Co na citlivou pokožku miminka?

Co na suchou pokožku miminka

Pokud má vaše dítě suchou pokožku, měla byste po koupání používat zvlhčující krém nebo příležitostně používat dětský olej do koupele. I když vaše dítě nemá suchou pokožku, používání zvlhčujícího krému po koupání může být určitou výhodou pro něj.

Jak se starat o pokožku miminka

Celé tělíčko postačí koupat 2–3x týdně, denně myjte jen oblast zadečku, ruce a obličej. Teplota vody by neměla přesáhnout 37 °C a koupel by neměla trvat déle než 10 minut. Svému děťátku dopřejte vlažnou vodu s přídavkem koupacího oleje, který pokožku očistí šetrněji než běžná mýdla a zároveň ji vyživí a zvláční.

Čím mazat obličej novorozence

Vynikající je, když krémy obsahují měsíčkový olej, bambucké máslo, olej z avokáda, mandlový olej a panthenol. Pro zimní ošetření pleti je ale výborná také obyčejná vazelína! Pokud vyrážíte na procházku – nezapomeňte obličej dítka namazat!!

Jak se starat o obličej novorozence

K mytí používejte mycí krém, mycí olej nebo tzv. syndet, tj. mycí gel bez obsahu mýdla. Vybírejte přípravky určené pro děti od narození, u kterých máte zaručeno, že kůži nedráždí a během mytí o pleť pečují, hydratují ji a chrání.
Archiv

Kdy mazat miminko olejem

Proto je dobré novorozence ještě v porodnici (ideálně druhý den po narození) omýt teplou vodou a promazat. V následujících dnech je pak kojence třeba pravidelně mazat hydratačními a zvláčňujícími prostředky. Ideálními prostředky k tomu jsou BIO pleťový olej a tělové mléko.

Jaký olej pro miminko

Po narození byste měla vybírat ochranné oleje získávané lisováním za studena. Volbou číslo jedna je v tomto případě Bio jemný olej Matýsek. Hýčká velmi citlivou dětskou pokožku už od prvních dnů po narození (i u předčasně narozených dětí), používat ho mohou však všichni členové rodiny.

Jak dlouho mazat miminko po koupání

"Poté je třeba použít krém, který kůži zvláční a hydratuje," doporučuje. "Ty by se měly použít do tří minut po koupeli, protože právě tehdy je účinek nejlepší."

Kdy zmizí novorozenecké akné

Zarudlé pupínky na tvářičkách, obličeji a někdy i ve vláscích maminku můžou pěkně polekat. V tomto případě naštěstí není třeba se děsit. Akné miminko vlastně ani neobtěžuje a zpravidla samo bez léčby vymizí do 2 nebo 3 měsíců.

Co zpusobuje Novorozenecke akne

Na vzniku akné mají velký podíl hormony, kterými maminky tělo v průběhu těhotenství a porodu překypuje. Jedná se o hormony zvané androgeny, které se přes placentu dostávají k miminkům. Tyto hormony mají tendenci se ucpávat a zanítit.

Jak umýt novorozence

Jak a čím mýt miminko

Většinou si při mytí vystačíte s čistou vodou, případně můžete použít šetrné přírodní mýdlo. Pokud není miminko nijak extra ušpiněné, vystačíte si v pohodě s čistou vodou. V případě potřeby vyberte šetrné mýdlo – nejlépe vyrobené za studena, bez esenciálních olejů, s pečujícími rostlinnými oleji.

Čím mazat Pipinku

Jinak mazání – střídám sudocrem, bepanthen a rybilku. Sudocrem mi přijde spíš vysušuje, rybilka a bepanthen víc mastí, takže podle toho, jak to zrovna potřebuju.

Jak často se má mazat kojence

Jak často mazat tělíčko olejem

U dětí se suchou pokožkou se doporučuje promazávat tělo i několikrát denně, zejména v oblasti problematických partií. Pokud miminko každý den nekoupete, důkladně mu umyjte genitálie a suchou pleť ošetřete olejem. U dětí s mastnou pletí mažte tělo dvakrát týdně tělovým mlékem.

Jak vypadá novorozenecké akné

Novorozenecké akné

Jedná se o drobné bílé pupínky. Kůže kolem nich může, ale nemusí být zarudlá. Novorozenecké akné se může objevit hned po narození, ale prakticky kdykoliv během šestinedělí. Akné většinou po čase samo zmizí a není potřeba žádné léčby.

