Jak casto Zalevat hrášek?

Kdy je zralý hrášek

No ale začátečníci bych poradil : zralý hrach poznáte hmatem na lusku. Jestli budou v lusku tvrdé kulaté bobule, je hrášek zralý. Popravdě je hrách zralý tehdy,když lusky zežloutnou a ztvrdnou. Pokud je hrách zralý k přímé konzumaci,řídíme se velikosti plodů.

Kdy nejpozději zasadit hrášek

Klíčem k pěstování hrášku je zasadit ho brzy na jaře, aby dozrál, dokud je ještě chladné počasí. V našich klimatických podmínkách je ideální vysévat hrášek v březnu nebo nejpozději v dubnu. V teplejších oblastech se dá pěstovat i podzimní hrášek, který ovšem není tak chutný jako ten jarní.

Jak hluboko síť hrách

Jednotlivé hrášky vysazujte v rozestupu 3–5 cm od sebe, asi 5–8 cm hluboko. Ideální je vysévat semena ve dvojitých řádcích po obou stranách opory (řádky v rozestupu 12–15 cm od sebe).
Archiv

Jak nejlépe pěstovat hrách

Hrách musí mít hlubší výsev, poléhavé hrachy vyséváme do řádků 25 – 30 cm od sebe, v řádcích po jednom na vzdálenost 3 – 5 cm, do hloubky 4 – 5 cm, semena šplhavých odrůd vyséváme do hnízd po 3 až 4 zrnech, do hloubky 4–5 cm a hnízda klademe 10–15 cm od sebe. Pnoucím odrůdám musíme připravit oporu.

Jak se anglicky řekne hrášek

peas hrášek (více)(7003)
pea hrášek(8247)

Co sázet po hrášku

Poslední várku hrášku můžete vysévat až koncem června, sklízet pak budete v září. Pro sklizeň na podzim vyberte pozdní odrůdy. Hrách nemusí mít samostatný záhon, můžete ho pěstovat ve společnosti jiné zeleniny, třeba celeru, salátů, brokolice, okurek nebo mrkve. Ve stejný čas můžete vysévat i fazole (dietní luštěniny).

Co dát po hrášku

Poslední várku hrášku můžete vysévat až koncem června, sklízet pak budete v září. Pro sklizeň na podzim vyberte pozdní odrůdy. Hrách nemusí mít samostatný záhon, můžete ho pěstovat ve společnosti jiné zeleniny, třeba celeru, salátů, brokolice, okurek nebo mrkve. Ve stejný čas můžete vysévat i fazole (dietní luštěniny).

Co zasadit k hrášku

Hrášek můžeme pěstovat ve společné kultuře třeba s ředkvičkami, salátem, kedlubnami, mrkví, cuketami nebo okurkami. Špatní sousedé pro něj jsou všechny cibuloviny, brambory a rajčata. Hrášek je obecně docela otužilý a vzešlým rostlinkám nevadí ani teploty lehce pod nulou, „ustojí“ až -3 °C.

Co žere hrášek

Listopasi a jejich nebezpečnost pro hrách

Z hlediska časové posloupnosti se jedná o první škůdce hrachu. Kromě hrachu napadají také bob, čočku, pícniny vojtěšku a jetel, méně již vikve a sóju, prakticky vůbec si nevšímají lupiny. Způsobují typické polokruhovité výkusy (obr.

Jak se anglicky řekne paprika

pepper pepř; paprika(5073)
capsicum paprika(AT:59667)

Jak se řekne anglicky Mango

mango

Hlavní překlady
Angličtina Čeština
mango n (sweet tropical fruit) (ovoce) mango s
Mangoes in supermarkets are often not ripe.
mango, mango tree n (fruit tree that bears mangoes) (strom) mangovník m

Kdy se sází hrášek

Kdy sázet hrách

Semena hrachu klíčí i při nízkých teplotách. Mezi zahrádkáři se termíny pro výsev hrachu různí. Někteří čekají na konec dubna až začátek května, ovšem v teplejších oblastech můžeme semena vysévat již koncem března.

