Co je to KVH?

Co znamená KVH NSi

KVH NSi je průmyslová kvalita, kde se může objevit např. zamodrání, nebo drobná vada, která neovlivňuje mechanické vlastnosti materiálu. KVH Si je pohledová kvalita, která se používá v případě viditelných konstrukcí, jako jsou přiznané stropní trámy nebo vazba krovu nebo pro venkovní pergoly či altány.
ArchivPodobné

Proč KVH hranoly

KVH hranoly jsou tvarově stálé. To znamená, že se již nekroutí a nepraskají. Hranoly jsou tloušťkově a šířkově egalizované (mají po celé délce stejnou šířku i výšku). Tato vlastnost je důležitá pro dokonalou rovinnost stěn dřevostaveb, které se po opláštění velkoplošným materiálem nikde nevyboulí.
Archiv

Co je kvalita NSi

Kvalita Nsi je nepohledová – průmyslová kvalita, která se běžně používá na konstrukce dřevostavby, pergoly atd. Všude tam, kde se řeší stálost materiálu (nedochází k úbytku při vysoušení a k trhlinám a kroucení, ke kterým dochází u klasických stavebních materiálů a hranolům z masivního dřeva přímo z pily).
Archiv

Čím natřít KVH hranoly

Nejlépe je to překrýt tenkovrstvou lazurou Luxol Originál. Plíseň to znova už nechytne,když je to už vyschlé.

Co je to BSH

– jsou čtyřstranně hoblované, lamelově lepené a délkově napojované hranoly, vyrobené ze sušeného řeziva. Použití lepených konstrukčních hranolů: Nosné konstrukce s velkými rozpony a zatížením a nízkou váhou.

Jaký hranol na pergolu

Na sloupky v selském stylu se hodí zejména hranoly modřínu 10×10 cm. Cihlové či betonové základy pro kovové patky mají být čtvercové 30×30 cm, případně 45×45 cm (pro velmi široké pergoly). Konce hranolů by měly zůstat nad zemí, aby nehnily.

Co je to BSH hranol

BSH lepené hranoly jsou vyráběny lepením dřevěných lamel ze sušeného řeziva, hoblují se ze 4 stran. Lamely jsou napojovány délkově, takzvaným cinkováním, a lepeny vodovzdorným lepidlem. BSH lepené hranoly mají sražené hrany. Nejčastěji se vyrábějí ze smrkového dřeva.

Jaká je max délka KVH profilu

Masivní konstrukční dřevo KVH

pro použití v moderních dřevěných stavbách. KVH profily jsou čtyřstranně hoblované a mají sražené hrany. Délkovým nastavováním jednotlivých profilů pomocí zubovitého spoje lze dosahovat délek až 16 m.

Jak často natírat pergolu

Obnovovací nátěr by měl být aplikován dříve, než dojde k popraskání a sprášení nátěru předchozího. Pro maximální životnost pergoly ošetříme dřevo jednou vrstvou lazurovacího laku s obsahem UV filtru každé 3 roky, maximálně však po 5 letech.

Jak odstranit starou lazuru ze dřeva

K odstraňování nátěrů se používá plamene benzínové lampy, plynového nebo horkovzdušného hořáku. Plamen, jehož délka se seřídí na 4–8 cm nahřívá nátěr, který vlivem tepla buď měkne, nebo se rozkládá, eventuálně pálí. Změklý nátěr se ihned odstraňuje starou stěrkou, nebo malířskou škrabkou.

Jaký sklon střechy musí mít pergola

Myslete na to, že i pergola s rovnou střechou musí mít minimální sklon, aby se na ní netvořily kaluže. Minimální sklon pergoly by měl být 3°, ale doporučuje se větší (cca 7°) s ohledem na to, aby sněhová zátěž snadněji sklouzla ze střechy. Maximum se obvykle pohybuje okolo 15°.

Z jakého dřeva postavit pergolu

Pokud se rozhodnete postavit pergolu svépomocí, pravděpodobně jako stavební materiál použijete dřevo, protože je nejdostupnější a poměrně snadno se s ním pracuje. Pak doporučujeme z důvodu trvanlivosti použít modřín nebo borovici.

Jaké dřevo na trámy

Jaké dřevo se používá Pro tesaře jsou nejdůležitějšími dřevinami smrk, borovice, jedle a modřín. Modřínové krovy se používaly v minulosti velice často, najdeme je tedy hlavně u starších a u historicky cenných objektů. Dnes si však budeme nejspíše vybírat mezi smrkem a borovicí.

