Co je to Vykurovadlo?

Na co jsou Vykurovadla

Vykuřovadla se využívají již po staletí. Původní obyvatelé Ameriky je používali při obřadech na zahánění zlých duchů nebo očištění domů. Můžou však být použity i na pročištění aury, například při meditaci nebo modlitbách. Vykuřování těmito svazky je dlouhá léta využíváno na spojení se spirituálním světem.

Jak se pouziva vykuřovadlo

Vezměte do kleští/pinzety rychlozápalný uhlík a zespodu jej zapalte. Až přestane jiskřit a kouřit, vložte jej na střed mřížky nebo do středu izolační vrstvy. Když uhlík zešedne, vsypte na něj špetku vykuřovadla. Začínejte vždy s malým množstvím, postupně můžete dávku dle libosti navýšit.

Jak si vyrobit Vykurovadla

Postup jak vyrobit vykuřovadlo

Vytvořte střed ze sušených větviček rozmarýnu. Já dávám 2-4 větvičky. Okolo rozmarýnu rozmístěte levanduli se stonky pod sebe tak, aby při postupném hoření vždy hořelo i květenství levandule. Kolem dokola pak umísťujte celé větvičky šalvěje, tak aby lístky obalily střed, postačí 3-4 kusy.
Archiv

Jak Vykuřovat myrhu

Uhlík hoří 20-80 minut (podle velikosti) a během této doby můžete kdykoliv podle potřeby vykuřovadlo přisypat. Pro vykuřování bylin a vonných dřev (např. palo santo, cedrové dřevo) použijte plátek mica. Použití: Hrstičku pryskyřice položte na rozpálené uhlíky, do vykuřovací pícky, nebo elektrické kadidelnice.

Jak pouzit Vykurovaci směs

Do pinzety či kleští na uhlíky uchopte rychlozápalný uhlík a sirkou nebo zapalovačem ho zespoda zapalte. Počkejte 15-20 sec. než uhlík přestane jiskřit a vydávat kouř, položte jej do kadidelnice na písek. Po cca30 sec., kdy se uhlík začne zbarvovat do šeda již můžete na uhlík sypat vykuřovadlo.

Jak se pali kadidlo

Kadidlo se dá pálit následovně – písek nasypeme do kadidelnice tak, aby vytvořil asi centimetrovou vrstvu. Vezmeme do kleštiček samozápalný uhlík a zapálíme ho. Uhlík rozehříváme asi dvacet sekund, dokud uhlík nepřestane jiskřit. Poté ho vložíme do kadidelnice.

Jak casto Vykurovat být

Po celou dobu vykuřování musí být otevřená všechna okna a všechny dveře navazujících místností. Nikdy nebuďte u vykuřování naštvaní, nesnažte se prostor vykuřovat na sílu. Pokud jsou v bytě velmi špatné energie nebo entity, jen byste přilili do ohně. Vykuřujte vždy s mírem a láskou.

Co to je kadidlo

Kadidlo – olibanum, luban nebo frankincense je spojováno s náboženstvím a liturgickými obřady již po tisíciletí. Pravým kadidlem, neboli kadidlem posvátným se nazývá vonná pryskyřice z kůry stromů Boswelia Sacra, rostoucího na jihu Arabského poloostrova, v oblasti Dhofár.

Co se dá udělat z šalvěje

Macerát ze šalvěje můžete použít do domácí ústní vody nebo na oil pulling, protože šalvěj je vynikající na zuby a ústa. Macerát můžeme dát do tělových másel, balzámů na rty, masážních olejů, vlasových masek a koupelí na nohy.

Jak Zapalit Vykurovaci směs

Vykuřovací směs doporučujeme dát buď do aromalampy (bez vody) pro menší intenzitu nebo nasypat na uhlíky k vykuřování. Ty položíte do ohnivzdorné misky na písek např. do našeho kotlíku. Zapálíte uhlík a nasypete na něj směs.

Jak Vykuřovat bílou šalvějí

Snadno a jednoduše se vykuřuje – stačí na jednom konci zapálit, oheň sfouknout a dým pohybem ruky rozdmýchat na sebe a do prostoru. Bílá šalvěj – posvátná šalvěj (Salvia apiana) je stálezelený vytrvalý keř, původem z jihozápadu Spojených států a severozápadního Mexika.

Proč se používá kadidlo

Ve starověku se kadidlo běžně užívalo z důvodů hygienických – aby jeho vůně překryla nedobré pachy a zmenšovala nebezpečí infekce. Za tímto účelem kadidlo používali i křesťané v prvotní církvi. V kostelech a chrámech se shromažďovali davy lidí, a proto bylo potřeba prostor dezinfikovat a zabránit šíření virů a infekcí.

