Najlepsze chłodnie: wgląd w podziemne krypty Bitcoin Xapo

Xapo Bitcoin Vaults

Ukryty głęboko w sieci stali i betonu, istnieje najwyższy poziom w chłodni Bitcoin. Jeśli wierzyć jakimś liczbom, około 10 miliardów dolarów w bitcoinach – 7 procent światowej podaży – jest uwięzionych w międzykontynentalnej sieci pamięci masowej Xapo. Według zwolenników projektu ten ogromny zasób cyfrowej wartości jest kluczem do szeroko zakrojonych inwestycji instytucjonalnych. Jeśli uda się znaleźć niezawodną metodę bezpiecznego przechowywania gigantycznych kwot Bitcoinów, banki, rządy i inne instytucje będą mniej wahać się przed rzucaniem czapek na ring wraz z domowymi górnikami, hakerami i drobnymi inwestorami cyfrowymi. Dziki Zachód, że tak powiem, zostanie nieco oswojony przez obecność dużej, bardzo bezpiecznej platformy bankowej Bitcoin, oddzielonej od tradycyjnych interesów bankowych.

Xapo Bitcoin Vaults

Co to jest Xapo?

Xapo to startup, na którego czele stoi argentyński przedsiębiorca Wences Caseres. Przez ostatnie cztery lata Caseres służył jako rodzaj prywatnego banku Bitcoin dla zamożnych klientów z Doliny Krzemowej. Trzech z tych klientów potwierdziło Bloombergowi, że Xapo posiada około 10 miliardów dolarów w bitcoinach przechowywanych w skarbcach na pięciu kontynentach. Szwajcarskie skrzydło Xapo jest nadzorowane przez Stowarzyszenie Standardów Usług Finansowych, podczas gdy skrzydło USA jest administrowane przez Departament Skarbu USA.

Jeśli Xapo posiada tyle Bitcoinów, ile sugerują ci klienci, oznacza to, że firma posiada łącznie ponad 98 procent banków w USA..

Kim jest Wences Casares?

Poza tym, że jest dyrektorem generalnym Xapo, Casares zasiada w zarządzie tytana płatności internetowych PayPal.

Casares został opisany przez Forbes i inne media jako „pacjent zero” dla zainteresowania Bitcoinem w Dolinie Krzemowej. Służy zarówno jako ewangelizator, jak i popularyzator, wyśpiewując pochwały Bitcoin, jednocześnie pracując nad tym, aby protokół peer-to-peer Bitcoina był akceptowalny dla instytucjonalnej publiczności inwestycyjnej.

Casares

Wences Casares, zdjęcie z Forbes

Bitcoin, uważa Casares, to przyszłość technologii blockchain. To krytyczna zmiana w stosunku do zwykłego paradygmatu. Normalnym trendem technologicznym jest promowanie alternatywnych zastosowań blockchain poza i poza Bitcoin, od Internetu rzeczy po nowatorskie aplikacje do udostępniania peer-to-peer.

Wszystko zaczyna się i kończy na Bitcoin, powiedział w wywiadzie dla CEO PayPal Dan Schulman objęte przez Forbes.

„To pokazuje dużą ignorancję na temat działania systemu, ponieważ byłoby to odpowiednikiem stwierdzenia:„ Lubię internet, ale nie lubię internetu ”” – powiedział Caseres. „Cóż, internet nie działa bez internetu. Blockchain nie istnieje bez Bitcoin. ”

Podstawą logiki Casares jest ogromna ilość pieniędzy uwięziona w Bitcoin – oraz w jego skarbcach Xapo.

„Blockchain czterech banków – to baza danych czterech banków” – powiedział. „To nic nowego. To nie jest tak naprawdę blockchain. Blockchain to coś, w czym nie musisz ufać żadnemu kontrahentowi ”.

Zaufanie nieodłącznie związane z łańcuchem bloków Bitcoin jest ściśle powiązane z wartością przechowywaną w nim oraz zachętą finansową dla górników do tworzenia większej ilości Bitcoinów – wyjaśnił. Ostatecznie Bitcoin może stanowić podstawę projektu tak dużego, jak obecny internet.

„Mimo, że miało to jakiś sens inżynieryjny, to nie miało sensu jako całości” – powiedział Caseres, opisując wczesną ewolucję Internetu, gdy różne protokoły były używane w różnych przypadkach. „Były ogromne zachęty. Dziś wygrał Internet, a TCP / IP przenosi wszystko. . . Nawet rzeczy, których nigdy sobie nie wyobrażałeś – w pewnym momencie [wszystko zaczęło się] być przesyłane przez TCP / IP ”.

Podobno to Casares podarował Billowi Gatesowi swój pierwszy bitcoin – pomimo powszechnej niechęci giganta technologicznego do kryptowaluty.

Kim są zwolennicy Xapo?

Lista klientów Xapo jest z konieczności tajna. Jednak publicznymi zwolennikami są, według Bloomberga, współzałożyciel LinkedIn Reid Hoffman i legenda bankowości z Wall Street, Mike Novogratz. W skład rady doradczej firmy wchodzą były sekretarz skarbu USA Larry Summers, były dyrektor generalny CitiGroup John Reed oraz założyciel Visa International Dee Hock.

