Jaký je rozdíl mezi Titanem a chirurgickou oceli
Titan je oproti chirurgické oceli hypoalergení a nehrozí žádné vyrážky a zdravotní komplikace. U prstenů vyrobených z titanu je menší problém s možností úpravy průměru prstenu než u chirurgické oceli. U složitějších prstenů to není možné vůbec. U jednoduchých pouze minimálně.
Archiv
Jaký materiál na piercing
Vždy používejte pouze tyto tři materiály: ocel 316L, titan nebo bioplast. Na první propíchnutí je vhodné použít tyčku, která je delší než ta, kterou budete denně nosit(s ohledem na opuchnutí jazyka). Záleží také na tloušťce jazyka a na umístění piercingu v jazyku, ale obecně nejpoužívanější délka dříku je 16mm.
Archiv
Jak se pozná chirurgická ocel
Při nákupu šperků z chirurgické oceli tedy vsaďte na osvědčené prodejce, kteří mají na původ šperků všechny doklady. Vždy se ptejte po označení oceli 316L – právě to totiž označujte, že ocel je čistá – tedy bez žádných vedlejších kovů jako je nikl, mosaz, apod. Jedině taková ocel má totiž výše zmíněné vlastnosti.
Z jakého materiálu snubní prsteny
Snubní prsteny se dají vyrábět z celé řady materiálů, ať již přírodních, tak syntetických. Asi nejvhodnějším materiálem je kov, ten přináší možnost tvořit detailně propracované šperky s vysokou odolností. Zvláště drahé kovy vynikají svými unikátními vlastnostmi a možností různorodého technologického zpracování.
Co je tvrdší ocel nebo titan
oceli 304, která obsahuje pouze 18% chromu a cca. 8% niklu (proto, budeme-li porovnávat s titanem ocel 304, titan je tvrdší. Pokud budeme porovnávat titanium s ocelí 316L, ocel je tvrdší).
Co je chirurgická ocel
Chirurgická ocel je slitina kovů, konkrétně pak železa, uhlíku a chromu a dalších kovů. Přítomnost chromu zajišťuje příznačný jasný, lesklý, a vysoce odolný nerezavějící povrch. Další kovy jako je mangan či nikl se pak postarají o výsledný studený a elegantní vzhled.
Z jakého kovu je piercing
Materiálem, z něhož se piercing vyrábí, bývá nejčastěji chirurgická ocel, stříbro, zlato a další vzácné kovy.
Co znamená piercing v nose
Šperky v nose jsou zde také symbolem společenského postavení a znakem krásy. Velmi často se jedná o složité šperky, které jsou provázány se šperky v uších a kryjí část tváře nebo ústa. S rozšiřováním indické módy a kultury po celém světě se dostal piercing nosu v oblibu u punků a dalších mladých lidí v 80.
Jak dlouho vydrží chirurgická ocel
Chirurgická ocel je odolným kovem, který vydrží desetiletí bez jakéhokoliv poškození.
Jak vyčistit pozlacenou chirurgickou ocel
Čištění: Pokud jsou pozlacené šperky z chirurgické oceli znečištěné, můžete je vyčistit pomocí mýdlové vody a jemného kartáčku. Pokud je to nutné, můžete použít speciální čisticí prostředky pro šperky z chirurgické oceli.
Kdy koupit snubní prsteny
Obecně se uvádí, že nejpozději 3 měsíce před svatbou je dobré snubní prsteny objednat. Máte-li však svatbu přes léto (červen až září), po mnoha zkušenostech Vám doporučuji, abyste si objednali prsteny již na začátku roku.
Jaký má být zásnubní prsten
Prsten určený k zasnoubení by měl mít alespoň jeden bílý kámen. Samozřejmě může být prstenů i více, ale jeden z kamenů by měl být nejvýraznější. Nejčastější volbou je zirkon, který je perfektní náhražkou diamantu. Při kvalitním zpracování zirkonu, jej na první pohled nemáte šanci rozpoznat od vybroušeného briliantu.
