Crypto Giant Kraken przejmuje Interchange w Institutional Push

Kraken

Ogłoszona w środę, najlepsza giełda Bitcoinów Kraken dokonała dużego przejęcia, przejmując Interchange.

Interchange to usługa księgowa i sprawozdawcza dla instytucji prowadzących działalność na rynku kryptowalut, co oznacza, że ​​ten zakup jest jedną z ostatnich prób Krakena, aby zrobić plusk w instytucjonalnej części branży.

Kraken

Kraken odbiera przesiadkę

Dzięki Interchange klienci instytucjonalni Krakena będą mogli lepiej zarządzać swoimi portfelami. Usługa oferuje kryptocentryczne usługi księgowe, uzgadnianie i raportowanie na poziomie instytucjonalnym, które obsługują branżowe fundusze hedgingowe, zarządzających aktywami i inne firmy posiadające aktywa cyfrowe w kosmosie. Plik czytamy w komunikacie prasowym:

„Interchange oferuje profesjonalne narzędzia do księgowania i uzgadniania portfela zaprojektowane specjalnie z myślą o niuansach i złożoności rynków aktywów cyfrowych. Założona w celu poprawy dostępu do rynków kryptowalut, Interchange umożliwia inwestorom instytucjonalnym lepsze monitorowanie i raportowanie posiadanych kryptowalut. ”

W branży, która jest tak dokładnie analizowana przez podatnika, przejście Krakena do Interchange jest prawdopodobnie posunięciem, które przyciągnie duże zainteresowanie „wielorybów” na rynku kryptowalut.

W tej transakcji współzałożyciele Kraken Acquihire Interchange, Dan Held i Clark Moody. Pionier Bitcoin Held wcześniej pracował jako dyrektor produktu w Blockchain.com i jako pracownik Uber.

Moody pochodzi z RTBTC, platformy handlowej przejętej przez Blockchain.com. Nie jest jasne, czy pozostali pracownicy Interchange dołączą do giełdy z siedzibą w San Francisco.

Interchange przyciąga do Krakena ponad 60 klientów instytucjonalnych. Do klientów należy MG Stover, „największy na świecie administrator funduszy cyfrowych aktywów”.

Gry instytucjonalne

To najnowszy z serii przejęć firmy Kraken w tym roku. Firma, która niedawno zebrała ponad 13 milionów dolarów dzięki platformie inwestycyjnej private equity Bnk To The Future (ewidentna gra w „Back to the Future”), na początku tego roku wydała ponad 100 milionów dolarów na zakup Crypto Facilities, platformy kontraktów futures.

W ramach „dziewięciocyfrowej” transakcji giełda przejęła giganta futures, który oferował rozliczane gotówką pojazdy futures dla Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin i XRP.

Dyrektor generalny Jerome Powell stwierdził w następstwie tej gry, że przejęcie przyniosło deweloperom Krakena „ponad 100” i przyspieszyło harmonogram krakena pod względem dodawania aktywów.

Na początku tego miesiąca nabył Cryptofinance.ai, usługę analizy danych, która prawdopodobnie koncentruje się na dostarczaniu aktywów klientom instytucjonalnym.

Oczywiste jest, że Kraken odchodzi od oferowania swojej platformy handlu spotowego przeznaczonej wyłącznie do sprzedaży detalicznej, aby zająć się innymi usługami. Wraz ze wzrostem zainteresowania instytucjonalnego, które zostało podkreślone przez wolumeny kontraktów futures na CME i ogólne nastroje, Kraken prawdopodobnie zrobi krok we właściwym kierunku.

Rozwój firm kryptograficznych

Te przejęcia to nie jedyne oznaki, że „kryptowalutowa zima” 2018 i początku 2019 roku wreszcie się skończyła. Kolejnym z tych znaków jest wzrost listy produktów firm branżowych.

Niedawno Blockchain.com, prawdopodobnie wykorzystując wyżej wspomniane przejęcie RTBTC, uruchomił własną giełdę kryptowalut.

Nazwana „PIT”, ta nowa giełda zapowiada się znacznie szybciej niż Coinbase i inni konkurenci oraz bardziej płynna niż podobne platformy. Jak donosi Blockonomi, firma we wtorkowym komunikacie napisała:

„Zbudowaliśmy gwiazdorski zespół weteranów z NYSE, TD Ameritrade, Google, Goldman Sachs, UBS, Interactive Brokers i Revolut, aby zbudować go od podstaw […] A to, co dostarczyliśmy, jest nie tylko najszybsze w kryptowaluty o rząd wielkości – mierzymy w mikrosekundach, a nie w milisekundach – ale dopasowany silnik, który może zmierzyć się łeb w łeb z dowolnym silnikiem maszyny na całym świecie. ”

Chociaż są to wysokie obietnice dla platformy, która właśnie została uruchomiona, Blockchain.com przyciąga ponad 40 milionów użytkowników portfeli, którzy prawdopodobnie posiadają kryptowaluty o wartości setek milionów dolarów.

Startupy kryptowalutowe zgromadziły również wiele dużych partnerstw i inwestycji, pokazując, że inwestorzy i korporacje zaczynają dostrzegać potencjał tej branży.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map