Nike Crypto

Amerykański gigant obuwniczy Nike złożył skargę zgłoszenie znaku towarowego to sugeruje, że firma może mieć poważne plany związane z kryptowalutą.

To zgłoszenie, złożone w zeszłym tygodniu, przyznałoby Nike zarówno znak towarowy, jak i znak usługowy w stosunku do terminu „Cryptokicks”, gdyby został zaakceptowany przez Urząd Patentów i Znaków Towarowych USA (USPTO). Wniosek oczekuje obecnie na rozpatrzenie przez adwokata USPTO, który zajmie się sprawą za trzy miesiące.

Nike Crypto

Per Josh Gerben, prawnik ds. Znaków towarowych i założyciel firmy prawniczej Gerben, zauważył w filmie analitycznym opublikowanym na Twitterze, że zgłoszenie wskazuje, że Nike zamierza uruchomić kryptowalutę o nazwie Cryptokicks, a także szereg usług i aplikacji w celu stworzenia ekosystemu Cryptokicks.

Nike złożyło wniosek o znak towarowy dla CRYPTOKICKS.

Z zgłoszenia wynika, że ​​Nike zamierza uruchomić kryptowalutę o nazwie CRYPTOKICKS.

Poniżej znajduje się moja analiza zgłoszenia i jego konsekwencji &# 128071;#nike#cryptocurrency pic.twitter.com/82gAPlzrXy

– Josh Gerben (@JoshGerben) 24 kwietnia 2019 r

W języku prawniczym Nike aplikacja podaje, że Cryptokicks będzie używany do:

“[…] dostarczanie cyfrowa waluta lub cyfrowy token do użytku przez członków społeczności online za pośrednictwem globalnej sieci komputerowej; Ułatwianie transakcji finansowych przy użyciu niekonwencjonalnych systemów walutowych i handlu barterowego, mianowicie ułatwianie transferów elektronicznych ekwiwalentów gotówki; Ułatwianie transakcji kryptowalutowych, mianowicie usługi transakcji wymiany wirtualnej waluty dla podlegających przeniesieniu elektronicznych jednostek ekwiwalentów gotówki o określonej wartości pieniężnej ”

W zgłoszeniu zwraca się również uwagę na możliwości otwarcia przez Nike powiązanych „usług rynku online”, „usług elektronicznych tablic ogłoszeniowych”, blogów, gier i portfela kryptowalut pod pseudonimem Cryptokicks.

Jeśli Nike otrzyma znak towarowy i znak usługowy Cryptokicks i zdecyduje się kontynuować projekt, firma będzie mogła stać się wpływowym uczestnikiem i interesariuszem w kryptoekonomii.

Firma, zajmująca 89 miejsce na liście Fortune 500 w 2018 roku, wygenerowała w zeszłym roku ponad 36 miliardów dolarów przychodu. Akcje firmy (NKE) są śledzone zarówno przez S&P 100 i S&P 500. Jeśli przedsiębiorstwo zdecyduje się na all-in w zastrzeżonym ekosystemie kryptowalut, z pewnością ma zasoby, aby sfinansować taki nacisk.

Trend zaczyna się rozwijać?

Wygląda na to, że duże marki coraz częściej chcą uruchomić własne kryptowaluty.

Kolejny ważny przykład tej dynamiki pojawił się w tym tygodniu, gdy anonimowe źródło z rzekomą znajomością sprawy ujawniło, że południowokoreański potentat technologiczny Samsung badał stworzenie platformy blockchain podobnej do Ethereum lub opartej na niej..

To źródło wspomniało również o możliwości wprowadzenia na rynek przez firmę „Samsung Coin”. To, do czego dokładnie miałby służyć ten token, nadal najwyraźniej unosi się w powietrzu.

Zgłoszone uściski kryptowalut Samsunga są mniej zaskakujące niż możliwe Nike, o ile Samsung umieścił wbudowany portfel sprzętowy kryptowaluty w swoim najnowszym flagowym smartfonie, Galaxy S10..

Inne ważne najnowsze nagłówki dotyczące kryptowalut pochodzą z JP Morgan i Facebooka, z których oba lub obecnie pracują nad odpowiednimi projektami tokenów.

Ze swojej strony, międzynarodowy tytan bankowości JP Morgan pracuje nad JPM Coin – tokenem podobnym do stablecoina powiązanym z dolarem amerykańskim, który jest budowany za pośrednictwem Quorum, prywatnego rozwidlenia banku w łańcuchu blokowym Ethereum.

Moneta podobno zostanie przetestowana w testach rozliczeniowych jeszcze w tym roku i będzie dużo miejsca na wzrost, jeśli przedsięwzięcie okaże się przyszłością: JP Morgan przetwarza biliony dolarów w transakcjach każdego dnia.

Jeśli chodzi o Facebooka, firma pracuje nad „basketcoin” – stablecoinem, który będzie powiązany z szeregiem aktywów, w tym przypadku z kilkoma głównymi walutami, a nie tylko z jedną. Korespondenci New York Times poinformowali, że projekt jest już na tyle daleko, że firma zajmująca się mediami społecznościowymi skontaktowała się z giełdami kryptowalut, aby przygotować się do umieszczenia w koszyku.

W sumie firmy te reprezentują obecnie jedne z największych marek na świecie. Ich decyzje o przejściu na kryptoekonomię niewątpliwie zainspirują inne przedsiębiorstwa do pójścia w ich ślady; mogą być pierwszymi z wielu przyszłych.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me