Co je Arriva Express?

Jak funguje Arriva

Od 1. března 2020 upravuje Arriva v osobních vlacích na Zlínsku odbavení cestujících. Ve stanicích, ve kterých je před odjezdem vlaku otevřena pokladna, je nutné si jízdenku koupit předem na přepážce. Při nákupu až u stevarda ve vlaku společnost zavádí manipulační příplatek.

Kde jezdí Arriva

ARRIVA autobusy a.s. provozuje osobní autobusovou dopravu na území :Pardubického kraje,Středočeského kraje,Olomouckého kraje,Moravskoslezského kraje,Zlínského kraje,Kraje Vysočina.a částečně v kraji Královéhradeckém.
Archiv

Kde se kupují jízdenky na vlak Arriva

Pro vaše pohodlí a jistotu doporučujeme zakoupit jízdenku v našem e-shopu nebo v prodejních zařízeních či na pokladně ve stanici. U autobusových Arriva expressů platí, že cena v předprodeji je vždy nižší než při nákupu jízdenky u řidiče při nástupu na daný spoj.
Archiv

Jak zaplatit Arriva

Dlouhodobě podporujeme elektronické odbavení, a proto ve všech našich vlacích zaplatíte u stevarda za jízdenku platební kartou, stejně tak i na pokladnách, kde prodáváme jízdenky na naše vlaky. Každý rok postupně rozšiřujeme i možnost platby kartou v našich autobusech. Zaplaťte vaši jízdenku kartou!

Jak se dá platit v autobuse

Jednoduše přiloží k terminálu u řidiče bezkontaktní bankovní kartu a pípne s ní stejně jako třeba v supermarketu.

Jak koupit jízdenku na arrivu

Jízdenku na osobní vlaky Arrivy na Zlínsku je možné koupit i v e-shopu Arrivy, u takové jízdenky ale neplatí možnost jejího využití i ve vlacích jiného drážního dopravce.

Co mám říct v autobuse

Při vstupu samožřejmě pozdravíš. (Teda jak kdo). A panu řidiči řekneš kam to bude. (myslím tím kam jedeš) a jestli už jsi dospěla(nebo nejsi v důchodu,či dítě,nebo zdravotně postižená …),tak většinou se říká celej.

Jakou kartou platit v autobuse

V našich autobusech jsou akceptovány bezkontaktní karty VISA a Mastercard. Navíc jsou zařízení schopna přijímat bezkontaktní platby z virtualizovaných karet GooglePay, ApplePay a GarminPay ze smart hodinek a mobilních telefonů, které tyto platby podporují.

Co mám dělat když něco zapomenu v autobuse

Pokud si svou ztrátu uvědomíte do 24 hodin, zavolejte bezprostředně na informační linku 296 19 18 17, kde Vám pomohou a poskytnou další informace. V případě, že si uvědomíte ztrátu věci po delší době, využijte náš kontaktní formulář nebo volejte informační linku 296 19 18 17.

Jak si koupit místenku do autobusu

Místenku lze zakoupit přes internet v rámci předprodeje AMSbus. Případně na prodejně kanceláří AMS – Seznam prodejních míst. Místenku zakoupenou prostřednictvím internetového předprodeje již není nutné tisknout. Při nástupu do autobusu se pouze prokážete kontrolním kódem, který se dozvíte po zakoupení jízdenky.

Co říkat v autobuse

Při vstupu samožřejmě pozdravíš. (Teda jak kdo). A panu řidiči řekneš kam to bude. (myslím tím kam jedeš) a jestli už jsi dospěla(nebo nejsi v důchodu,či dítě,nebo zdravotně postižená …),tak většinou se říká celej.

Čím se prokázat v autobuse

Cestující se musí prokázat platnou jízdenkou. Pokud ne, musí zaplatit stanovené částky. Nezaplatí-li cestující uvedené částky na místě, má zákonnou povinnost prokázat se revizorovi osobním dokladem (občanským průkazem). Pokud ani tuto povinnost nesplní, je povinen vyčkat příchodu policie či městské policie.

Jak si koupit jízdenku na autobus

V současnosti není a asi nikdy nebude systém jednotný. Naprostá většina dopravců dává možnost nákupu až přímo ve voze – někde i pomocí čipové karty, samozřejmě s rizikem, že se do autobusu nevejdete.

