Co je to feminizované?

Jak se delaji Feminizovane semínka

V zásadě je zapotřebí rostlinu dostatečně vystresovat natolik, aby vytvořila na svých samičích květech pylový váček, který vyprodukuje pyl. Tento pyl je následně přenesen na další samičí rostlinu. Tato rostlina poté začne plodit semena výhradně s informací X – tedy samičí.

Co je Samonakvetaci

Samonakvétací (též autoflowering, autokvetoucí, automat) odrůdy jsou vyšlechtěny tak, aby se rostlina přepnula do květu sama bez změny fotoperiody (délky noci) a ročního období. Je to dáno křížením s konopím rumištním (Cannabis ruderalis), které přechází do květu podle věku.

Co znamená Samonakvetaci konopí

Autoflower odrůdy, nebo česky automat jsou odrůdy konopí zkřížené s konopím rumištním (ruderalis). Díky tomu začnou samonakvétací odrůdy kvést hned, jak dospějí. Ostatní odrůdy čekají na změnu trvání dne a noci v létě, autoflower začné kvést kdykoliv. Krásně tak doplní sklizeň v zemích, kde je pěstování povoleno.

Jak se starat o automat

Pro pěstování samonakvétacích odrůd je dobré používat lehce pohnojenou půdu. Půdy s vysokým obsahem hnojiva zabijí vaše rostliny. Kromě doplňků stravy jako jsou enzymy, vitamín B a prospěšné houby, samonakvétací rostliny nevyžadují vysoké dávky hnojiv v průběhu jejich krátké vegetativní fáze.

Jak poznat Sativu a Indiku

Indika je nižší, robustnější, a tím i vhodnější pro indoorovou kultivaci. Více se větví a má silnější stonek. Sativa roste do větší výšky a zejména venku v květnících nebo ve volné zemině dokáže dosáhnout i hodně přes tři metry výšky. Jednotlivá patra mají mezi sebou větší rozestupy a větví je celkově méně.

Co je to ruderalis

Samonakvétací odrůdy jsou často označovány jako třetí druh konopí s názvem ruderalis. Je to nejmenší druh konopí, který se domníváme rozšířil z původních indikových odrůd nebo také dávných konopných polí, odkud se pyl z konopných květů šířil až několik desítek kilometrů do Evropy a chladnějších oblastí světa.

Jak svítit na Autoflowering

Označení světelného cyklu. 18 hodin světla a 6 hodin tmy pro rostliny ve fázi růstu (vegetativní fáze). Můžete využít růstové úsporné lampy (CFL), výbojky (HPS, MH) nebo plnospektrální LED osvětlení vhodné pro všechny fáze.

Kdy sazet automaty venku

Pro venkovní pěstitele samonakvétacích odrůd neexistuje žádná potřeba srovnávat odrůdu na nějaký světelný režim vašeho časového pásma nebo sázet v nějaké perfektní období, prostě zasaďte automat když víte, že budete mít alespoň 2-3 měsíce teplého, slunečného počasí a dokud se budete o rostlinu starat, budete odměněni …

Co je to sativa

Neboli Konopí Seté bývá většinou většího vytáhlejšího vzrůstu. Průměrná výška rostlin z řad sativ je 1,0 – 3 m a doba květu je v rozmězí mezi 8 – 12 týdny. Květy (palice) těchto rostlin jsou mnohem vzdušnější a listy jsou užšího podlouhlého vzhledu.

Co dělá hasis

Účinky jsou závislé na typu osobnosti, podobně jako u marihuany. Čas je vnímán zkresleně, plyne velmi pomalu. Zvuky a barvy jsou vnímány jasněji, při požití větších dávek mohou přejít až ve zrakové nebo sluchové halucinace. Objevují se pocity depersonalizace, někdy i poruchy krátkodobé paměti.

Jak poznat Sativu

Sativa roste do větší výšky a zejména venku v květnících nebo ve volné zemině dokáže dosáhnout i hodně přes tři metry výšky. Jednotlivá patra mají mezi sebou větší rozestupy a větví je celkově méně. Efekt typické indiky je fyzický a sedativní. Celkově uvolňuje a podporuje spánek.

Jak dlouho kvete automat

Období květu trvá u většiny samonakvétacích variet mezi 60 a 90 dny.

