Jak casto opakovat Postrik na mšice?

Jak casto pouzivat Mospilan

Jak často Mospilan aplikovat

Na rajčata, papriky, okurky a okrasné rostliny se Mospilan aplikuje maximálně 2x, na ostatní plodiny 1x.

Kdy aplikovat postřik proti mšicím

A právě nejúčinnější jsou postřiky nyní! Ještě před rozpučením dřevin a nebo rozkvětem – v předjaří či na začátku jara. Zasáhnout můžeme samozřejmě i později, ale o to více nás to bude stát úsilí i financí a navíc riskujeme zamoření plodů použitými přípravky, pokud se nerozhodneme pro šetrnou cestu biologickou!

Jak dlouho po aplikaci postřiku nesmí pršet

Postřik musí na stromě vydržet alespoň 2 hodiny a po tuto dobu jej nesmí spláchnout déšť, stejně tak ale postřik nesmí na stromě zmrznout.

Jak bojovat proti mšicím ve skleníku

Na mšice a molice se používají žluté destičky, na třásněnky modré. Nejčastěji se využívají draví roztoči, parazitické vosičky napadající jen konkrétní druhy škůdců a na mšice využíváme také dravé slunéčko. Biologickou ochranu též pořídíme v podobě preparátů, které obsahují parazity škůdců.

Jak dlouho muze být Namichany Postrik

U většiny přípravků je doba skladovatelnosti 2 roky.

Jak dlouho pusobi Mospilan

Až 6 týdnů po aplikaci přetrvává celková biologická účinnost přípravku Mospilan.

Co je nejlepší na mšice

Mezi nejznámější preparáty na hubení mšic patří Decis Flow, Mospilan, Talsar či Torant. Dostupné jsou i tyčinky do květináčů a na záhony. Chemické přípravky jsou většinou vysoce účinné, neprospívají ale přírodě a nejsou vhodné ani na ovocné stromy a další jedlé plodiny.

Co platí na mšice

Nejlepší radou na hubení mšicí je výluh z tabáku. * 150 g tabáku rozmíchejte ve 3 litrech vody a hodinu pomalu vařte. * Výluh v postřikovači zřeďte v poměru 1:1 a postříkejte napadené rostliny. Další velmi účinnou variantou je třeba postřik silným roztokem z levandulového oleje.

Co vadi mšicím

Mšice odrazují aromatické druhy, jako jsou afrikán, tymián, bazalka, saturejka, máta a podobně, proto kolem své zeleniny vysázejte tyto byliny. Neviditelný škůdce: Vyhlaste boj smutnicím!

Co je dobré na mšice

Lžíci tekutého mýdla nebo jaru na nádobí smíchejte s 2,5 litru vody, přelijte do nádoby a naneste na rostliny, i spodní strany listů. Nanášejte jednou týdně večer nebo po každém dešti, pěstujete-li rostliny venku. Nestříkejte na rostlinu, svítí-li na ni zrovna slunce. Sluneční paprsky by mohly listy spálit.

Kdy aplikovat Mospilan

Lze doporučit např. postřik Mospilan 20 SP nebo Sulka (při vyšších teplotách 20-25°C může pálit). Jarní postřik stromů (jabloní, třešní, švestek, drobného ovoce okrasných dřevin a rostlin,…) aplikujeme ke konci vegetačního klidu, na počátku rašení, do stádia zeleného až růžového poupěte, kdy už jsou škůdci vylíhlí.

Co nesnáší mšice

Mšice nesnášejí česnek.

Rozmačkejte 2 – 3 stroužky česneku a přes noc je nechte vylouhovat ve vodě. Roztok pak postřikovačem aplikujte na postiženou rostlinu.

Jak škodí mšice

Mšice napadají skoro všechny druhy rostlin. Vysávají z nich mízu, přenášejí na ně choroby a vylučují sladkou šťávu medovici.

Co nemaji rády mšice

Proti mšicím skvěle zabírá také levandule, saturejka, lichořeřišnice či pažitka. Pod ovocné stromy je dobré vysadit fenykl. Vyzkoušený je také přípravek vzniklý louhováním a následným vařením dubového listí. Téměř univerzálním pomocníkem v boji proti savému a některým druhům žravého hmyzu je také výluh z vratiče.

Co na mšice přírodní

Kopřivový odvar je klasika, a pokud vás už nezbaví mšic, zafunguje alespoň jako skvělé hnojivo. Použít můžete buď nálev – čerstvě utržené rostliny necháte louhovat v horké či studené vodě několik hodin nebo takzvanou jíchu – nálev zraje minimálně tři týdny. Ke kopřivám můžeme přidat pelyněk, který mšice také odpuzuje.

Co likviduje mšice

Lžíci tekutého mýdla nebo jaru na nádobí smíchejte s 2,5 litru vody, přelijte do nádoby a naneste na rostliny, i spodní strany listů. Nanášejte jednou týdně večer nebo po každém dešti, pěstujete-li rostliny venku. Nestříkejte na rostlinu, svítí-li na ni zrovna slunce. Sluneční paprsky by mohly listy spálit.