Co na cervenou Pipinku?

Co na opruzeniny na Pipince

Opruzený zadeček – prevence

Dítě často přebalujte, plenu měňte co nejdříve po stolici. Dbejte na to, abyste pokožku miminka vždy pečlivě, ale jemně očistili od veškerých zbytků stolice a moči. Zadeček myjte vlažnou vodou nebo dětskými vlhčenými ubrousky vhodnými pro citlivou dětskou pokožku.
Archiv

Co na zarudlou Pipinku

FiltrovatCanesten (4)Clotrimazol (1)Cotylena (1)Fungicidin (1)Gyno-Pevaryl (2)Jenamazol (1)Lomexin (1)Rosalgin (3)

Jak rychle ulevit od opruzenin

Sprchujte jen krátce, nedřete. Můžete omývat odvarem z řepíku nebo měsíčku a nechte místo uschnout. Poté ošetřete dětským zásypem. jakmile je místo opruzenin vysušené, je vhodné k dohojení použít mast s heřmánkem, měsíčkovou, kalciovou mast, mast s panthenolem, nebo šlehané bambucké máslo.

Co na opruzeniny babské rady

Přes léto používejte na mytí antibakteriální mýdlo. Když už se opruzenina objeví, vsaďte na babské rady. Pomůže třeba koupel, oplach nebo studený obklad namočený v nálevu z hojivého řepíku, měsíčku lekařského, šalvěje, levandule nebo přesličky. Skvěle funguje i měsíčková nebo řepíková mast.

Jak se rychle zbavit opruzenin

Mezi krémy a masti k prevenci opruzenin s podobným složením se řadí např. Bepanthen Baby mast, Weleda Kojenecký krém na opruzeniny nebo Rybilka). Pokud se již opruzenina objeví a pozorujeme zarudnutí, začervenání a opruzení je vlhké, k ošetření se volí přípravky s vyšším obsahem zinku – Sudocrem.

Co je nejlepší na opruzeniny

Nejúčinnější je zinková mast nebo přímo krémy na opruzeniny, jako je Sudocrem.