Firma koncentruje się na rynku instytucjonalnym, a nie tylko na prywatnych megambogatych. Oferując opcję przechowywania w chłodni za miliardy dolarów wartości cyfrowej, firma ma nadzieję, że zapewni Bitcoinowi długoterminową przyszłość na tradycyjnym rynku finansowym.

Jaki cel służy Xapo?

Xapo wystawia się na rachunki jako najlepsze rozwiązanie bezpieczeństwa pamięci masowej dla Bitcoin. To może wydawać się trochę dziwne dla purystów Bitcoin. Poprzez administrację kluczem prywatnym każdy właściciel Bitcoin ma potencjał, aby działać jako własny bank. Dopóki klucz prywatny jest przechowywany w bezpiecznym miejscu, fundusze użytkowników są generalnie zabezpieczone przed atakiem. Główne niebezpieczeństwa wiążą się z przechowywaniem Bitcoinów na giełdzie, która może być celem hakerów, niepowodzeń finansowych, klęsk żywiołowych lub padania ofiarą prób phishingu.

Xapo Vault

Chłodnia dodaje warstwę bezpieczeństwa do opcji klucza prywatnego, fizycznie usuwając Bitcoin z połączenia internetowego. Ta luka powietrzna sprawia, że ​​kradzież bitcoinów jest niezwykle trudna bez fizycznego dostępu do danego urządzenia.

W przypadku Xapo to fizyczne urządzenie składa się z serwerów offline w podziemnych schronach przeciwatomowych i skarbcach, tak samo bezpiecznych, jak każdy bank lub skarbiec w kasynie.

Jak wygląda skarbiec Xapo?

Kilku dziennikarzy odbyło wycieczki po skarbcach Xapo, przywilej zwykle zarezerwowany dla klientów, którzy planują przechować miliony w firmie.

Witryna Xapo oferuje krótki podgląd tego doświadczenia.

„Zbudowaliśmy fortecę” – głosi Xapo. „Bezpieczne przechowywanie bitcoinów jest tym, co robimy najlepiej. Opracowaliśmy nowy standard bezpieczeństwa Bitcoin, który chroni Twoje aktywa, używając człowieka, maszyny, a nawet góry, aby zapewnić bezpieczeństwo Twoich pieniędzy. ”

Dziennikarz z Quartz Media, który odwiedził szwajcarską kryptę Xapo, przedstawił niektóre szczegóły tej tak zwanej fortecy.

Skarbiec szwajcarskiego Xapo znajduje się w rzeczywistości w zlikwidowanym szwajcarskim bunkrze wojskowym.

Wejście do skarbca znajduje się na końcu jednopasmowej drogi u podnóża góry, zablokowanej 10-stopowym stalowym ogrodzeniem. Betonowe drzwi bunkra prowadzą do holu, w którym potencjalni goście są pobierani odcisków palców i fotografowani przed wejściem do kuloodpornej szklanej gabloty, którą po drugiej stronie otwiera pracownik ochrony.

Wejście

Wejście do bunkra, zdjęcie z QZ

Później sprawdza się dowód osobisty, a odwiedzający musi następnie przejść przez zestaw stalowych obrotowych drzwi do wnętrza góry. Na końcu 300-metrowego korytarza znajduje się para drzwi wybuchowych klasy jądrowej. Druga szklana klatka czeka na Ciebie, a za nią białe drzwi prowadzące do urządzenia chłodzącego i drugie drzwi, do których nawet odwiedzający nie mają dostępu.

Centrum danych

Wejście do centrum danych, zdjęcie z QZ

Za tymi drzwiami znajduje się sala operacyjna skarbca i chłodnia, w której faktycznie odbywa się przechowywanie kluczy prywatnych klienta. Chłodnia jest otoczona stalową klatką Faradaya, która chroni przed atakami elektromagnetycznymi.

Przejście

Przejście przez górę, zdjęcie z QZ

W rzeczywistości nie można wejść do chłodni; jest zabezpieczony taśmą, aby zapobiec manipulowaniu. Operatorzy wchodzą w interakcję z serwerami offline za pośrednictwem kabli prowadzących do chłodni. Operatorzy ci mają swoje działania sprawdzane przez niezależnych operatorów w dwóch innych skarbcach Xapo, które są w dużej mierze zlokalizowane na dwóch oddzielnych kontynentach.

Prywatny apartament

Pusty apartament prywatny, zdjęcie z QZ

Podsumowując, wycofanie bitcoinów klienta z magazynu zajmuje około dwóch dni.

Bibliografia

  1. https://qz.com/1103310/photos-the-secret-swiss-mountain-bunker-where-millionaires-stash-their-bitcoins/
  2. http://makaluinc.com/ideas/the-design-of-xapo.html
  3. https://xapo.com/institutions/
  4. https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-05-09/bunkers-for-the-wealthy-are-said-to-hoard-10-billion-of-bitcoin
  5. https://www.forbes.com/sites/ktorpey/2018/01/15/paypals-wences-casares-i-can-imagine-a-world-in-which-bitcoin-becomes-a-global-standard- wartościowe /

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map