Co pouzit pod dlažbu?

Jak srovnat štěrk pod dlažbu

Na výběr máte dva způsoby – kladecí vrstvu můžete srovnat pomocí trubek, které si na vyrovnanou plochu položíte – štěrk takto srovnáte do roviny, respektive s malým spádem tak, aby voda odtékala na trávník a mimo dům. Další možností je rozprostřít si do plochy terčce v podobně jednotlivých kusů dlažby.

Co dát pod venkovní dlažbu

Za podkladní vrstvu nám poslouží betonová deska. Vyžadujeme-li mimořádnou pevnost dlážděné plochy, můžeme dlažbu položit na podkladní betonovou desku nebo do suchého betonu. Nesmíme zapomenout vytvořit správný sklon plochy, protože podkladní vrstvy v tomto případě povrchovou vodu nemohou odvádět.
Archiv

Jakou penetraci pod dlažbu

Pokud se jedná o savý podklad, aplikujeme před lepením obkladů a dlažeb penetraci weberpodklad A, ředěnou vodou v poměru 1:5. Pokud se jedná o nesavý podklad, použijeme adhezní můstek s pískem weberpodklad haft neředěný.
Archiv

Jaký beton pod dlažbu

Samonivelační beton COMPACTON

Betony s vysokou tekutostí umožňují velmi rychlé provádění s výbornou rovinatostí povrchu. Je možné je využít k provádění podkladních podlahových vrstev v tloušťce od 80 mm. Způsob pokládky je obdobný jako u litých směsí CEMLEVEL.

Co položit na starou venkovní dlažbu

Dlažba o tloušťce 2 cm je vhodná také pro pokládku na terče. Ale při použití v dlažby v zahradě je ideální položit ji jen tak do písku, štěrku nebo trávy, bez složité přípravy podkladové vrstvy, bez stavební chemie, terčů, s minimálními požadavky na materiál a vybavení.

Jak položit dlažbu do štěrku

Aby byla dlažba na štěrku stabilní, musí být uložena do pečlivě připraveného a dobře zhutněného podloží. V prvním kroku proto vykopejte zeminu do hloubky cca 20 cm. Do vykopaného prostoru doporučujeme položit pevnou geotextilii, na kterou následně nasypte hrubý štěrk. Vrstva štěrku by měly být vysoká cca 15 cm.

Jak lepit venkovní dlažbu

Lepení disperzním lepidlem

Jen se nehodí pro lepení dlaždic v exteriéru. Na lepení dlažby z přírodního kamene, kameniny i keramiky, na podklady, které se snadno deformují nebo jsou jinak neobvyklé, je vhodné použít cementový flexibilní tmel.

Čím přilepit dlažbu

Ideálním lepidlem na skleněné obklady a dlažby je bílé flexibilní lepidlo FLEXKLEBER WEISS. Lze jej používat jak v interiéru, tak v exteriéru, neboť snáší bez problémů i vysoké teplotní namáhání, zejména vlivem sluníčka nebo naopak mrazu. Lepidlu tedy logicky nevadí ani podlahové vytápění.

Jak dlouho po penetraci

Před nanesením další vrstvy penetrace nebo barvy musí nátěr vyschnout. Jak dlouho schne penetrace To závisí na mnoha faktorech včetně okolní teploty nebo poměru ředění s vodou. Minimální doba schnutí je 4 hodiny, u neporézních materiálů penetrovaných při nižší teplotě však může trvat i 12 hodin.

Jak položit dlažbu do betonu

Dlažební prvky se kladou s potřebným nadvýšením na dohutnění. Je třeba dbát na rovnoměrné linie spár. Vyplatí se odebírat kameny z více palet najednou, předejdete tak případným dočasným barevným kontrastům na vydlážděné ploše. Spáry mezi obrubníkem a zámkovou dlažbou je třeba provědět co nejužší, doporučuje se do 5 mm.

Jak položit dlažbu z přírodního kamene

Přírodní kámen pokládejte na dobře připravený podklad – například na betonový základ. Při tak zvané pokládce do silné vrstvy naneste maltu na každou tvarovku a poté ji usaďte do připraveného lože z mrazuvzdorné pokládací malty pro přírodní kámen.

Jakou podlahu položit na dlažbu

Dobrý nápad bývá – položit na tu dlažbu vinylovou podlahu. Vinylová podlaha je i na keramické dlažbě pocitově mnohem teplejší, což ocení především milovníci domácí chůze na boso.

Co dát na starou dlažbu

Pokud je stávající dlažba položená kvalitně, stačí použít penetrační nátěr, který zabezpečí správné spojení mezi starou a novou dlažbou. "Pak se nanese flexibilní lepidlo jak na dlažbu slim, tak i na stávající podlahu, a položí se dlaždice.

