Jak aktivovat penezenku?

Jak aktivovat Vinted peněženku

Aktivace tvé Vinted peněženky

jdi na svůj Profil; vyber možnost Peněženka; zvol Aktivovat peněženku; zadej své celé jméno, datum narození a fakturační adresu.

Jak se platí z Vinted penezenky

Vinted peněženku nemusíš k nákupům na Vinted používat. Nabízíme také jiné způsoby platby. Také není možné do Vinted peněženky nahrávat peníze – slouží výhradně k uchovávání výdělků. Kupující zaplatí za předmět → platba se zobrazí v sekci „očekávané platby“ ve Vinted peněžence prodávající/ho.

Jak funguje Peněženka na Vinted

Vinted peněženka

Pokud ve své Vinted peněžence nemáš dostatek peněz, k úhradě zbývající části ceny předmětu můžeš použít jinou platební metodu. Nechceš vydělané peníze použít na nákupy na Vinted V tom případě můžeš kdykoliv převést peníze ze své Vinted peněženky na svůj bankovní účet.

Jak se platí přes Vinted

Prodávající: jak získat platbuKupující zaplatí za předmět > Platba se objeví v „Očekávaných platbách“ Náš poskytovatel platebních služeb zadrží peníze, které kupující zaplatil/a za předmět a za přepravu.Kupující dokončí objednávku > Platba se objeví v sekci „Dostupný zůstatek“„Dostupný zůstatek“ můžeš využít.

Jak dlouho trva prevod peněz z Vinted penezenky

Než ti peníze na bankovní účet dorazí, může to trvat až pět pracovních dní (těmi se myslí pondělí až pátek s výjimkou státních svátků). Pokud náš poskytovatel platebních služeb nemůže tvůj převod zpracovat, dostaneš o tom zprávu a peníze se ti ještě ten samý den vrátí do Vinted peněženky.

Jak zadat IBAN do Vinted

Upozorňujeme, že není možné mít na Vinted více uživatelských účtů sdílejících totožný IBAN nebo bankovní účet. Výdělek si můžeš převést na bankovní účet vedený v českých korunách (CZK) u banky registrované v České republice. Možnost převádět peníze na účty v jiné měně nebo v zahraničí nenabízíme.

Jak postupovat při prodeji na Vinted

Prodávání je snadnéVystav předmět. Stáhni si zdarma aplikaci Vinted. Vyfoť předmět, přidej popis a zadej cenu.Prodej ho a odešli. Prodáno! Zabal předmět, vygeneruj si 6místný kód pro odeslání a zásilku odnes na podací místo během 5 dní.Hotovo! Za prodávání se nic neplatí, takže ti zůstane všechno, co si vyděláš.

Jak bezpecne platit na Vinted

K převodu stačí jen a jen číslo vašeho účtu. Nic jiného k platbě kupující nepotřebuje. Pokud chcete využít platbu Vinted, vždy ji provádějte pouze na oficiálním webu. Nikdy to nedělejte z poslaných odkazů, i kdyby na vás kupující naléhal, že je to jediná a bezpečná možnost, jak platbu provést.

Jak poslat věci z Vinted

Odeslání předmětu vlastním způsobemzkontroluj váhu a rozměry předmětu;zjisti cenu přepravy na základě ceníku přepravce, kterého pro odeslání předmětu zvolíš;stiskni tlačítko Vybrat velikost zásilky níže a poté vyber možnost Vlastní způsob přepravy;zadej cenu přepravy a přidej nabídku předmětu.

Jak si vybrat peníze z Vinted

Postup pro převod peněz na účet:Přejdi do své Vinted peněženky.Stiskni tlačítko Převést na bankovní účet.

Kdo platí dopravu na Vinted

Obvykle náklady na přepravu hradí kupující. Cena přepravy se zobrazí při placení a je automaticky započítána do celkové ceny objednávky. V případě způsobu přepravy s pokyny k odeslání musí prodávající za přepravu zaplatit předem.

Na co si dát na Vinted pozor

Podívej se na popis profilu a ověřené informace prodávající/ho a zjisti, zda je na něj/ni spoleh. Můžeš si projít jeho/její hvězdičkové hodnocení a přečíst si, jakou zkušenost s obchodem s danou osobou měli ostatní uživatelé. Nákupy vždy prováděj bezpečným způsobem platby a pomocí tlačítka Koupit.

