Co dělat když vás někdo sleduje?

Co dělat když si myslím že mě někdo sleduje

Dokáži si představit, že takové prožitky mají výrazný vliv na to, jak se vám žije a že to často může být velmi nepříjemné. Za nejlepší řešení považuji, abyste vyhledala odbornou pomoc – ideálně klinického psychologa.
Archiv

Jak odradit Stalkera

Informujte své blízké o pronásledování a případné totožnosti útočníka. Vyhledejte pomoc. Mimo domov se pohybujte s další osobou – členem rodiny či jiným důvěryhodným člověkem, noste s sebou legální obranné prostředky (pepřový sprej, alarm) Noste u sebe mobilní telefon pro případ přivolání pomoci.

Co dělat když mě někdo obtěžuje

Pokud se stanete obětí sexuálního obtěžování a chcete situaci řešit:Pokud je to možné, vyjádřete nesouhlas. Vyjádřit nesouhlas je obtížné, obzvlášť v případech, kdy jsou pozice mocensky nevyrovnané.Shromažďujte důkazy.V případě, že se stanete obětí sexuálního násilí, můžete věc nahlásit policii.

Kde hledat pomoc při stalkingu

S problémem „nebezpečného pronásledování“ navštivte některou s poraden Bílého kruhu bezpečí nebo zavolejte na nonstop Linku pomocio obětem 116 006.
ArchivPodobné

Proč mám pocit že mě někdo sleduje

Pokud máte doma nebo v zaměstnání podezření na to, že vás někdo sleduje, zkuste se zamyslet, odkud v okolí by mohl být nejlepší výhled na vchod do domu nebo příjezdovou cestu. Právě to jsou místa, odkud útočníci většinou sledování provádí.

Jak zastavit Stalkera

Možnosti obrany proti stalkerůmDejte stalkerovi na vědomí, že o něj nestojíte, nemáte zájem.Přerušte osobní kontakty s pronásledovatelem – neodpovídejte na vzkazy, urážky, na telefonáty, nereagujte na SMS, nescházejte se s ním (jakýkoli kontakt s útočníkem může vést k prohloubení zájmu o oběť)

Kdy se jedná o stalking

Stalking můžeme chápat jako úmyslné, zlovolné a opakované pronásledování a obtěžování jiné osoby. Pachatel se zaměří na nějakého člověka, po kterém slídí, obtěžuje a pronásleduje jej, vyhrožuje mu, může jej i fyzicky napadat a někdy i usmrtit, u své oběti zároveň svým chováním vyvolává pocity strachu.

Jak řešit vyhrožování

Bude-li dotyčný útočník stále pokračovat ve vyhrožování, vydírání, stále na něj nereaguj, měj pevnou vůli, jen dále zajišťuj důkazy. Dle situace a intenzity vydírání doporučujeme svěřit se rodičům a i s dalšími dívkami věc s důkazy oznámit na Policii ČR.

Jak dokázat vyhrožování

Mezi nejdůležitější znaky stalkingu patří opakované a dlouhodobé obtěžování obětí, nevyžádanou a nechtěnou pozorností a to například pomocí dopisů, e-mailů, telefonátů, SMS zpráv, zasíláním různých zásilek s dárky. Obsah zpráv může být příjemný, ale také zastrašující.

Jak jednat se Stalkerem

Dejte stalkerovi najevo, že o jeho zájem opravdu nestojíte. Přerušte osobní kontakty s pronásledovatelem – neodpovídejte na vzkazy, urážky, na telefonáty, nereagujte na SMS, nescházejte se s ním (jakýkoli kontakt s útočníkem může vést k prohloubení zájmu o oběť).

Jak zastavit vydírání

Bude-li dotyčný útočník stále pokračovat ve vyhrožování, vydírání, stále na něj nereaguj, měj pevnou vůli, jen dále zajišťuj důkazy. Dle situace a intenzity vydírání doporučujeme svěřit se rodičům a i s dalšími dívkami věc s důkazy oznámit na Policii ČR.

Jak se řeší napadeni

Můžete kontaktovat policii na tísňové lince 158

Hrozí-li Vám bezprostřední nebezpečí místo (nemocnici, poštu apod.) Požádejte o pomoc člověka, pokud budete žádat o pomoc anonymní skupinu lidí, pravděpodobnost, že Vám někdo pomůže, se snižuje. Pokud jste byl/a zraněn/a, pomoc a své zranění nechte zdokumentovat.

