HMRC w Wielkiej Brytanii inwestuje w technologię śledzenia oszustów podatkowych kryptowalut

UK

Brytyjski urząd podatkowy Her Majesty’s Revenue and Customs (HMRC) zawarł umowę na zakup oprogramowania do analizy aktywów kryptograficznych i łańcucha bloków. HMRC planuje wykorzystać to oprogramowanie w swojej kampanii mającej na celu zwalczanie oszustw podatkowych związanych z kryptowalutami, począwszy od lutego 2020 r.

Brytyjski urząd skarbowy walczy z oszustami kryptowalutowymi

Według serwisu informacyjnego Wiadomości, brytyjski urząd skarbowy podwaja liczbę oszustów kryptowalutowych od lutego 2020 r. HMRC szuka dostawcy oprogramowania do analizy aktywów kryptograficznych i łańcucha bloków w celu śledzenia bitcoinów (BTC) i innych transakcji kryptograficznych.

Agencja podatkowa niedawno otworzyła umowę licencyjną na 130 000 USD (100 000 GBP) w celu nabycia oprogramowania analitycznego do monitorowania i śledzenia transakcji kryptograficznych.

Zgodnie z oświadczeniem HMRC, urząd skarbowy uznaje opcje płatności udostępniane przez krypto, a także jego wykorzystanie przez cyberprzestępców do unikania płacenia podatków i prania brudnych pieniędzy.

 Fragment oświadczenia brzmi:

„Aktywa kryptograficzne, takie jak Bitcoin i Ethereum, zapewniają środki do przenoszenia wartości między współpracującymi stronami. Usługi te są coraz częściej wykorzystywane do różnych celów, od międzynarodowych przekazów pieniężnych, sprzedaży usług cyfrowych, płacenia personelu i uchylania się od płacenia podatków i prania pieniędzy ”.

HMRC określił również, że preferowani będą dostawcy oferujący oprogramowanie umożliwiające śledzenie walut cyfrowych skoncentrowanych na prywatności, takich jak Dash, Zcash i Monero..

Zainteresowani dostawcy i dostawcy mogą rozpocząć przesyłanie wniosków do poniedziałku (27 stycznia 2020 r.).

Termin na piątek (31 stycznia 2020 r.) Został wyznaczony, ponieważ HMRC planuje oficjalne rozpoczęcie umowy do poniedziałku (17 lutego 2020 r.).

HMRC chce śledzić oszustów kryptograficznych

Urząd skarbowy stwierdził, że jego decyzja o zakupie produktu komercyjnego wynika z niezdolności bezpłatnych narzędzi online i analizy człowieka do dokładnego śledzenia transakcji kryptograficznych i wahań wartości kryptowalut.

Urząd skarbowy zaznaczył, że:

„Wiele z tych transakcji na kryptowalutach jest rejestrowanych publicznie w księdze znanej jako łańcuch bloków. Chociaż transakcje są zazwyczaj publiczne, uczestnicy ich nie są. ”

HMRC chce wyposażyć swoje działy Fraud Investigation Service (FIS) oraz Digital Support and Innovation (DSI) w oprogramowanie do śledzenia kryptowalut, aby wypełnić lukę wywiadowczą i rzucić światło na to, jak handel kryptowalutami wspiera obecnie działalność przestępczą.

Urząd skarbowy uważa, że ​​jego zespoły FIS-DSI osiągną więcej, jeśli będą wyposażone w oprogramowanie do śledzenia kryptowalut, które umożliwia analizę klastrów. Dzięki temu urząd skarbowy będzie mógł przypisywać transakcje firmom kryptograficznym oferującym oszustwa związane z mieszaniem kryptowalut i prowadzeniem operacji w ciemnej sieci.

Agencja podatkowa powiedziała:

„Poszukujemy narzędzia, które będzie wspierać metody gromadzenia danych wywiadowczych w celu identyfikacji i klastrowania transakcji aktywów kryptograficznych w powiązane transakcje oraz identyfikowania tych powiązanych z dostawcami usług w zakresie zasobów kryptograficznych”.

Według HMRC dostawca zostanie wybrany na podstawie ich zdolności i wiedzy w dziedzinie śledzenia aktywów kryptograficznych. Agencja podatkowa stwierdziła również, że usługodawca musi mieć odpowiednich ludzi i odpowiednie aktywa.

W grudniu 2018 roku HMRC opublikował szczegółowy dokument opisujący szczegółowo, w jaki sposób podatek od kryptowalut zostanie nałożony na inwestorów. Agencja podatkowa stwierdziła, że ​​dokument jest kontynuacją poprzednich raportów rządu dotyczących podatku od kryptowalut i aktywów wirtualnych.

Organy podatkowe zainteresowane przestrzeganiem przepisów

Brytyjskie HMRC to najnowszy organ podatkowy, który zintensyfikował swoją grę przeciwko rosnącemu problemowi oszustów kryptowalutowych i cyberprzestępstw związanych z kryptowalutami.

Pojawiły się również doniesienia o osobach otrzymujących wyroki pozbawienia wolności za akty prania pieniędzy kryptowalut, a także o firmach śledczych ściśle monitorujących oszukańcze transakcje.

Blockonomi wcześniej informował, że amerykański urząd skarbowy (IRS) opublikował wytyczne dotyczące opodatkowania kryptowalut w październiku 2019 r. IRS powiedział, że nowe przepisy mają na celu zahamowanie oszustów podatkowych kryptowalut.

W kwietniu 2019 roku, 33-letni duński haker otrzymał czteroletni wyrok więzienia za pranie brudnych pieniędzy w bitcoinach i hakowanie prywatnych usług cyfrowych aktywów.

Aresztowanie podejrzanego o kryptowalutę piorącego pieniądze zostało zgłoszone w kwietniu 2019 r. Podejrzany miał rzekomo wydobywać kryptowalutę i wykorzystywać ją do finansowania operacji narkotykowych.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map