Co je nejdražší droga?

Co je nejdražší materiál na světě

Nejdražším materiálem na Zemi je antihmota.
Archiv

Co je nejdražší věc na světě

Antihmota je nejsilnějším známým zdrojem energie – jen jedna kapka by dokázala zásobovat New York energií po celý den; dosud se však fyzikům podařilo vyrobit jen několik atomů antivodíku. Hodnocena je na téměř 1,5 trilionu korun za gram, což z ní dělá nejdražší a nejvzácnější látku na světě.

Jaký je nejvzácnější drahokam

Prodal se za 1,8 miliardy korun. Nejdražším vydraženým drahokamem na světě je nově růžový diamant Pink Star.

Co je vzácnější než diamant

“ U větších kamenů nad 20 karátů tak diamant s přehledem do kapsy – alespoň pokud jde o cenu – strčí rubíny, safíry nebo třeba smaragdy. „Ty jsou mnohem dražší, protože i mnohem vzácnější než diamanty,“ upozorňuje Marian Gajda.

Jaký je nejdražší diamant

Váží úctyhodných 12,03 karátu. A barva Mimořádně působivý odstín světle modré. Diamant nazývaný jako “Blue Moon” (Modrý měsíc) byl prodán za neuvěřitelnou sumu 48,4 milionu amerických dolarů, čímž se stal nejdražším diamantem na světě.

Co je nejvzácnější kámen na světě

Nejvzácnějším drahým kamenem vůbec je rubín, zářivě červená odrůda korundu. Svou krásnou barvu získává z příměsi oxidu chromitého. Sytost této rubínové barvy vynikne zvláště u kamenů prostých jakékoliv vady, které jsou pak ovšem neobyčejně cenné.

Co je to drahokam

Drahokam či drahý kámen (z latiny Lapis preciosus, angl. Precious stone) je minerál (nerost), ceněný pro své výjimečné fyzikální a estetické vlastnosti a používaný k ozdobným účelům, k reprezentaci anebo k tezauraci majetku.

Jaký je nejdražší kámen na světě

Na vrcholu pomyslného žebříčku se pak nachází modrý diamant, jehož cena roste se sytostí zbarvení. Důkazem toho je konkrétně diamant Oppenheimer, největší vivid blue diamant na světě, který se v rámci aukce prodal za 57,5 milionů dolarů a měl 14,62 karátů.

Co je dražší než diamant

MODRÝ SAFÍR

Ale právě tmavomodré safíry jsou mezi klenotníky nejvíce ceněny. Modré safíry se nacházejí na několika nalezištích: ve východní Austrálii, Thajsku, Kolumbii, Africe i v USA (např. v Montaně). Nejvýše ceněné modré safíry však pocházejí ze Srí Lanky.

Co je to citrin

Citrín je žlutá, zlatožlutá až žlutozelená varianta křemene. Zbarvení také odpovídá název, který je odvozen od slova „citrón“. Původ zabarvení stále nebyl uspokojivě vyřešen.

Co je to rubín

Kámen rubín je červenou odrůdou minerálu korundu (oxidu hlinitého), jehož název vznikl z latinského slova rubeus – červený. Již v pradávných dobách lidé rubínu přisuzovali kouzelnou moc a považovali jej za kámen života, jež měl chránit tělo před nákazou morem a duši před uchvácením peklem.

Co je to Rubín

Kámen rubín je červenou odrůdou minerálu korundu (oxidu hlinitého), jehož název vznikl z latinského slova rubeus – červený. Již v pradávných dobách lidé rubínu přisuzovali kouzelnou moc a považovali jej za kámen života, jež měl chránit tělo před nákazou morem a duši před uchvácením peklem.

Co je to měsíční kámen

Měsíční kámen (Na,K)AlSi3O8 je odrůda ortoklasu s namodralým či bílým leskem, takzvanou opalizací, která vzniká díky prorůstání vrstev albitu a ortoklasu. Střídající se vrstvy pak dají vzniknout namodralé mléčné barvě kamene. Je bezbarvý nebo bílý s odlesky modré, zelené a žluté.

Jak poznat pravý safír

K potvrzení pravosti lze použít např. Ramanovu spektrometrii, jejíž principem je měření rozdílu energií tzv. vibračních hladin molekuly. Vibrací molekul dochází ke změně délky a úhlu chemických vazeb mezi jednotlivými atomy.

Co je to Opalit

Opalit je syntetický kámen (respektive sklo) někdy nazývaný také opalizující fluorit nebo nachový opál. Typická je pro něj mléčná nebo duhová barva. Obsahuje oxid křemičitý, patří mezi tzv. transformátory, čímž nachází využití v podpoře schopnosti změnit svůj život, danou situaci, vztahy a plány do budoucna.