Nowa zmarszczka dla Ethereum DeFi: pożyczki wspierane przez kolekcje Crypto

Rakieta NFT

Zdecentralizowana arena finansów Ethereum rozwija się szybko w niemal każdym kierunku. Niektóre z dotychczasowych najbardziej interesujących wzrostów pochodziły z sektora pożyczkowego, czego najlepszym przykładem jest początkowy sukces projektu Maker..

Choć Maker jest intrygujący, zautomatyzowany system pożyczek Dai wymaga do działania nadmiernego zabezpieczenia: użytkownicy muszą zablokować zabezpieczenia, takie jak eter (ETH) lub token Brave Attention (BAT), do wysokości co najmniej 150 procent dowolnej kwoty Dai lubią pożyczać.

Ten współczynnik zabezpieczenia działa dobrze, aby chronić integralność projektu Maker. Ale ten model nie jest możliwy do zrealizowania dla przeciętnych ludzi, którzy nie mają zapasowego kapitału na zaciągnięcie pożyczki, co skłoniło niektórych interesariuszy do ustalenia, jak niezabezpieczone lub niezabezpieczone pożyczki mogą działać w DeFi. I właśnie tam jest nowy Rakieta projekt wchodzi.

Mamy start

Alex Masmejean, który pomaga w operacjach w MetaCartel DAO i przewodzi niedostatecznie zabezpieczonym pożyczkom wokół DeFi, 20 stycznia oficjalnie przedstawił Rocket.

Podekscytowany, że wreszcie się ujawniłem @RocketNFT dzisiaj na Ropsten!

Wybierz swój poziom &# 128640;

Prosty &# 128170;

Złóż wniosek o pożyczkę, zdeponując NFT.

Kryptonatywny &# 129470;

za #DeFi Dapp pozwala pożyczyć stablecoin za pośrednictwem puli pożyczek (pula to DAO z rezerwą ETH). &# 128071;https://t.co/YN5IGsb6mu

– Alex Masmej ☄️ (@AlexMasmej) 20 stycznia 2020 r

Teraz dostępny w sieci testowej Ropsten, Rocket to nowy rodzaj aplikacji dApp, która pozwoli użytkownikom DeFi na otrzymywanie niedostatecznie zabezpieczonych pożyczek Dai poprzez wystawianie niezamienialnych tokenów (NFT), znanych również jako kolekcje kryptowalut, jako zabezpieczenie.

Na przykład pomyśl o tokenach CryptoKitties, ENS Domains, Axie Infinity, Gods Unchained, SuperRare i Decentraland jako wśród odmian, które Rocket, który będzie zorganizowany jak bank NFT zdecentralizowanej organizacji autonomicznej (DAO), może zaakceptować.

„Dawno minęły czasy, kiedy trzeba było wpłacać więcej pieniędzy, niż je wypłacać” – powiedział Masmejean.

Dlaczego NFT?

W tradycyjnych finansach zdolność kredytowa osoby może wystarczyć do zabezpieczenia niezabezpieczonej pożyczki. Ale ponieważ historie kredytowe lub powiązane analogi nie zostały jeszcze przeniesione do DeFi, na razie nie można ich używać w Ethereum.

W takim razie dla Rocketa NFT są jednym z wczesnych sposobów zapewnienia takiej oceny, a raczej obejścia. Typy użytkowników, na które patrzy Rocket, z większym prawdopodobieństwem będą mieć jakieś kolekcje kryptowalut, w przeciwieństwie do setek lub tysięcy dolarów ETH.

W związku z tym użytkownicy ci mogą ubiegać się o niedostatecznie zabezpieczone pożyczki za pośrednictwem Rocket, umieszczając swoje tokeny jako stawkę. Jeśli dojdzie do niewykonania zobowiązań, Rocket DAO może sprzedać na aukcji podstawowe przedmioty kolekcjonerskie, aby zrekompensować swoje straty.

Co więcej, zwolennicy Rocketa uważają, że jest to najlepszy czas, aby ogólnie zająć się NFT.

„Oprócz poprawy tego, co branża kryptograficzna nazywa„ nadmiernym gromadzeniem ”, podstawowym założeniem Rocket jest to, że rynek NFT eksploduje w ciągu najbliższych kilku lat” – powiedział Masmejean.

Tworzenie Launchpada

W przeciwieństwie do protokołu pożyczek Maker, który jest zautomatyzowany, członkowie Rocket DAO będą mieli ostatnie słowo w sprawie zatwierdzania wniosków o pożyczkę.

W związku z tym członkowie ci gromadzą własne pieniądze w puli pożyczek, mając na celu uzyskanie ponadprzeciętnych zwrotów z wszelkich pożyczonych funduszy w czasie. Jak wyjaśnił Masmejean:

„Po starannym badaniu, Rocket zapyta o fundusze z naszej puli pożyczek, czyli DAO z siedzibą w Molochu, dedykowanego Dostawcom Płynności. Pula jest w ETH, aby pozostać zgodną z przyszłością Ethereum, a dziś jest warta około 10000 USD potencjalnych pożyczek do zaoferowania. Z tego powodu nie spodziewamy się przyjmowania pożyczek o wartości większej niż 4000 USD… Jest to bardziej ryzykowne niż pożyczanie DAI na klasyczne #DeFi, ale celem jest uzyskanie lepszych zwrotów.

Nowy Cryptonative

Ponieważ DeFi nadal eksploduje, nowe możliwości zysku z kryptowalut będą się tylko mnożyć. Pożyczanie za pośrednictwem Rocket to tylko najnowszy potencjalny przykład.

Weźmy na przykład CryptoKitties. Użytkownicy mogli już „rozmnażać” swoje tokeny razem i sprzedawać przyszłe potomstwo na rynkach takich jak OpenSea.

Rocket pozwala użytkownikom DeFi, którzy są w stanie znieść ryzyko, oferować płynność jako usługę niedostatecznie obsługiwanej społeczności, co jest zupełnie nowym rodzajem możliwości. Nadchodzi więcej takich innowacji, ponieważ DeFi jest wspólnie ukierunkowane na prędkość ucieczki.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map