Jak poznat Titan
Titan je šedý až stříbřitě bílý, lehký a tvrdý kov. Je dobrým vodičem tepla i elektřiny. Vyznačuje se mimořádnou chemickou stálostí – je zcela netečný k působení vody a atmosférických plynů a odolává působení většiny běžných minerálních kyselin i roztoků alkalických hydroxidů.
Co je tvrdší než ocel
Je stobilionkrát tvrdší než ocel. Za nejtvrdší materiál na světě byl neprávem dlouhou dobu považován diamant. Ve skutečnosti jím ale byl vzácný lonsdaleit, který dokázal vydržet o polovinu větší tlak než diamant.
Co se vyrábí z chirurgické oceli
Využívá se nejen ve šperkařství, ale i při výrobě chirurgických nástrojů, nádobí, kuchyňského náčiní a mnoha dalších věcí, které musí být náležitě kvalitní a odolné. Výhody šperků z chirurgické oceli: Chirurgická ocel je hypoalergenní Jsou levnější než zlaté a stříbrné šperky.
Kdy sundat Naplast z piercingu
První týden můžete piercing přelepovat, pozor však na podráždění kůže od lepidla. Chraňte jej před nečistotami i před mechanickým podrážděním. Později doporučujeme přelepovat při sportu. První 2–3 měsíce se vyhněte dlouhodobému namáčení piercingu (vana, bazén), pouze se sprchujte.
Jak dlouho bolí piercing v nose
Může trvat pár týdnů až po několik měsíců.
Co to je chirurgická ocel
Chirurgická ocel je slitina kovů, konkrétně pak železa, uhlíku a chromu a dalších kovů. Přítomnost chromu zajišťuje příznačný jasný, lesklý, a vysoce odolný nerezavějící povrch. Další kovy jako je mangan či nikl se pak postarají o výsledný studený a elegantní vzhled.
Čím se čistí chirurgická ocel
Pro správné čištění nám stačí čistá voda a například mycí prostředek nebo mýdlo pro odmaštění šperku. Dávejte si prosím pozor na čištění pod tekoucí vodou u šperků, které mají vsazeny kameny zirkon. Většinou jsou tyto kameny lepeny a voda by tyto kameny mohla uvolnit.
Jaká by měla být cena zásnubního prstenu
Za zásnubní prsten byste totiž měli dát zhruba 81 tisíc korun. Pokud vezmeme střední hodnotu vypovídající o výplatách Čechů (podle Českého statistického úřadu to v prvním čtvrtletí letošního roku byla částka 23 704 korun), by měl stát prsten o trochu víc než 71 tisíc.
Jak poznat kvalitní prsten
Druhým vodítkem by mohlo být ryzostní číslo. Nejčastěji se setkáte s čísly: 585 označující 14 karátové zlato, nebo 750 u zlata 18 karátového, někdy uvedeno pod značkou 14/18K. U klenotnického či také sterlingového stříbra bude k nalezení značka S/AG a číslo 925. A platinové šperky zdobí číslo 950, někdy s označením PT.
Jaký je rozdíl mezi snubním a zásnubním prstenem
Odpověď je jednoduchá. Zásnubní prstýnek slouží k zásnubám. Dává ho muž své přítelkyni, když se rozhodne ji požádat o ruku. Snubní prstýnek je pak ten, který si oba snoubenci vyměňují během svatebního obřadu.
Kde se používá titan
Praktické použití nachází jak při výrobě barev, tak ve sklářském a keramickém průmyslu, používá se i při výrobě vysoce kvalitního papíru, jako plnivo při výrobě plastických hmot a někteří výrobci jej přidávají i do zubních past.
Co je nejtvrdší na světě
Tým expertů z Vídeňské univerzity teď informoval o novém nejtvrdším materiálu, který si lidstvo už dlouho teoreticky představuje, ale neumí prakticky vyrobit – je to uhlíkové vlákno karbyn. Je až 40krát tvrdší než diamant a dvakrát tvrdší než grafén.
Co je nejtvrdší minerál
Diamant je téměř nejtvrdší známý přírodní minerál (nerost) a jedna z nejtvrdších látek vůbec (tvrdší jsou např. fullerit, romboedrická modifikace diamantu či nanokrystalická forma diamantu – ADNR).