Čím nejlépe natřít pergolu

Dřevo ochrání tenkovrstvá lazura

Ideální řešení je syntetická tenkovrstvá lazura BONDEX MATT. Proniká hluboko do pórů dřeva, zabarvuje povrch na požadovaný přírodní odstín a zvýrazňuje strukturu dřeva. Snadno se aplikuje a vytváří hedvábně matný vzhled. Odolává UV záření, vodě a nepříznivému počasí.

Čím natřít venkovní pergolu

Na pergolu je vhodné použít lazury s obsahem přírodního oleje, které obsahují velký podíl aktivních látek. Takovéto kvalitní lazury obsahují 40 až 80% aktivních látek. Přičemž, čím větší podíl aktivních látek lazura obsahuje, tím méně nátěrů je zapotřebí.

Jak sundat barvu ze dřeva

K odstraňování se používá plamen benzínové lampy, plynového nebo horkovzdušného hořáku. Plamen nahřeje nátěr, který měkne nebo se přímo rozloží. Změklý nahřátý lak velice jednoduše odstraníte starou štětkou nebo malířskou škrabkou. Se zbytky seškvařeného nátěru pak skoncujete broušením papírem nebo pemzou.

Čím natřít staré dřevo

K nátěrům dřeva potřebujeme barvy s roztažností právě proto, že dřevo stále mění svůj objem. Na běžné dřevěné výrobky můžeme použít vodou ředitelné krycí barvy Balakryl UNI nebo lazury Balakryl Dixol či Telux. Lazury se hodí na kvalitní, hezké dřevo, protože zvýrazňují strukturu dřeva.

Co dát na střechu pergoly

Mezi nejčastější patří:komůrkový polykarbonát (čiré desky × desky s krupičkou),plný polykarbonát,sklolaminát (vlnité desky × role),asfaltové šindele,plechová krytina,plexisklo,PVC desky.

Co dát na střechu zahradního domku

Asfaltové střešní šindele jsou jednoznačně nejpoužívanější střešní krytinou na pergoly a zahradní domky. Zároveň se hojně používají jako střešní krytina na garážová stání. A není se čemu divit – jejich pokládku zvládne i šikovný kutil, jsou lehké, a dobře odolávají povětrnostním vlivům.

Jak hluboké základy pod pergolu

Musíme jej správně výškově osadit a srovnat do roviny. Standardní velikost betonové patky je 30 x 30 až 40 x 40 cm. Hloubka založení betonové patky musí být v nezámrzné hloubce, tedy v 800 mm pod úrovní terénu. Můžeme použít i betonové ztracené bednění, ze kterého v rýze vyskládáme sloupek, který vybetonujeme betonem.

Jak zpevnit dřevěnou konstrukci

Kotvení k zemi. Zahradní dřevěnou stavbu musíme pevně ukotvit k zemi. To nám usnadní různé prodávané zatloukací kotvící patky, kovové trny nebo profily odpovídající velikostem nejběžněji používaných hranolků. Jejich správné a především kolmé uchycení v zemi je základem celé stavby.

Co je lepší smrk nebo borovice

Smrkové dřevo oproti dřevu z borovice neobsahuje tolik pryskyřice, netmavne a jeho povrch je stálý. Pokud jste vyznavači přírodního vzhledu dřeva a nechcete mít postel uměle obarvenou přírodními vosky, je smrkový masiv jasná volba. Dřevo smrku je vhodné pro jakoukoli barevnou variantu (moření, lakování).

Co je Prizmování

Pokud prochází kulatina pilou dvakrát, je nejprve vyříznuta středová část, takzvané prizma, které je otočeno o devadesát stupňů a při druhém průchodu pilou je nařezáno boční řezivo. Takovému pořezu říkáme prizmování.

Jak dlouho vydrží pergola

Na trhu se například setkáte s tenkovrstvou lazurou, která vydrží 2 až 3 roky. Zahradní pergola a zahradní altán mohou být chráněny i lazurou, která má životnost několik let.

Jak dlouho vydrží dřevěná pergola

U dřevěných teras ze smrku nebo borovice počítejte s životností okolo 10 let, přičemž borovice je o něco odolnější než smrk. Obě varianty terasy „našeho dřeva“ však vyžadují péči. Minimálně dvakrát do roka je vhodné dřevěnou terasu natřít k tomu určeným olejem. Dřevo je totiž vystaveno UV záření a povětrnostním vlivům.