Jak dlouho roste automat marihuany

Díky genům rumištního konopí začnou rostliny nakvétat zhruba za čtyři až šest týdnů od vyklíčení semen. Období květu trvá u většiny samonakvétacích variet mezi 60 a 90 dny.

Co to je konopí

Konopí není psychoaktivní

Označení “konopí” referuje na všechny rostliny z rodu cannabis jako takové, a jsou mezi nimi i takové, které mají velmi nízký obsah THC (tetrahydrokanabinolu), což je látka, kvůli které byla sušina konopí zařazena na seznam zakázaných látek.

Co to jsou Fénixovy slzy

Fénixovy slzy či Fénixovy kapky je označení pro kontroverzní legislativně nedefinovaný konopný výtažek obsahující obvykle vysoké hladiny psychotropního THC a/nebo psychoaktivního CBD, které vědomí narozdíl od THC neovlivňuje.

Co se sbírá z marihuany

Zbarvení pestíků (stigmat,blizen) na květech konopí

Tyto pestíky vypadají jako bílé chloupky a vycházejí z každého pupenu květu konopí. Hlavní funkcí pestíků je čekání na pyl. Jakmile se pestíku dotkne zrnko pylu, které pochází ze samců konopí, ten daný pupen (calyx) je oplodněn a začíná se v něm tvořit semínko.

Jak se pozná samec marihuany

Samci na rozdíl od samic blizny nemají. Pod bliznami časem nakynou kalichy ve tvaru slzy. Hustými shluky těchto kalichů postupně obrůstají všechny větve, zejména na koncích, kde se vytvářejí kýžená lepkavá květenství zvaná lidově palice.

Jak dlouho svítit na marihuanu

Aby vám marihuana co nejlépe rostla, potřebuje více než osmnáct hodin světla během jednoho dne. Ve vnějším prostředí budete muset klíčení odložit, dokud rostliny nebudou vystaveny alespoň dvanácti hodinám denního světla a nebudou mít alespoň osm hodin přímého slunečního světla denně.

Jak dlouho rostou palice

Fáze kvetení (5 – 16+ týdnů) – Toto je rozmnožovací fáze konopné rostliny, při které začne produkovat palice. To, jak dlouho bude vaše rostlina zrát, záleží na odrůdě. Rychle kvetoucí indiky mohou být připraveny ke sklizni po 55 – 60 dnech kvetení, kdežto některé sativy mohou kvést až několik měsíců.

Co je to HHC

HHC neboli hexahydrokanabinol, též hexahydrocannabinol je v České republice ještě poměrně neznámý kanabinoid, který se získává z rostlin konopí, jako celá řada dalších zdraví prospěšných látek.

Co to je hašiš

Hašiš je jednoduše řečeno droga, vyrobená z pryskyřice, která se nachází na samičích květech konopí. Pryskyřice se z květů sklepe nebo setře a následně se za pomocí tepla a tlaku vyrobí hašiš. Tato pryskyřice, která je k nalezení jen na rostlinách rodu cannabis je hlavním nositelem látek známých jako kanabinoidy.

Na co je dobrá mast z marihuany

Konopná mast čistá je univerzálním pomocníkem, který by měl být součástí každé domácnosti. Je vhodná zejména při péči o suchou pokožku, akné či problémy s opary. Její účinky si také chválí atopici a obecně lidé trpící kožními obtížemi.

Jak poznat pohlaví u rostlin

Oku zkušeného pěstitele prozradí pohlaví rostlin jejich květy. Díky nim lze samce identifikovat zavčasu, protože začínají kvést o něco dříve než samice. Tvarem připomínají samčí květy drobné cibulky, které visí v místech, kde ze stonku vyrůstají větvičky.

Co dělat se samcem marihuany

Samce konopí tak můžete ocenit v případě šlechtění nových odrůd konopí, ale i při výrobě lahodného konopného čaje. I samec konopí totiž obsahuje látky jako kanabinoidy či terpeny, které mají své účinky a lze je tedy využít. Dnes už můžete u ověřených prodejců běžně zakoupit semena marihuany ve feminizované verzi.

Co je to CBG

CBG je zkratkou pro anglický název kanabigerolu – cannabigerol. Tato sloučenina patří mezi více než stovku [1] kanabinoidů, skupinu látek, do které spadá i THC (tetrahydrokanabinol) a CBD (kanabidiol).