Jak správně položit dlažbu

Pokládka podlahových dlaždic se provádí mírným vtlačením dlaždice do lepidlového lože a poklepáním gumovým kladívkem. Dlaždice však nelze sklepat až na podklad. Při pokládce dodržujte šířku spár udanou výrobcem. Jako pomůcka slouží dlaždicové kříže nebo pokládka podle tesařské šňůry.

Jak na sokl u dlažby

Na dlažbu těsně u neobložené stěny položíme spárovací klíny. Pokud v balíku dlažby nejsou sokly, budeme si je muset nařezat řezačkou na míru. Vybereme si výšku soklu a nařežeme jich tolik, kolik potřebujeme. Abychom stěnu nad soklem nezašpinili, postupujeme trochu jiným způsobem než při obkladu a dlažbě.

Jaké lepidlo pod dlažbu

Produkt Třída Speciální vlastnosti
weberfix sol D1T Lepidlo k přímému použití bez přimíchávání vody
weberfix plus D2TE Lepidlo k přímému použití bez přimíchávání vody
weberxerm 847 R2TE Chemicky a voděodolné lepidlo
weberpox easy R2T Chemicky a voděodolné lepidlo / spárovací hmota

Jakou vrstvu lepidla pod dlažbu

Lepidlo nanášíme na podlahu stěrkou a její zubovou stranou ho srovnáme. Velikost zubů stěrky závisí na velikosti lepených dlaždic. Na běžné rozměry 15 cm stačí zuby do 6 mm, větší zuby volíme na dlaždice větší, než 20 cm. Dlaždice by měla ležet ve vrstvě lepidla alespoň 60 až 80 procenty své plochy.

Čím přilepit venkovní dlažbu

Ideálním lepidlem na skleněné obklady a dlažby je bílé flexibilní lepidlo FLEXKLEBER WEISS. Lze jej používat jak v interiéru, tak v exteriéru, neboť snáší bez problémů i vysoké teplotní namáhání, zejména vlivem sluníčka nebo naopak mrazu. Lepidlu tedy logicky nevadí ani podlahové vytápění.

Jak slepit dlažbu

Lepidlo nanášejte na stěnu pomocí zednické lžíce a pak ho roztírejte ozubenou stěrkou. Nanášejte tolik lepidla, aby bylo po tomto kroku možné nalepit 3 až 4 dlaždice. Obklad nebo dlažbu opatrně po celé ploše přitiskněte do vrstvy lepidla, které musí být pod dlaždicí po celé ploše.

Jak poznat zaschlou penetraci

To lze poznat především na omak, případně také podle přítomnosti lesklého povrchu značícího vlhkost. Schnutí jakéhokoli materiálu, penetraci nevyjímaje, je proces závislý na mnoha faktorech. Určit přesnou dobu tak nelze úplně.

Proč se penetruje

Díky penetraci vám vznikne čistý a pevný podklad, ke kterému další vrstva lépe přilne. Penetrace je ale důležitá nejen při opravách a rekonstrukcích, myslete na ni i u novostaveb. Pomůže vám s přípravou povrchu a zabezpečí kvalitní a jednolitý povrchový nátěr beze skvrn.

Jak lepit dlažbu na beton

V případě, že máme dlaždice nebo kameny o menší síle, je vhodnější pokládka tzv. mokrou cestou a to většinou lepením na betonový armovaný podklad. Ten by ale měl být bezvadně rovný. Pokud není, musíme ho nejdříve vyrovnat stavebním lepidlem či venkovní cementovou stěrkou a až poté lepit jednotlivé dlaždice.

Jak položit dlažbu na štěrk

Aby byla dlažba na štěrku stabilní, musí být uložena do pečlivě připraveného a dobře zhutněného podloží. V prvním kroku proto vykopejte zeminu do hloubky cca 20 cm. Do vykopaného prostoru doporučujeme položit pevnou geotextilii, na kterou následně nasypte hrubý štěrk. Vrstva štěrku by měly být vysoká cca 15 cm.

Čím lepit kamennou dlažbu

Lepidla nabízíme v šedé a bílé barvě.Adesilex P9 – bílé lepidlo.Unilep S59 – šedé lepidlo vhodné na přírodní kámen.NVL 300 – spárovací malta – vhodná na nepravidelnou kamennou dlažbu, kterou se lepí i spáruje najednou.Mamut Glue 25 ml – bílé lepidlo na čísla a písmena z břidlice (nahrazuje hřebíky, šrouby a nýty)

Jak spárovat venkovní dlažbu

Spárování dlažby se provádí spárovacími tmely pro široké spáry. Spárování je možné až po vytvrzení lepicího tmelu. Spáry mezi dlaždicemi mají být stejnoměrné, musí být suché nebo mírně vlhké a musí z nich být odstraněny zbytky lepícího tmelu a jiné nečistoty (viz pokládka dlažby). Podle návodu výrobce.