Co znamená podšívka
Podšívka je vnitřní vrstva textilu, kůže nebo jiného materiálu, která se vkládá do šatů, klobouků, batohů, záclon a podobných výrobků.
Jak vybrat podšívku
Zkontrolujeme typ použitého materiálu v podšívce buď na samém konci, nebo to neděláme vůbec. Typ podšívky vám může říci více o tom, jak se bude oděv nebo bunda chovat při nošení. Výběrem nesprávné podšívky můžete zkazit nejlepší design. Sukně se špatně sladěnou podšívkou se začne zvedat a srolovat.
Co pouzit jako Podsivku
Dobrý den, osobně bych volila podšívku z viskozové, nebo acetátové podšívky – najdete zde: https://www.marlen.cz/podsivky – látky bude po ní pěkně klouzat a oba materiály jsou příjemné. Polyesterová podšívka do letních šatů vhodná není.
Jak se šije bunda s podšívkou
Fixace podšívky u dolního okraje bundy. Z rubové strany zafixujeme okraje záložek vrchního a podšívkového materiálu k sešitým dílům vrchního materiálu. Ručním šitím přichytíme po délce předních, zadních bokových dílů a zadních středových dílů. Nezafixované zůstávají přední středové díly.
Jaká látka se hodí na šaty
Samet. Samet je měkká luxusní látka. Její povrch je krásně hladký, lesklý a na dotek příjemně hebký.Šifon. Šifon je hladce tkaný typ látky, který je často nazýván „umělé hedvábí“. Je lehký, vzdušný a padavý.Tyl. Náš tyl je na dotek jemný materiál a je velmi příjemný na tělo. Má malou gramáž (pouze 45 g/m2).
Jak Všít podšívku do šatů
Podšívku otočíme nahoru a přišijeme těsně v kraji na přídavky na okrajích výstřihu a průramků; švy šijeme co možná nejdále. Podšívku obrátíme do rubu, okraje výstřihu a průramků sežehlíme.
Jak se šije hedvábí
Běžné polyesterové šicí nitě v barvě vybrané látky – hedvábí není nutné šít hedvábnými nitěmi. Krejčovský příložník nebo delší obyčejné pravítko. Krejčovskou křídu nebo mizící značkovací fix – i na světlé hedvábí doporučujeme bílou křídu, protože barevné křídy někdy nechávají nevypratelné skvrny.
Jak se Všívá podšívka
Podšívku přišijeme v ruce na tkanice zipu. Přídavek záložky otočíme v šíři 4 cm do rubu a přilepíme na zadní díl a boční přední díly. Stejným způsobem přilepíme přídavky rukávových záložek, přitom dbáme na to, aby horní 2 cm zůsta- ly zatím volné; později sem přišijeme podšívku.
Co USIT že zimniho Softshellu
Materiál je pevný, na omak silnější než klasický softshell, ale přitom nijak nepoddajný. Vyrobit z něj umíme leccos – bundy, kabátky, overaly pro miminka, kombinézy, kalhoty do pasu i s laclem, nebo rukavice. I nánožník na kočárek. A ať zodpovíme ten zásadní dotaz: ano, věcičky ze zimního softshellu jsou do zimy.
Co se sije z Popelinu
Používá se na košile, halenky, sukně, šaty, ale i domácí textil a dekorace. Kromě bavlněného popelínu se můžeme potrkat i se směsovým, vlněným i hedvábným. Z popelínu si s námi můžete třeba ušít: zástěrku, tuniku, šaty, sukni, kalhoty, košilové šaty atd.
Co ušít z flanelu
Z našeho nádherně měkkého, mírně počesaného bavlněného flanelu si můžete ušít nejen typické flanelové košile, ale i měkké a hebké ložní prádlo nebo pohodlné pyžamo pro chladnější období. Flanelová metráž je oboustranně počesaná a je proto velmi měkká na omak i na pohled.
Co ušít že saténu
Přírodní satén zůstává nákladným materiálem používaným k šití exkluzivních outfitů pro zvláštní příležitosti. Látka se používá hlavně na šití svatebních šatů, smokingů, kravat, elegantních košil nebo ozdobných aplikací. Satén, který má smíšené složení je oblíbený zase v dětských, dámských a pánských šatnících.
