Jak často zalévat surfinie?

Jak často hnojit surfinie

Do truhlíků o délce 50 až 60 cm zasaďte 3 rostlinky. Hnojení: Ani s hnojením to u surfinií nebudete mít tak jednoduché, ideální četnost hnojení je 1krát za týden hnojivem na balkonové rostliny. Rostliny potřebují dostatek živin.
Archiv

Jak zachranit surfinie

Pokud se jeví rostlina zvadle, ale přitom je její substrát vlhký, jedná se s největší pravděpodobností o přelití. V takovém případě rostlinu ještě zachráníte, ale musíte ji okamžitě přesadit do nového substrátu. Nezapomínejte, že několik dní není vhodné surfinii zalévat. Jakmile bude půda proschlá, mírně ji zalijte.

Jak často zalévat petúnie

Jak často zalévat petúnie Zalévejte s rozvahou, aby krčky nebyly napadeny padáním klíčních rostlin. V případě nutnosti použijte postřik Polyversum. Na slunečných místech je nejlepší zalévat každé dva dny.

Kdy mohou petúnie ven

Ven můžeme petúnie umístit až v polovině května, kdy už nehrozí mrazíky.

Kdy Zaštipovat surfinie

Zaštipování surfinie se provádí u mladých a zatím malých rostlinek a podporuje jejich následný růst a košatění. Později, až se rostlinka rozroste, není třeba již zaštipovat. Stačí jen čas od času na pár výhoncích, ale není to naprostou nutností, a proto to přes léto můžete úplně vypustit z hlavy.

Proč vadnou surfinie

Že jsou surfinie přelité, poznáte podle toho, že rostlina vadne, ačkoliv je substrát vlhký. V takovém případě je potřeba surfinii hned přesadit do nového substrátu a několik dní ji nechat bez zálivky. Pokud ji přesadíte zavčasu, s největší pravděpodobností se za pár dní zotaví.

Jaký je rozdíl mezi petúnií a surfinie

Surfinie jsou vyšlechtěné převislé petúnie, jejichž bohatě se větvící výhony jsou obaleny květy. Na rozdíl od ostatních skupin Petúnií vyžadují mírně kyselou zeminu a u samočisticích druhů nemusíme vyštípávat odkvetlé květy. Surfinie totiž nevytvářejí semeníky.

Kdy dát na okno surfinie

Ven je umisťujte, až nebudou hrozit přízemní mrazíky, ideálně tedy až ve druhé polovině května. Rostlinám vyhovují teploty okolo 21 °C – 24 °C. I když jsou surfinie odolnější než klasické petúnie, mělo by stanoviště být chráněné před silným větrem.

Jaký je rozdíl mezi surfinií a petúnií

Surfinie jsou vyšlechtěné převislé petúnie, jejichž bohatě se větvící výhony jsou obaleny květy. Na rozdíl od ostatních skupin Petúnií vyžadují mírně kyselou zeminu a u samočisticích druhů nemusíme vyštípávat odkvetlé květy. Surfinie totiž nevytvářejí semeníky.

Proč nekvetou surfinie

V příliš vlhkém prostředí rostliny přestávají růst, trpí chorobami, nekvetou a uhnívají. Důležité je proto nechat pěstební substrát vždy mírně vyschnout a teprve pak zalívat. Nikdy ho však nenechte vyschnout úplně. Za chladných a vlhkých dní zálivku omezte.

Jak zastřihnout surfinie

Defakto ani nehnojím a stejně kvetou. Tak surfinie se zaštipávat nemusí jsou převislé, ale můžou pro zkošetění. Jinak se zaštipujou petunie, ty dělají keříčky, tak aby se rozrostly a zkošatěly, před tím než nakvetou. Prostě zakrátit výhonky, třeba i na polovičku, aby si pustily i výhonky do stran.