Co je Machani?

Co je program Machani

Pomocí máchání se z prádla dostatečný množstvím čisté vody odstraňují zbytky z čistících prostředků.
Archiv

Co znamená extra Machani

Extra máchání – přidá k programu cyklus máchání navíc, díky kterému se z oblečení dostane ještě větší množství zbytkového prostředku na praní. Tato funkce je vhodná především pro osoby s citlivou pokožkou nebo pro praní dětského prádla.

Na jaký program prát

Program a teplota praní

Dnešní pračky jsou velmi účinné, proto pro běžné denní praní stačí teploty na 30 či 40 °C a úměrná dávka pracího prostředku. Nízká teplota však nezvládne odstranit viry a bakterie, takže třeba spodní prádlo, ložní prádlo, utěrky nebo ručníky perte tzv. na šedesát, tedy ne pod 60 °C.

Jak se pere s Predpirkou

Předpírka, namáčení, poloviční „porce“ prádla

Program předpírky nebo namáčení použijte tehdy, víte-li, že do bubnu pračky vkládáte silně znečištěné prádlo, u něhož šance na odstranění skvrn klesají úměrně s teplotou vody. Pokud použijete předpírku, pak i zde postačí vlažná či studená voda.
Archiv

Co znamená Machani a Odstredovani

Máchací cyklus hraje podle nich klíčovou úlohu při odstraňování nečistot z hlubších vrstev látky, protože vytváří chemický a elektrolytický gradient, který nečistoty „vytahuje“ z prádla ven. Běžné pračky perou prádlo ve vodě smíchané s pracím práškem a pak ho před definitivním odstředěním máchají v čisté vodě.

Jak prát ručníky

Ideální teplotou pro praní ručníků je 40 °C, maximálně pak 60 °C. Perte je pokud možno roztříděné dle barev a nejlépe odděleně od ostatního prádla. Důvodem je především to, že třeba knoflíky či zipy by mohly ručníky poškodit. Ručníky také mohou vstřebávat barvy z jiných druhů oděvů.

Co znamená kdyz sviti Mrizka na pračce

Dobrý den, tato závada může značit vyčištění filtru nebo čerpadla a nebo se týkat ucpaného odpadu.

Co můžu prát na 40

Na 30-40 °C se doporučuje prát v podstatě každý materiál, od jemných svetříků až po džíny. A ložní prádlo Ani to už není potřeba „vyvařovat“ ve vyšší, než 60° teplotě.

Jak nejlepe prát

U syntetických materiálů určitě nepřekračujte teplotu 40 °C. Použijte prací prostředek na bílé prádlo a ždímání nastavte dle typu materiálu. Jemné materiály (například satén a hedvábí) neždímejte buď vůbec, nebo na nízké otáčky. Vysokým otáčkám odstřeďování se vyhněte i v případě vlněných a bavlněných svetrů.

Co se pere na 40

Na 30-40 °C se doporučuje prát v podstatě každý materiál, od jemných svetříků až po džíny. A ložní prádlo Ani to už není potřeba „vyvařovat“ ve vyšší, než 60° teplotě.

Co znamená PV kroužku

Prací symbol kruhu s písmenem F: Písmeno F znamená, že materiál lze čistit uhlovodíkovými rozpouštědly. Pokud je v kroužku písmeno P, použijte tetrachlorethylen. Značka praní přeškrtnutý kruh: Značka praní „přeškrtnuté kolečko" znamená zákaz všem chemickým rozpoštědlům. Takovýto výrobek nelze čistit chemicky.

Co se nesmí prát

Jemné a citlivé látky jako hedvábí, vlna, kašmír a některé syntetické směsi vyžadují chemické čištění, aby byla zajištěna stálost barvy, tvar a textura. Dodržování těchto postupů tak zabrání tomu, že se vám oblečení srazí, nebo vybledne.

