Co je Hugo?

Jak se pije Hugo

Recept na drink Hugo – postup přípravySklenici naplníme ledem.Přidáme pár lístků máty, které předtím lehce promačkáme.Doplníme několika plátky limetky, lze použít i kyselé jablko.Do sklenice nadávkujeme Hugo, prosecco a sodu.Opatrně promícháme a můžeme podávat.
Archiv

Jak se dělá drink Hugo

1Vetší sklenici na víno naplňte ledem. 2Poté do sklenice nalijte Prosecco, likér z bezového květu a sodu. 3Na závěr ozdobte plátky limetky a lístky máty.

Co patří do Huga

Hugo koktejl je oblíbený letní nápoj z Tyrolska. Patří do něj sodovka, šumivé víno nebo bílé víno, máta, led, bezinkový sirup a limetka nebo citron. Pokud si vyrobíme tento sirup, nemusíme pokaždé shánět mátu a limetku nebo citron.
Archiv

Jak se dělá aperol

Příprava skvělého nápoje Aperol Spritz je stejně jednoduchá jako když počítáte: 3-2-1. Je to poměr 3 dílů Prosecca, 2 dílů Aperolu a 1 dílu perlivé vody. Pokud odměřujete, je to 90 ml Prosecca, 60 ml Aperolu a 30 ml perlivé vody. Pokud neodměřujete, jednoduše nalévejte a odhadujte podle barvy.

Kde koupit Hugo Liker

Avanti Hugo ostatní alkoholický nápoj z vína sycený 0,75l – Tesco Potraviny.

Jak se dělá bezový sirup

Květy bezu omyjeme a bez stonků je vložíme do velké sklenice. Přidáme cukr a zalijeme vše chladnou, ale převařenou vodou. Směs promícháme a necháme ji 48 hodin louhovat, poté ji přecedíme přes jemné plátýnko a přidáme kyselinu citronovou, kterou necháme v sirupu rozpustit.

Jak se dělá Bellini

1) Do skleničky odměřte 1 díl broskvového pyré. 2) Pyré dolijte 3 díly sektu. 3) Podávejte na ledu. 4) Na závěr můžete koktejl ozdobit plátkem broskve.

Jak se dělá bezinkový likér

Bezinky otrhejte a omyté bobulky vložte do hrnce.

Vařte dalších pět minut, poté sundejte z plotýnky a nechte zcela vychladnout. Až to bude vychladlé, přidejte rum, promíchejte a plňte do čistých suchých sklenic, ideálně vytvářených. Likér uchovávejte v ledničce, pokud ho dřív nevypijete, vydrží v ní rok určitě.

Co je to Bitterol

Bitterol, občas nazývaný i Bitterol Spritz je, jak jsme si řekli, o něco levnější verze Aperolu, přičemž chuť je velmi podobná a mnoho lidí ji dokonce nerozezná. Platí tu samozřejmě pravidlo „100 lidí, 100 chutí“, nicméně Bitterol je skutečně velmi věrná kopie Aperolu.

Co se pije k Aperolu

Populární míchaný nápoj Aperol Spritz tvoří jen tři ingredience a k jeho přípravě budete potřebovat Aperol, Prosecco a sodu. Samozřejmě, tak jako do většiny koktejlů, i do Aperol Spritzu můžete přidat led a na ozdobu se doporučuje použít plátek nebo měsíček pomeranče.

Jak se pije Avanti

Avanti Spritz je oblíbený vinný nápoj v italském stylu s osvěžující hořko-sladkou chutí zapadajícího slunce. Nejlépe chutná dobře vychlazený ve vinné sklence s ledem a plátkem pomeranče.

Na co je dobrá Bezová šťáva

Bezové květy tiší příznaky nachlazení, pomáhají při horečce a zánětu nosních i čelních dutin, lze je rovněž využít k omezení tvorby hlenů při senné rýmě, zánětu dutin a infekcích středního ucha. Komerčně prodávaný sirup z bezových bobulí zase tiší příznaky a krátí dobu trvání chřipky.

Co s černým bezem

Z květů černého bezu připravíte opravdu ledasco:vynikající svěží sirup vhodný do letních nápojů,bezovou limonádu, léčivý čaj na nachlazení,náplň do voňavých bylinkových pytlíčků, které si nahřejete a přiložíte na místa, kde vás trápí revma,nebo blahodárnou bylinkovou koupel.