Jak používat lítačku v autobuse

Přiložte čipovou kartu na čtecí zónu pokladny a viditelně ukažte stranu s fotografií řidiči. Kdo nevlastní čipovou kartu, viditelně ukáže řidiči předplatní jízdenku i s kuponem nebo oběma kupony (pro pásma P, 0, B a pro navazující vnější pásma při cestách přes hranici Prahy).

Co to je expresní rezervace

Místa označená ve vlaku jako expresní rezervace jsou v prodeji až do odjezdu vlaku z dané stanice a proto neobsahují konkrétní vyznačený rezervovaný úsek.

Kdo má nárok na zlevněné jízdné

Na slevy v jízdném mají nadále nárok děti, studenti a senioři! Vybrané skupiny cestujících budou mít od pátku 1. dubna 2022 na základě rozhodnutí vlády menší slevu na jízdném ve veřejném dopravě než dosud. Stávající výše slevy 75 % ze základního jízdného se pro děti, studenty a seniory snižuje na 50 %.

Kdy je autobus zdarma

Slevy v autobusech i vlacích mohou nadále uplatit žáci od 6 do 18 let a studenti do 26. narozenin. Polovinu z ceny jízdenky budou platit i lidé starší 65 let. U zdravotně tělesně postižených zůstává zákonem o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením sleva ve výši 75 % a pro doprovod ZTP/P je jízdné zdarma.

Kde koupit Mistenku do autobusů

Místenku lze zakoupit přes internet v rámci předprodeje AMSbus. Případně na prodejně kanceláří AMS – Seznam prodejních míst. Místenku zakoupenou prostřednictvím internetového předprodeje již není nutné tisknout. Při nástupu do autobusu se pouze prokážete kontrolním kódem, který se dozvíte po zakoupení jízdenky.

Kde všude platí Lítačka

Kde platí jízdenka z aplikace Jízdenky platí ve všech linkách PID, včetně vlaků a příměstských autobusů.

Co kdyz si zapomenu Litacku

Pokud se neprokážu platným jízdním dokladem: Doklad 1000 Kč 1500 Kč – základní přirážka (pokuta) při přepravě cestujícího bez platného jízdního dokladu, která se snižuje na 1000 Kč, když je zaplacena na místě kontroly nebo nejpozději 15. kalendářní den ode dne kontroly v doplatkové pokladně.

Jak funguje záchod ve vlaku

Toaleta funguje na principu podtlaku a přetlaku. Po dokončení potřeby a zmáčknutí tlačítka vznikne podtlak, který obsah záchoda vysaje do mezinádobky, ta se následně z jedné strany uzavře a pustí se do ní vysoký tlak, který celý obsah vystřelí do hlavní nádrže.

Co kdyz nestihnu vlak

Výše odškodnění závisí na délce zpoždění vlaku. Pokud zpoždění mezi výchozí a cílovou stanicí činí 60 až 119 minut, může cestující od železničního dopravce požadovat odškodnění ve výši 25 % ceny jízdenky. U zpoždění přesahujícího 120 minut činí výše kompenzace 50 % ceny jízdenky.

Jaké je jízdné pro důchodce

Linky Českých drah nabízejí slevy na jízdné pro důchodce nad 65 let ve výši 25 % z řádné ceny jízdného. Senioři mohou využít slevu na jakýkoliv vlak a ve všech třídách. Pro získání slevy je nutné předložit platný průkaz totožnosti potvrzující věk.

Kdo jezdí v metru zdarma

Dítě od 10 do 15 let – stačí předepsaným způsobem prokázat věk, s výjimkou vlaků Senior od 65 let – stačí předepsaným způsobem prokázat věk, s výjimkou vlaků Doprovod dítěte do 3 let – pouze průkaz PID, občanský průkaz nebo cestovní pas (není elektronická varianta)

Kam až Platí Lítačka ve vlaku

Průvodčí ji totiž nově uznává jen do stanic v pásmu, ve kterých rychlík skutečně zastavuje, nikoliv jimi jen projíždí. „Například při cestě rychlíkem do Kralup platila dosud jízdenka PID pro území Prahy až do zastávky Praha-Sedlec. Navazující jízdenku Českých drah (ČD) bylo nutné mít zakoupenou až z této zastávky.