Jak z čísla účtu udělat IBAN

Struktura IBAN v Česku

IBAN pro vzorový účet 670100-2212345678/6210 tak může vypadat následovně: CZ15 6210 6701 0022 1234 5678 (písemná forma), CZ1562106701002212345678 (elektronická forma).

Co se nesmi prodavat na Vinted

Například: Zakázané předměty: Předměty, které nespadají do oblečení, netýkají se módy, vzhledu, doplňků, dětí nebo vybavení domácnosti, případně zkrátka neodpovídají vizi, kterou Vinted má.

Na co si dát pozor na Vinted

Podívej se na popis profilu a ověřené informace prodávající/ho a zjisti, zda je na něj/ni spoleh. Můžeš si projít jeho/její hvězdičkové hodnocení a přečíst si, jakou zkušenost s obchodem s danou osobou měli ostatní uživatelé. Nákupy vždy prováděj bezpečným způsobem platby a pomocí tlačítka Koupit.

Jak zvolit dopravu na Vinted

Možnosti přepravy, které chceš kupujícím nabízet, si můžeš zvolit v nastavení v sekci Přeprava. Na odeslání prodaného předmětu máš pět pracovních dní. Pokud tuto lhůtu propásneš, nezbyde nám než objednávku stornovat.

Jak převést peníze z účtu na účet

Bankovní převod je způsob, jak poslat peněžní částku z jednoho bankovního účtu na druhý. Nejčastější formou bankovního převodu v dnešní době je příkaz k úhradě, který snadno zadáte vyplněním formuláře pro domácí nebo zahraniční platební styk. Záleží na tom, v jaké měně nebo do jaké země chcete platbu poslat.

Jak rychle prodat věci na Vinted

Jak prodat předměty rychlejiAktualizuj fotky v nabídce, aby bylo možné si předmět prohlédnout v celé jeho kráse.Uprav název a popis předmětu. Zvýšíš tím šanci, že kupující tvoji nabídku při vyhledávání objeví.Nastav slevu na sety a motivuj tak uživatele, aby si od tebe koupili více předmětů najednou.

Jak poznat fake účet na Vinted

Phishingové zprávy mohou být opatřeny Vinted logem či názvem společnosti a mohou obsahovat i názvy funkcí, tlačítek, barvy a typ písma, které používáme na našich webových stránkách.

Co je IBAN a kde ho najdu

Pokud potřebujete zjistit číslo svého účtu ve formátu IBAN, stačí se podívat do jakéhokoliv výpisu z tohoto účtu, na kterém číslo ve formátu IBAN většinou najdete v horní části výpisu, na výpise MONETA Money Bank pak v kolonce Informace o účtu. IBAN si jako náš klient můžete vyhledat také ve své Internet Bance.

Jak se zadává IBAN

Číslo účtu v domácím formátu se skládá ze dvou částí, oddělených pomlčkou, přičemž první část je nepovinná. Číslo účtu ve formátu IBAN se doplní po zmáčknutí tlačítka IBAN. Číslo účtu ve formátu IBAN je CZ49 0710 0000 0000 0012 3457.

Jak poznat podvodníka na Vinted

Podvodníci se obvykle vyptávají na tvé kontaktní údaje, citlivé informace nebo přihlašovací údaje. Phishingové zprávy mohou také obsahovat odkazy na nebezpečné stránky nebo k nim mohou být připojeny infikované soubory.

Kdo platí poštovné na Vinted

V každém případě se náklady na přepravu zobrazí v nabídce předmětu a také před dokončením objednávky. Tyto náklady na přepravu nese kupující a jsou k dispozici, pokud prodávající tuto možnost kupujícím poskytuje. Některé možnosti přepravy jsou pro prodávající aktivovány jako výchozí nastavení a nelze je vypnout.

Jak poznat Fake na Vinted

Phishingové zprávy mohou být opatřeny Vinted logem či názvem společnosti a mohou obsahovat i názvy funkcí, tlačítek, barvy a typ písma, které používáme na našich webových stránkách.

Kdy se připíšou peníze na účet

Většinou se spořicí účet zakládá jako doplněk k účtu běžnému. To ale není podmínkou, v MONETA Money Bank Vám spořicí účet rádi založíme, i když u nás nemáte běžný účet. Vaše peníze budeme úročit 5,3 % ročně. Úrok připisujeme na Váš spořicí účet vždy k poslednímu dni v měsíci.