Jak hnojit hrášek

Ideální je rozpuštěné organické hnojivo (např. Hnojík), které aplikujete každých 14 dní k rostlinkám během růstu. Jakmile začnou tvořit květy, s hnojením přestaňte. Jako oporu se hrachu se doporučuje dát plotové pletivo nebo napnutou síť na rámu, hrách se po ní může dobře plazit.

Které plodiny se nesnášejí

Kromě rajčat jí vadí také ředkvičky, brambory, jahody, kapusta, zelí, česnek. Pokud někoho kolem sebe snese, jsou to především: hrách, fazole, kopr, salát, pórek, cibule, celer, červená řepa, petržel, kedlubny nebo zelí. Okurky špatně porostou i jako následná plodina po rajčatech nebo květáku.

Kdy plodí hrách

Protože máme sklizeň spojenou s počátkem léta, neuvědomíme si, že tento druh zeleniny sice klíčí velmi rychle, avšak dozrává až po třech měsících od výsevu. Často zbytečně čekáme s výsevem na konec dubna či dokonce květen, i když v teplejších oblastech můžeme poprvé vysévat už koncem března.

Proč jíst hrách

Hrášek a zdraví v kostce

Má vysoký obsah bílkovin, je vhodný pro vegetariány a diabetiky. Snižuje hladinu cukru v krvi i krevní tlak, pozitivně působí na ledviny. Vysoký obsah vitamínu B pomáhá zvyšovat imunitu. Obsahuje i minerální látky, jako je vápník, fosfor nebo železo.

Na co je zdravý hrášek

Konzumace hrášku napomáhá snižování cholesterolu, lehce snižuje krevní tlak, podporuje činnost slinivky břišní a slouží i jako prevence osteoporózy. Posiluje vlasy, kosti, svaly, nervy i samotné srdce. Je vhodný při depresi, častém kolísání nálad a nervozitě. U plodu dokonce podporuje vývoj nervové soustavy.

Co znamená Peppers

peppers {množné číslo}

pepře {m mn. č.} papriky {ž mn. č.}

Jak se anglicky řekne okurka

okurka

okurka ž
1. ( rostlina ) cucumber ( vine )
2. ( plod ) cucumber /( AmE zkr .) cuke , ( k nakládání ) gherkin , ( nakládaná ) pickle ( hovor .) mořská okurka ( sumýš ) sea cucumber kyselé / nakládané okurky pickled cucumbers / gherkins , pickles

Jak se anglicky řekne Hruška

hruška

hruška ž
1. ( plod ) pear
2. ( strom ) pear tree
3. ( sedla ap .) pommel , ( žárovky ) bulb

Jak se řekne kakao anglicky

Nápoje ( Drinks, Beverages)

Anglický text Český překlad
Klikni pro výslovnostalcohol alkohol
Klikni pro výslovnostmixed drink míchaný drink
Klikni pro výslovnostCola Cola
Klikni pro výslovnostcocoa kakao

Co zasadit vedle hrášku

Co zasadit vedle hrášku:Mrkev.Česnek.Pórek.Kopr.Salát.Rajče.Paprika.Ředkvičky.

Kdy se sazi hrách

Kdy sázet hrách

Semena hrachu klíčí i při nízkých teplotách. Mezi zahrádkáři se termíny pro výsev hrachu různí. Někteří čekají na konec dubna až začátek května, ovšem v teplejších oblastech můžeme semena vysévat již koncem března.

Co sázet vedle hrášku

Rostlinám můžete připravit oporu: stačí po stranách záhonu zapíchat laťky a mezi nimi natáhnout několik řad provázků nebo pletivo. Hrášek můžeme pěstovat ve společné kultuře třeba s ředkvičkami, salátem, kedlubnami, mrkví, cuketami nebo okurkami. Špatnými sousedy pro něj jsou fazole, brambory či rajčata.

Jak daleko od sebe se sází hrášek

Semena hrachu vyséváme nejlépe do řádků, které jsou od sebe vzdálené asi 20 až 30 centimetrů. Jednotlivá semínka umísťujeme po jednom do hloubky přibližně 5 centimetrů, do řádků vzdálených od sebe asi 30 centimetrů. Semínka zakryjte vrstvou zeminy a plochu lehce přimáčkněte. Hrášek je opravdu nenáročná rostlina.