Co je to Bellini

Bellini je koktejl italského původu, skládající se z broskví a suchého bílého šumivého vína. Na jeho přípravu se používá zvláštní italský druh broskví, vyznačujících se zploštělým tvarem a aromatickou bílou dužinou, která se nastrouhá a vymačká se z ní šťáva. Ta se míchá s perlivým vínem Prosecco v poměru 1:2.

Na co je dobrý bezinkový likér

Bezinky pomáhají při zánětu nervů, včetně trojklaného, při neuralgii, ischiasu, bolestech páteře, bolesti zubů, migréně, ulevují při revmatismu a dně, posilují imunitu, a dokonce mírní hypertenzi. Nebuďte při sběru ale hladoví, většinu bobulí nechte ptáčkům, zaslouží si je víc než my lidé.

Jak se dělá sirup z černého bezu

Sirup z černého bezu za studena

Do vody dáme 40 velkých květů černého bezu (netrháme po dešti a odstraníme stopky – jsou hořké). K tomu přidáme na kolečka nakrájený a omytý bio citron bez pecek a 10 dkg kyseliny citronové. Necháme louhovat 24 hodin. Potom přecedíme a mícháním rozpustíme cukr.

Co je to aperol

Aperol je ovocný likér vyráběny převážně z výtažků z pomerančů, má lehce nahořklou chuť a charakteristickou oranžovo-červenou barvu. Pro samostatné pití se doporučuje vychlazená teplota – Aperol má jen 11 % alkoholu, dobře tak chutná samostatně i se sodou. A nebo právě v kombinaci se šumivým vínem.

Co místo Aperolu

Aperol se zcela jistě dá pít i bez prosecca, místo kombinace Aperol+prosecco můžete zkusit jednodušší Aperol+soda, kdy si jen Aperol naředíte perlivou vodou a přidáte led. O něco zajímavější jsou ale drinky Aperol tonic a Aperol gin tonic.

Jak se pije Aprezzo

Aperol se podává vychlazený a lze pít samostatně, ale ještě lépe si jej vychutnáte ve spojení s dalšími složkami coby právě míchaný nápoj Aperol Spritz.

Jak se míchá Bitterol

Sklenici ze 2/3 naplňte ledem. Nalijte 1 díl sody, 3 díly Prosecca a na závěr krouživým pohybem 2 díly Aperolu. Díky krouživému pohybu se všechny ingredience dokonale propojí.

Kde koupit Hugo

Avanti Hugo ostatní alkoholický nápoj z vína sycený 0,75l – Tesco Potraviny.

Co míchat s vodkou

Používá se i do míchaných nápojů, nejčastěji se kombinuje s pomerančovým džusem či s energetickým nápojem. Ten první zjemní ostrou chuť alkoholu, ten druhý znásobí jeho účinek. Asi nejznámějším koktejlem s vodkou je Krvavá Marie (Bloody Mary) z rajské a citrónové šťávy, soli a pepře, stříknutá tabascem a worcesterem.

Co léčí Černý bez

Černý bez patří do každé lékárničky!

Doporučuje se i při problémech s nespavostí a také i při cévních chorobách. Připisuje se mu i pozitivní vliv na snižování vysokého krevního tlaku, podporuje činnost jater a najdete jej i v detoxikačních čajích. Odvar z květů je výborným kloktadlem při zánětu mandlí a dásní.

Kdy Odkvétá bez

„Před lípou smekni, před bezem klekni,“ říká jedno staré české přísloví. Doslova před pár dny začala tato oblíbená léčivka kvést, ideální doba pro její sběr začíná koncem května a končí na přelomu června a července, tak neváhejte a vyrazte do přírody, která nabízí náruče voňavých nažloutlých květů.

Jak se dělá Bezinková šťáva

Přebrané květy dáme do většího hrnce, zalijeme převařenou vodou, přidáme plátky citronu a 50 g kyseliny citronové. Necháme louhovat 24 hodin. Poté scedíme, vymačkáme (nejlépe přes plátno, stačí i cedník, ale jsou tam potom drobné usazeniny – smítky), přidáme cukr a pomůcku ke konzervování. Mícháme.