Co pod betonovou podlahu?

Co dát pod betonovou podlahu

Pokud chcete mít betonovou podlahu rychleji suchou (pochozí již za 24 hodin), vyhnout se riziku prasklin, zajistit lepší tepelnou izolaci a snížit zatížení nosné konstrukce, můžete použít další z materiálů Liapor – lehký keramický beton Liapor Mix.
Archiv

Jakou izolaci pod beton

Po zatvrdnutí a vyzrání, tedy minimálně za 21 dní, beton natřete Lukofobem a do zavadlého naneste třeba Gumoasfalt. Na něj přijde dobrá hydroizolace na bázi živice nebo plastu (u obou je nutné spáry dobře slepit, nebo ještě lépe svařit). Vyplatí se jako první použít chemický izolační nátěr – dle nabídky.

Jakou vrstvu betonu na podlahu

Jaká by měla být vrstva betonové podlahy Ideální vrstva betonové podlahy je 5 – 6 cm. Pro zachování potřebné kvality by měla být vrstva minimálně 4,5 cm vysoká.
Archiv

Co dát pod podlahu

Mezi podklad a samotnou podlahu se vkládá speciální fólie (např. Mirelon), která tlumí kročejový hluk, izoluje a vyrovnává drobné nerovnosti. Umí podlahu i provětrávat a odvádět zbytkovou vlhkost.

Co je podkladní beton

Podkladní betonová deska je betonová vrstva vybetonovaná na základové spáře (v tloušťce nejméně 5 cm) před položením výztuže základové konstrukce. Podkladní beton ve větší tloušťce vyrovnává povrch základové spáry a nazývá se též vyrovnávací beton.

Jaký štěrk pod beton

Na základový beton se využívá (na 25 kg cementu): štěrkopísek – 35 až 40 kg, štěrk 70 až 80 kg a 9 až 12 litrů vody. Na nosný beton se využívá (na 25 kg cementu): štěrkopísek 30 až 35 kg, štěrk 65 až 75 kg a 9 až 12 litrů vody.

Jak izolovat betonovou podlahu

Poškození a nerovnosti starého betonu nejsnáze vyrovnáte samonivelační betonovou stěrkou. Na betonovou vrstvu se kladou bitumenové pásy, které je třeba spojit svařením. Chcete-li účinek hydroizolace ještě znásobit, použijte na beton speciální izolační nátěr.

Jaký polystyren pod beton

Oba typy podlahových polystyrenů jsou určeny pod těžké podlahy (beton, anhydrit) mezi obytnými prostory. Používá se nejběžněji podlahový polystyren EPS 100Z, v případě potřeby většího zatížení např. pro garáže, se používá podlahový polystyren typ EPS 150S, 200S.

Jaký podkladní beton

Obecně platí, že pro klasické rodinné domy při standardních zakládacích podmínkách (rovinatý pozemek a soudržné zeminy) se obecně a nejčastěji používá do základových pasů beton pevností třídy C12/15 případně C16/20 a beton na základovou desku bývá zpravidla o třídu vyšší, tedy C16/20 případně C20/25.

Kdy je pochozí betonová podlaha

Kdy je podlaha pochozí Pochozí je po 48 hodinách. Je nutné podlahu kropit vodou Při teplotách do 20 °C není nutné kropit.

Co dát do podlahy místo škváry

Dřevěný granulát se díky své různorodosti jednotlivých úlomků neboli čipsů do sebe jednoduše zaklesne a zafixuje, tím tak vznikne kompaktní, stabilní nosný podklad pro další skladbu podlahy.

Jaké jsou typy podlah

Jednotlivé typy podlahDřevěná podlaha z masivního dřeva. Dřevěná podlaha z masivního dřeva vám vydrží opravdu dlouho.Dřevěná plovoucí podlaha. Plovoucí podlaha je oblíbená klasika, na kterou v domácnostech narazíte poměrně často.Laminátová podlaha.Keramická dlažba.Vinylová podlaha.Marmoleum.Litá podlaha.

Jakou třídu betonu na podlahu

Beton je klasifikován podle normy pro betony EN 206-A1, zatímco betonový potěr je klasifikován podle normy pro cementové potěry EN 13813. Z toho vyplývá významný rozdíl ten, že pro nosné konstrukce můžeme použít pouze konstrukční beton klasifikovaný podle betonářské normy s minimální zrnitostí 8 mm.

