyć na własnej skórze, jest najwyraźniej to, że ludzie nie powinni przechowywać kryptowalut przechowywanych na giełdzie. Giełdy to nie portfele. Nie mają one na celu ułatwienia przechowywania zasobów kryptograficznych. Zamiast tego użytkownicy kryptowalut muszą pamiętać, aby chronić swoje aktywa i mieć je pod własną kontrolą.

Jako słynny komentator Bitcoin i autor Mastering Bitcoin, Andreas Antonopoulos często mówi: „Nie twoje klucze, nie twoje monety”.

Być może rok 2018 lub 2019 będzie rokiem zdecentralizowanej wymiany. Ponieważ wydaje się, że scentralizowane giełdy po prostu nie są w stanie poradzić sobie z obawami dotyczącymi bezpieczeństwa.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me