Co síť ze Silky
Silky – umělé hedvábí – šatovka (tkanina) je určena pro výrobu letních šatů, sukní, halenek, tunik, lehkých kalhot, atp. Je splývavá, chladivá, díky vzdušnosti materiálu vhodná pro letní oblečení. Cokoliv Vás jen napadne pro velké i malé. Doporučujeme využít na přední díl triček, halenek, tunik a doplnit viskózou.
Jak Všít podšívku do vesty
Dokončení podšívky
V obou předních středových krajích sešpendlíme vrchovou i podšívkovou část. Špendlíme směrem od středu límce dolů ke spodnímu kraji vesty. Ve spodním kraji podšívkovou část přišijeme vodorovně se spodním krajem vrchové vesty. S podšívkou plynule sjedeme v bočním dílci ke spodnímu kraji vrchové vesty.
Kdy nosit softshell
Nejlepších výsledků dosahuje softshell při použití v horších klimatických podmínkách (jaro, podzim, mírnější zima, chladnější léto). Nehodí se do horkých letních dnů ani do třeskutých mrazů. A také každý druh softshellu se hodí na něco jiného.
Jak se šije softshell
softshell se šije běžnými stehy. Postup si můžete zvolit dle sebe. Můžete nejdříve začistit všechny díly overlockovým stehem nebo cikcakem, a pak sešít běžným rovným stehem k sobě. Můžete sešít díly běžným rovným stehem, a pak začistit oba přídavky švu společně.
Co ušít ze 100 bavlny
Bavlněné látky všech možných vzorů a barev. Jsou vyrobeny ze 100% bavlny, také se jim říká "plátýnka", mají gramáž cca 130g/ m2. Můžete si z nich ušít závěsy, ubrus, sedáky, sukýnku, povlečení, zavinovačku, nebo třeba dekorační polštářky.
Jak se žehlí satén
Povlečení z bavlněného saténu doporučujeme žehlit z rubové strany. Žehličku nastavte na program bavlna/len (žehlička se třemi puntíky). Tento program odpovídá teplotě max. do 200°C.
Jak se šije z hedvábí
Běžné polyesterové šicí nitě v barvě vybrané látky – hedvábí není nutné šít hedvábnými nitěmi. Krejčovský příložník nebo delší obyčejné pravítko. Krejčovskou křídu nebo mizící značkovací fix – i na světlé hedvábí doporučujeme bílou křídu, protože barevné křídy někdy nechávají nevypratelné skvrny.
Jak Olemovat saty
Doporučuji použít dvojjehlu (je potřeba snížit napětí spodní nitě, snížit přítlak patky a pokud máme tu možnost, použijeme kráčející patku). Na kousku látky šití dvojjehlou vyzkoušejte ještě před tím, než se vrhnete na průkrčník trička nebo šatů. Stejně tak můžete prošívat jakýmkoliv pružným stehem (např.
Čím Podšít softshell
Pro podšití se nejvíce osvědčil fleece. Materiál není potřeba předem srážet, netřepí se, takže šijeme na rovnostehu (běžném šicím stroji) bez nutnosti začištění. Ostatně šití na overlocku se nedoporučuje, protože velmi tupí ořezový nůž.
Na co je dobrý softshell
Mechanická odolnost, nepromokavost, dobrá tepelná izolace, větruvzdornost a prodyšnost. To jsou základní vlastnosti materiálu nazývaného softshell. Jméno, které u nás zdomácnělo vzniklo ze spojení dvou anglických slov SOFT – měkká, SHELL-skořápka nebo schránka.
Jak poznam softshell
Informaci lze však zjistit přímo u výrobce. Tepelná odolnost má zkratku Rct a měří se v jednotkách K*m2/W. Vyjadřuje rozdíl teplot mezi vnějším a vnitřním povrchem textilie. To znamená, že čím je tato hodnota nižší, tím materiál lépe izoluje a teplo vyprodukované vámi neproudí ven.
Co ušít že softshellu
Ze softshellu lze ušít široká škála funkčního oblečení – od bund, přes kalhoty, až po zimní rukavice. Lze z něj šít na běžných domácích strojích, jehlu je třeba volit dle síly látky. S většinou softshellů se dobře manipuluje, protože moc nepruží.
Jak se šije z mušelínu
Práce s mušelínem
Při šití bývá trošku „živější“ a je třeba ho korigovat. Jehly (běžné, strečové) volte o síle 70/10 až 90/14, u batistu i 60/8. U nití můžete sáhnout po hedvábné, bavlněné, syntetické či kombinaci bavlna-polyester.