Coinbase Bitcoin Cash Insider Trading

Coinbase to jedna z największych giełd cyfrowych walut na świecie. Zaspokajając setki tysięcy klientów każdego dnia, platforma niedawno zakończyła wewnętrzne dochodzenie w celu ustalenia, czy pod koniec ubiegłego roku była odpowiedzialna za potencjalny obrót gotówką bitcoinową (BCH) poufnymi informacjami..

Coinbase Bitcoin Cash Insider Trading

Nowa moneta zajmuje centralne miejsce

Gotówka Bitcoin to stosunkowo nowa kryptowaluta. Mając niespełna rok, pojawiło się pod koniec 2017 roku w wyniku forka bitcoinów. Coinbase później zaoferowało wszystkim posiadaczom kont gotówkę bitcoin równą ilości bitcoinów przechowywanych na giełdzie w tym czasie. Waluta odniosła sukces i stała się odpowiedzią na wiele problemów bitcoina w oczach entuzjastów dzięki rzekomo szybszym prędkościom transakcji i niższym opłatom transakcyjnym.

Ale przed monetą zostanie udostępniony w grudniu 2017 r, stało się coś dziwnego. Cena waluty zaczęła gwałtownie rosnąć i najwyraźniej nigdy się nie skończyła. Nie podobało się to klientom, którzy oskarżali insiderów Coinbase o kupowanie dużych ilości kryptowaluty w ramach przygotowań do jej względnej listy. Coinbase zostało zmuszone do tymczasowego zamknięcia swoich drzwi w handlu gotówką bitcoin, a dyrektor generalny Brian Armstrong obiecał obserwatorom, że zostanie wszczęte wewnętrzne dochodzenie w tej sprawie.

Profil Briana Armstronga

Przeczytaj: Profil kryptograficzny Briana Armstronga

„Wszystkim pracownikom i kontrahentom Coinbase wyraźnie zabroniono handlować gotówką bitcoin i ujawniać nasze plany uruchomienia ponad miesiąc temu”, napisał na grudniowym blogu Poczta. „Informowano o tym pracowników wiele razy wieloma kanałami. Biorąc pod uwagę wzrost cen w godzinach poprzedzających ogłoszenie, będziemy badać tę sprawę. Jeśli znajdziemy dowody na to, że jakikolwiek pracownik lub kontrahent narusza nasze zasady – bezpośrednio lub pośrednio – nie zawaham się natychmiast zwolnić pracownika i podjąć odpowiednie kroki prawne ”.

Więc… Nic się nie stało?

Przedstawiciel Coinbase stwierdza teraz, że wielomiesięczne dochodzenie dobiegło końca; że dwie krajowe kancelarie prawnicze zbadały sprawę i że obie doszły do ​​wniosku, że żadne wykroczenia wśród pracowników nigdy nie miały miejsca przed wprowadzeniem waluty.

„Możemy zgłosić, że dobrowolne, niezależne dochodzenie wewnętrzne zostało zamknięte i zdecydowaliśmy się nie podejmować żadnych działań dyscyplinarnych” – wyjaśnia przedstawiciel.

Chociaż dobra wiadomość, gehenna nie jest jeszcze zakończona dla Coinbase, ponieważ pozew zbiorowy przeciwko firmie wciąż trwa. Pozew, pierwotnie złożony w marcu 2018 r. Przez Jeffery’ego Berka w imieniu klientów Coinbase, zarzuca, że ​​„Coinbase dopuścił się zaniedbania i naruszył przepisy dotyczące ochrony konsumentów z powodu wykorzystywania informacji poufnych, co skutkowało utratą zysków klientów”.

Lynda Grant – plik prawnik reprezentujący powoda(s) – wyjaśnia, że ​​sprawa jest nadal na etapie postępowania. Zasugerowała również, że Komisja ds. Handlu Kontraktami Terminowymi na Towarach (CFTC) może badać fiasko gotówkowe bitcoinów, chociaż w czasie prasy ujawniono niewiele szczegółów.

Świat kryptowalut pozostaje niestabilny

Podobnie jak wszystkie kryptowaluty, gotówka bitcoin znacznie spadła pod względem ceny i wartości w ciągu ostatnich siedmiu lat miesięcy od około 3500 $ do 833 USD w momencie pisania tego tekstu. Ewangelista Bitcoin i twórca gotówki Bitcoin, Roger Ver, opisuje sytuację związaną z jego projektem jako „nie-przestępczą”, powołując się na to, że w chwili powstania gotówki bitcoinowej praktycznie nie obowiązywały żadne przepisy, które powiedzieliby, że pracownicy firmy kryptowalutowej nie mogliby angażować się w handel poufny.

To powiedziawszy, gdyby takie zachowanie miało miejsce w jakiejkolwiek innej branży, sprawca prawdopodobnie zobaczyłby, że odsiaduje dłuższy okres za kratkami.

Założona w czerwcu 2012 roku Coinbase to największa cyfrowa giełda walut w USA. Oprócz gotówki w bitcoinach platforma oferuje również możliwości handlu bitcoinami i Ethereum, wraz z Ethereum Classic, który został dodany dopiero w zeszłym miesiącu. Niedawno firma ogłosiła, że ​​rozważa dodanie pięciu nowych monet do swojego systemu transakcyjnego, co mogło potencjalnie przyczynić się do niedawnego skoku cen bitcoina do zakresów 7 000 i 8 000 USD.

Nowe aukcje w Coinbase

Przeczytaj: Coinbase ogłasza pięć potencjalnych nowych aktywów

W czasie prasy bitcoin jest jedyną kryptowalutą, która przeżywa poważną passę. Moneta kosztuje około 8000 USD – o ponad 2,00 USD od zaledwie kilku tygodni temu.