Co s ručníky aby byly měkké

Ideální teplota pro praní ručníků je 40 °C, maximálně pak 60 °C. To jsou teploty, které stačí na zničení bakterií. Na 90 °C perte ručníky pouze v případě nemoci nebo plísňové infekce. Ručníky perte, pokud možno roztříděné dle barev a nejlépe odděleně od ostatního prádla.

Jak často měnit ručníky

Ručník a osuška by měly být suché

A ty se v nich mohou spokojeně množit. Proto bychom je měli měnit každý den. Nebo alespoň po dvou dnech používání. Ručníky, které používáte na obličej, nebo je používají děti, měňte raději každý den.

Co znamená F05 na pračce

Porucha F05 je ucpání spotřebiče. Prosím vykonejte následovní údržbu: Odpojte pračku ze sítě. Jestli je v pračce voda, vypustíte jí odtokovou hadicí samospádem do kýbla a vyčistěte filtr.

Co se stane kdyz se pere na 60

Pro zničení choroboplodných zárodků – 60°C

Zvýšená teplota ale sama o sobě všechny bakterie nezabije, k tomu je potřeba užít kvalitní prací prostředek, který dílo zkázy (pro patogeny) dokoná.

Jak prát ručníky a utěrky

Ideální teplota pro praní ručníků je 40 °C, maximálně pak 60 °C. To jsou teploty, které stačí na zničení bakterií. Na 90 °C perte ručníky pouze v případě nemoci nebo plísňové infekce. Ručníky perte, pokud možno roztříděné dle barev a nejlépe odděleně od ostatního prádla.

Proč prát prádlo naruby

Při praní se jednotlivé kousky prádla o sebe třou, dochází tak k postupnému otěru barvy a materiálu. Proto se doporučuje prát prádlo vždy obrácené naruby. Poškození je nejpatrnější na švech a okrajích oděvů.

Proč je prádlo po vyprání tvrdé

Pokud použijete příliš málo pracího prostředku, může to způsobit nedostatek aktivních přísad, které by bojovaly s tvrdostí vody, která tak může ovlivnit měkkost vláken. Také to může vést k obecně špatným výsledkům praní.

Co znamená Trojuhelnik na triku

Trojúhelník: Možnost bělení s jakýmkoliv přípravkem na bělení. Trojúhelník + Cl: Oděv s možností bělení chlorem.

Co znamená malé rv kroužku

„Erko“ v kroužku je registrovaná ochranná známka platná na daném území (Česko, Evropa, příp. jiná země, kde klient provozuje své služby nebo prodává výrobky). Z anglosaského práva pak vycházejí trade mark a service mark (podle toho, jestli je značka chráněná v rámci výrobků, nebo služeb).

Co prát bez aviváže

Aviváž se nedoporučuje používat pro praní ručníků, osušek a funkčního prádla. Rovněž nepotěší ani alergiky a osoby s citlivou pokožkou.

Proč mi nevoní prádlo aviváží

Používáte příliš pracího prášku

První příčinou, proč prádlo z pračky nevoní, je nadměrné používání pracího prášku. Pokud jste si mysleli, že pokud dáte do bubnu více prášku, tak se prádlo lépe vypere, jste hluboce na omylu. Zvlášť nízké programy na 30 a 40 stupňů jsou schopné zpracovat jen určité množství prášku.

Jak prát ručníky aby nebyly tvrdé

Tvrdost ručníků může způsobovat i tvrdá voda. Pokud už máte ručníky zatvrdlé, namočte je přes noc v teplém 30% roztoku kyseliny citronové a pak vyperte obvyklým způsobem. Jako prevenci proti vodnímu kameni do praní přidávejte jedlou sodu a místo aviváže ocet. Soda navíc pomáhá udržet bělost prádla.

Jak často prát ručníky

Ložní prádlo a ručníky jsou živnou půdou pro bakterie všeho druhu. Měli bychom je tedy měnit každý týden. V reálu je ale většina z nás pere méně často, podle průzkumů je každý 20 však pere jen jednou měsíčně.