Jak používat sudocrem na akné

Jak aplikovat:

Před aplikací si umyjte a osušte ruce a poté aplikujte tenkou vrstvu ochranného krému na postižené místo. Jemně rozetřete krém do pokožky krouživými pohyby. Vytvořte na pokožce tenký, průsvitný film (pokud je bílý krém stále viditelný, možná jste použili příliš mnoho krému). Po aplikaci si umyjte ruce.

Jak často se koupe novorozenec

Malá miminka je tedy vhodné koupat 1x za dva až tři dny, děti se sklony k ekzémům a alergiím klidně i 1x týdně. Samotná koupel by pak měla trvat ideálně 5 – 10 minut.

Kdy začít koupat miminko každý den

Jak často koupat miminko Dříve bylo doporučováno každodenní koupání, v dnešní době se však pediatři a kožní lékaři přiklání spíše ke koupání jednou za dva až tři dny, děti s extrémně citlivou či ekzematickou pokožkou pak stačí koupat jednou za týden.

Jak umýt holčičku

Samozřejmostí hygieny u obou pohlaví je dostatečně časté přebalování a otírání intimních partií ubrousky (ve správném směru – tedy od genitálií k zadečku). Pokud můžete, vždy miminko omyjte vodou a zadeček důkladně osušte. Pro hygienu si vyberte jemné dětské mycí přípravky bez parfemace.

Kdy koupat miminko před nebo po kojení

Vždy je lepší koupat před kojením, ale u nejmenších drobečků si čas příliš kojení nevybíráte. Navíc koupat hladové miminko není radost ani pro jednu ze zúčastněných stran. Náš tIP: Pokud miminko koupete po kojení, počkejte alespoň půl hodiny, aby stihlo všechno strávit a neudělalo se mu při koupeli špatně.

Co je lepší Bepanthen nebo Sudocrem

Jako prevence opruzenin a každodenní péče o zadeček můžete používat Bepanthen care. Mast se také hodí k promazání suché kůže, nejen u miminek, a pro ošetření bradavek, Pokud už opruzeniny vzniknou, použijte raději Sudocrem, který zklidňuje začervenalou a podrážděnou dětskou pokožku.

Na co pomáhá Sudocrem

Sudocrem je vhodné aplikovat při proleženinách, ekzému, akné, při ošetřování popálenin, omrzlin, opruzenin a drobných povrchových oděrek, také je určen pro děti k prevenci a léčbě plenkové dermatitidy.

Jak správně přebalit holčičku

Jak očistit při přebalování holčičku Uchopíme obě nožky dítěte jednou rukou za kotníky a zvedneme, očistíme řitní otvor a jeho okolí, záhyby v tříslech, případně na bříšku a namočenou žínkou omyjeme zadeček. Je-li nutné, použijeme dětské mýdlo. Zadeček omývejte vždy zepředu dozadu, aby se nic nezaneslo do pochvy.

Co se nesmí jíst při kojení

Co nejíst při kojenínepasterizované mléčné výrobky.plísňové sýry.syrové maso a vejce.nadýmavou zeleninu (květák, zelí, kapustu, cibuli)příliš kořeněná a slaná jídla.kávu a silný černý čaj ve větším množství, alkohol, další nápoje s kofeinem a chininem.

Kdy mazat sudocrem

Sudocrem MULTI-EXPERT

Tento krém je vhodný pro léčbu a prevenci opruzenin, odřenin a podrážděné pokožky. Vhodný i na použití při inkontinenci. Krém pečuje o pokožku při proleženinách, akné, ekzému a drobných spáleninách a omrzlinách.

Co místo Sudocremu

Léčivý účinek sudocremu je založen na obsahu zinku, který krom léčivých účinků i vysušuje. Můžete snížit frekvenci mazání sudocremem, třeba 1x denně, hodně větrat, a pomezi to promazávat suché místo, třeba krémem Linola fett, nebo Infadolan, který je určen na suchou, citlivou pokožku, promastí, a zároveň zklidní.

Kdy pouzivat Sudocrem

Sudocrem lze používat na akné, ekzém, opruzeniny, odřeniny, popáleniny a na další drobné poškození pokožky.