Jak často zalévat kapradiny?

Jak se starat o kapradí

Kapradiny vyžadují teploty nad +15 °C, teplomilnější druhy pak alespoň běžnou teplotu pokojovou. Mají rády lehčí a vzdušnější substrát (obzvláště epifyty), kyselejší půdní reakci, kterou dosáhneme přídavkem rašeliny či kůry a při zalévání zásadně odstátou vodu bez chlóru.
Archiv

Jak zachránit uschlé kapradí

Pokud začnou listy kapradiny na koncích žloutnout a poté hnědnout, může to být signál, že je rostlina příliš mokrá. V takové situaci můžete zkusit trochu uvolnit horní vrstvu půdy pomocí klacku, přičemž dávejte pozor, abyste nenarušili kořeny, a pak musíte počkat, až substrát vyschne.
Archiv

Jak hnojit kapradiny

Předpokladem úspěšného růstu je také hnojení. I když divoce rostoucí kapradí v lese nikdo nehnojí, a přesto se mu daří, je dobré půdu u pěstovaných kapradin přibližně jednou za 2 měsíce mírně pohnojit doporučenými minerálními hnojivy, venku též kompostem.

Kdy je dobře sadit kapradiny

Nejlepší dobou je však jaro, protože rostliny pak mají až do zimy dostatek času, aby zakořenily a zesílily.

Jak rychle rostou kapradiny

Navíc roste velmi rychle – svoji velikost může v příznivých podmínkách během jednoho roku až zdvojnásobit. Ačkoli mají často jiné požadavky než ostatní pokojovky, není pěstování kapradin obtížné.

Co symbolizuje kapradí

Kapradí je ohnivý symbol čistoty Ducha, vládne mocnými uzdravujícími silami. Lidově jej nazývají Perunův Květ. Věří se, že je schopen odhalit v zemi skryté poklady, splnit přání. Ve skutečnosti dává člověku možnost odhalit Duchovní síly.

Kdy stříhat kapradiny

Staré listy kapradin stříháme až tehdy, když se na jaře objeví nové výhony. Suché listy chrání zranitelnou část rostliny před mrazem a chladným počasím jako přirozený mulč.

Kdy rostly nejvetsi kapradiny

Kapradiny se poprvé objevily ve spodním devonu a největší rozvoj zažily právě během karbonu a permu. V druhohorách a třetihorách spíše kapradiny vymíraly.

Co kombinovat s kapradinami

Kapradiny kombinujte s rostlinami, které mají podobné nároky na světlo a zálivku.Bohyšky: Bohyšky jsou tradičními společníky kapradin.Srdcovky: Srdcovky jsou zajímavým doplňkem ke kapradinám.Plicníky: Plicníky jsou trvalky s nádhernými květy a atraktivními listy, které se skvěle kombinují s kapradinami.

Jak se rozmnožují kapradiny

Rozmnožování Kapradiny se rozmnožují pomocí výtrusů uložených ve většině případů na spodní straně listů kapradin. Většinou u více vyvinutých je chrání ostěra. Když praskne, výtrusy se roznesou do okolí a vyklíčí v prokel.

Jak kvete kapradí

Ve skutečnosti není kapradí kvetoucí rostlinou. Existuje i názor, že se mýtus opírá o skutečnou realitu a pokoušeli se v minulosti křížením rostlin kvetoucí kapradinu vyšlechtit. Některé kvetoucí rostliny vypadají jako kapradí, a některé dokonce kvetou pouze v noci.

Jak se zbavit kapradí

host – 2.71 () Pokud by šlo změnit mikroklima, kapradí by samo vymizelo. Má rádo stín a vlhko, takže pokud se místo prosvětlí, případně odvodní, nebude se mu tam dařit. Vápno by také mělo pomoci, kapradí vyžaduje kyselou půdu.

Jak se množí kapradiny

Kapradiny snadno namnožíte na jaře dělením trsů. Pokud budou mít dostatek místa, rychle dorostou do původní velikosti. Rozdělit velký starý trs bývá někdy obtížné – můžete si opatrně pomoci i nůžkami či pilkou. Kapradiny lze množit i výtrusy.

Jak pěstovat kapradí na zahradě

V zahradě vyžaduje mírně kyselou, vlhkou půdu. Ideálním stanovištěm jsou okraje jezírek, kde podezřeň obsadíme mechem. Pokud ji chceme pěstovat ve skupinách, vykopeme jámu, vyložíme ji fólií a naplníme kyselou rašelinou. Najdeme polostinné místo, pokud má ale dost vláhy, snese i přímé slunce.

Jak kvetou kapradiny

Ve skutečnosti není kapradí kvetoucí rostlinou. Existuje i názor, že se mýtus opírá o skutečnou realitu a pokoušeli se v minulosti křížením rostlin kvetoucí kapradinu vyšlechtit. Některé kvetoucí rostliny vypadají jako kapradí, a některé dokonce kvetou pouze v noci.

Kdy kvetou kapradiny

Vykvétá jedinkrát v roce, a to buď v noci před svatým Janem nebo před Božím hodem velikonočním, vždy mezi jedenáctou a půlnocí – ne však po celou hodinu, pouze na okamžik. Nechtěj ale raději vůbec vědět, jak lze květ získat, není radno si pro něj do temného lesa chodit!