Jaký je trest za vydírání

Tresty za vydírání

V případě naplnění základní skutkové podstaty trestného činu vydírání hrozí pachateli trest odnětí svobody na půl roku až na čtyři léta nebo peněžitý trest. Trestný čin vydírání též obsahuje relativně bohatý výčet okolností podmiňujících použití vyšší trestní sazby (tzv.

Co dělat když vás někdo vydírá

Bez ohledu na výhrůžky ze strany vyděrače nebo pocity studu by měl být každý případ co nejdříve nahlášen na nejbližší policejní stanici. Sextortion je trestní čin, který se nazývá sexuální nátlak nebo vydírání a otázky s tím spojené upravuje trestní zákoník.

Kdy nahlasit napadeni

Nebát se nahlásit napadení

Pokud jste v akutním ohrožení, bojíte se o sebe nebo děti, okamžitě volejte 158 nebo 112. Policie má právo útočníka vykázat z bytu a okolí na 10 dní v případě závažného útoku.

Kde nahlasit vydirani

– je možné podat na kterékoli oddělení policie (podat trestní oznámení lze i na službu kriminální policie a vyšetřování v místě, kde došlo ke spáchání trestného činu) nebo na státní zastupitelství.

Co se bere jako vyhrožování

“ Základní skutková podstata trestného činu nebezpečného vyhrožování zní následovně: „Kdo jinému vyhrožuje usmrcením, těžkou újmou na zdraví nebo jinou těžkou újmou takovým způsobem, že to může vzbudit důvodnou obavu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti.

Jak reagovat na vydírání

Pokud se tě někdo snaží vydírat/vyhrožovat, ve věci je obecně nejdůležitější útočníkovi absolutně v ničem nevyhovovat, nevěřit mu, protože i kdybys přistoupil/a na jeho jakékoliv požadavky, nelze vyloučit další vydírání/vyhrožování a zhoršování situace.

Co hrozí za napadení člověka

Pokud někoho napadneš, můžeš se dostat k soudu. Za ublížení na zdraví Ti hrozí trest odnětí svobody na 6 měsíců až 3 roky a za těžkou újma na zdraví hrozí dospělému 3 roky až 10 let vězení, mladistvému polovina.

Jak někoho udat

Trestní oznámení lze podat ústně do protokolu buď přímo na služebně Policie ČR či na státním zastupitelství. Podat jej můžete i písemně poté, co si ho v klidu sepíšete. V naléhavých případech je možné podat trestní oznámení třeba i telefonicky.

Jak řešit slovní napadení

Jedná se o přestupek proti občanskému soužití. Můžete to nahlásit na příslušný úřad. Ti musí dle Vašeho písemného oznámení vyslechnout svědky i obviněného a Vás. Pak případně udělí napomenutí či pokutu.

Jaký je trest za napadení

Za ublížení na zdraví Ti hrozí trest odnětí svobody na 6 měsíců až 3 roky a za těžkou újma na zdraví hrozí dospělému 3 roky až 10 let vězení, mladistvému polovina.

Jak nahlásit napadení

V případě trestního oznámení se obracejte na nejbližší služebnu Policie České republiky (www.policie.cz/kontakty). Můžete se dostavit i na státní zastupitelství (www.justice.cz), v naléhavých případech využijte linku tísňového volání 158.

Jak na někoho poslat hygienu

V případě podezření z porušování pracovněprávních předpisů zaměstnavatelem mohou fyzické i právnické osoby podat podnět k provedení kontroly přímo na místně příslušném oblastním inspektorátu práce (dále jen „OIP"), nebo prostřednictvím Státního úřadu inspekce práce (dále jen „SÚIP“).

Jak se vyhnout vězení

Seznam možností, jak oddálit nástup trestu:A) Využívat obstrukčního jednání v přípravném i soudním řízení.B) Požádat o odklad nástupu trestu po vynesení pravomocného odsuzujícího rozsudku.C) Požádat o přerušení výkonu trestu již v průběhu výkonu trestu.D) Vyhýbání se nástupu trestu / Útěk.