Jak namíchat beton bez štěrku

Pokud zvolíte pouze kombinaci cementu, písku a vody, pak se standardně používá 1 díl cementu, 3 až 4 díly písku a 0,75 až 1 díl vody. V praxi to tedy znamená, že použijete například 1 kyblík cementu, který smícháte s 3 až 4 kyblíky písku a přidáte k tomu třičtvrtě až jeden kyblík vody.

Jakou tepelnou izolaci do podlahy

Do podlah se nejčastěji používá jako tepelná izolace a kročejová izolace polystyren – EPS (dříve PPS). Do podlah, kde není třeba tlumit kročejový hluk používáme polystyreny EPS 100 až EPS 200.

Jak udělat hydroizolaci podlahy

Běžný postup spočívá v aplikaci penetračního nátěru a na něj vhodně zvolené hydroizolační zábrany (fólie, hydroizolační desky, pásy, stěrky, …). Toto řešení se dá zastoupit využitím cementové podlahy, která je vytvořena speciálně do trvale vlhkých prostor. Použít se díky tomu dá v koupelnách, sklepech ale i k bazénům.

Jak zateplit betonovou podlahu

V případě, že je problém vlhkosti vyřešen, je možné přistoupit k samotnému zateplení podlahy, obvykle se zatepluje na betonovou desku s hydroizolací, položí se polystyren, který se zaleje cca 6 cm silnou vrstvou betonu.

Jak správně izolovat podlahu

Jako izolant slouží většinou hydroizolační zábrana, pásy z modifikovaného asfaltu. Předtím je potřeba podklad dobře připravit, nanést betonovou mazaninu, tu vyrovnat a před pokládáním izolace ještě penetrovat. Podlahová vodorovná izolace by pak měla navazovat na svislou izolaci. Asfaltové hydroizolační pásy.

Jak dlouho schne 5cm betonu

Tloušťka vyrovnávacího potěru Doporučený čas schnutí
< 4 cm 1 týden na cm
5 cm 6 týdnů
6 cm 8 týdnů
> 6 cm + 4 týdny na každý cm navíc

Jak dlouho vydrží beton

Za běžných podmínek je možné počítat, že objednaná zpracovatelnost betonu (konzistence) vydrží cca 90 minut od jeho namíchání. Poté beton ztrácí konzistenci a je čím dále těžší ho požadovaným způsobem zhutnit.

Co se starou podlahou

Nejčastějším způsobem renovace je zbroušení povrchu (mnohdy stačí i překartáčovat „rejžákem“), vysátí dřevního prachu a následný šetrný nátěr. Na staré podlahy se doporučují přírodní oleje, s vosky, které jsou pro dřevo též velmi vhodné, bývá u podlah potíž, jelikož se na povrchu vytvářejí při styku s tekutinami fleky.

Která podlaha je nejteplejší

Která podlaha je nejteplejšíDřevěné podlahy. Dřevěné podlahy jsou tradičně považovány za jedny z nejteplejších, jak z hlediska pocitového, tak i dotykového vlastností.Korkové podlahy. Další možností, jak zvýšit tepelnou pohodu, je použití korku.Přírodní linoleum.Vinylové podlahy.

Jaká podlaha je nejlevnější

Obecně však bývají nejlevnější ty nejjednodušší umělé materiály, jako je PVC, laminát. Dražší je pak vinylová podlaha, linoleum Marmoleum nebo epoxidové podlahy.

Jak se dělá betonová podlaha

Jediným smysluplným řešením je odstranit nesoudržný materiál, podklad důkladně zamést a vysát a poté použít hloubkovou penetraci, která podkladní vrstvy zpevní. Následně je již možné betonovat. Svá specifika má též pokládka podlahového topení.

Jaký beton na podkladní beton

Obecně platí, že pro klasické rodinné domy při standardních zakládacích podmínkách (rovinatý pozemek a soudržné zeminy) se obecně a nejčastěji používá do základových pasů beton pevností třídy C12/15 případně C16/20 a beton na základovou desku bývá zpravidla o třídu vyšší, tedy C16/20 případně C20/25.