Na co se používá kadidlo

Kadidlo zbavuje trávicí trakt toxických látek a posiluje střevní peristaltiku. Snižuje tendenci k bolestem a křečím v žaludku, ulevuje od zvracení, vypuzuje nadměrnou vodu z trávicího systému, která by mohla způsobit nadýmání, a také ulevuje od bolestí břicha spojených s premenstruačním syndromem.

Jak se zbavit negativní energie v těle

Napusťte si vanu s himálajskou solí, nebo si solí vydrbejte a omyjte své tělo. Odstraníte negativní energie z vašeho těla a zároveň si pročistíte vaši auru. Dobrým pomocníkem na očistu aury je i jablečný ocet, který si můžete přidat do koupele.

Jak si vyčistit být šalvějí

Když si pořídíte svazek bílé šalvěje, můžete ji několikrát použít. Zapalte ji a dejte do ohnivzdorné misky, která vydrží žár. Pohybem ruky nebo foukáním vytvářejte silný kouř, který očišťuje místnost. Projděte takto celý byt, či prostor.

Co to je myrha

Myrha je pryskyřice z mízy stromu myrhovníku (Commiphora), který pochází ze Somálska a Etiopie. Vyznačuje se bohatou a dlouho přetrvávající kouřovou, kořeněnou, balzámovou a hořkou vůní, která může být mírně zabarvena nepatrnou vanilkovou sladkostí.

Kdy se používá kadidlo

V chrámech, na zlatém oltáři se přinášela kadidlová oběť ráno a večer. Při křesťanských bohoslužbách se začalo kadidlo používat k osvěžení vzduchu v bazilikách při velkých liturgických shromážděních a k vytvoření slavnostní, radostné atmosféry. Od karolinské doby se pak kadidlo v liturgii objevuje v širokém rozsahu.

Jak casto pít šalvěj

Běžné denní doporučené množství šalvěje nepřekračuje 3 šálky odvaru. Šalvěj se neužívá jako prevence, ale pouze při akutních obtížích nebo ještě pár dní po jejich odeznění – doba konzumace tak běžně netrvá déle než 14 dní.

Na co je dobrý šalvějový sirup

Výborná je schopnost šalvěje čelit psychickému rozladění, protože posiluje nervovou soustavu Její protizánětlivé účinky se dají velmi dobře využít při nachlazení, zlepšují především odkašlávání. Šalvějový odvar s medem během krátké doby uleví, zbaví nosohltan hlenů. Šalvěj také zlepšuje trávení, zabraňuje průjmům.

Jak se používá kadidlo

Aplikujte jej přímo na pokožku. Zamezuje svědění pokožky –stačí aplikovat pár kapek kadidlového oleje přímo na oblast svědění. Kadidlový olej má schopnost napínat pokožku, zlepšovat její tón, pružnost i její schopnost bojovat proti baktériím a nečistotám.

Co to je kadidlo a myrha

Každý z darů má i hluboký symbolický význam. Zlato představuje královský rod a království, myrha je symbolem smrtelnosti člověka a utrpení. Kadidlo představuje boha a božství. Jsou v nich zastoupena i tři skupenství, zlato pevné, myrha kapalné a kadidlo plynné, a tedy i celý svět.

Co je to Olibanum

Kadidlo (latinsky olibanum) je vonná pryskyřice, která se získává z kmene kadidlovníku (Boswellia) a při pálení vydává kořeněné aroma. Často se používá v kombinaci s myrhou a balzámem při různých náboženských obřadech i při meditacích.

Co odpuzuje duchy

Do vytírací vody přidejte šalvěj a sůl, vyženete zlé duchy, radí věštkyně a kartářka Michaela Kudláčková. Pokud by to bylo nutné, nabarvěte si jednu žárovku na modro a tou si střídavě sviťte vždy přes noc v každé místnosti. Modré světlo totiž umí odehnat zlé duchy.

Jak si vyčistit auru

Meditace je vždy dobrý nápad, jak si pročistit své nitro a posílit auru. Mantry mají velmi vysokou vibraci. Zpívání a poslech manter čistí auru. Duchovní symboly, které působí očistně a energeticky, můžete používat jako šperky, abyste měli kolem sebe stále očistnou energii.

Jak casto Vykurovat byt

Po celou dobu vykuřování musí být otevřená všechna okna a všechny dveře navazujících místností. Nikdy nebuďte u vykuřování naštvaní, nesnažte se prostor vykuřovat na sílu. Pokud jsou v bytě velmi špatné energie nebo entity, jen byste přilili do ohně. Vykuřujte vždy s mírem a láskou.