Jak cestovat po Tokiu?

Jak cestovat v Tokiu

Nejlepší způsob přepravy v Tokiu je veřejná doprava – ale jen vlaky a metro, co se týče autobusů, ty jsou méně vhodné, protože mnohdy řidiči neovládají angličtinu, navíc zastávky jsou napsané jen v japonštině. Když se však rozhodnete využít autobusovou dopravu, zaplatíte fixní cenu 200 ¥.
Archiv

Co je dobře vedet a před cestou do Japonska

Pro vstup do země je třeba mít platný cestovní pas, který bude platný ještě nejméně 2 měsíce po návratu zpět do České republiky. Plánujete-li v Japonsku pobývat déle než 90 dní v kuse, musíte si na Japonském velvyslanectví v Praze vyřídit dlouhodobé vízum. Co mě čeká po příletu do Japonska

Jak se pohybovat po Japonsku

Plánujete-li pohybovat se po Japonsku a nezůstávat na jednom místě, využijte vlaky. Navzdory vyšší ceně jsou vlaky zcela jasnou volbou. Při cestování v rámci města nebo příměstských oblastí, doporučujeme využít místní MHD. V Tokiu je nejvíce vhodné metro, v Kjótu pak autobus a kolo.
Archiv

Jak dlouho trvá cesta do Japonska

Nejsnadnější cesta do Japonska vede vzduchem. Let z Prahy trvá asi 15 hodin a vyžaduje alespoň jeden přestup. Z velkých evropských letišť míří přímé linky do Tokia na letiště Narita International Airport vzdálené asi hodinu jízdy od centra metropole.
Archiv

Jak se sbalit do Japonska

JAK SE SBALIT DO JAPONSKA

Pohodlné vycházkové boty, příruční batoh, příbor (Když si nebudete vědět rady s hůlkami. Nedávejte ho ale do příručního zavazadla, mohl by Vám být zabaven letištní kontrolou!) a samozřejmě nutné léky. V Japonsku jsou zásuvky amerického typu a napětí v síti je 110 V/50 Hz (60Hz na západě země).

Co se vozí z Japonska

Oblíbené jsou kočičky pro štěstí, jídelní hůlky, lakované krabičky Bento, japonské bytové dekorace, japonské šátky, origami, vějíře, panenky Kokeshi i další dárkové zboží.

Proč jet do Tokia

Japonsko je jednou z nejbezpečnějších zemí světa s téměř nulovou kriminalitou. Japonci jsou velice milí lidé. 2. Naprosto odlišné kulturní tradice a moderní způsob života, zcela rozdílný od ostatních asijských společností.

Co je to Šinkanzen

Šinkansen (japonsky: 新幹線) je síť vysokorychlostních železnic na území Japonska. V současné době se skládá z osmi tratí a obsluhuje většinu významných japonských velkoměst na ostrovech Honšú a Kjúšú. Nejvyšší dosahovaná provozní rychlost je 320 km/h, na trati Tóhoku.

Co je potřeba do Japonska

S platností od 29. dubna 2023 jsou zrušena všechna covidová opatření při příletu do Japonska. Cestující se tedy již nemusí prokazovat dosud vyžadovanými dokumenty (certifikáty o očkování proti Covid či potvrzením o negativním PCR testu), ani není nutné vyplňovat aplikaci Fast Track na webu Visit Japan.

Jak dlouho trvá cesta na Měsíc

Apollo 11
Vzletová rampa LC-39A
Nosná raketa Saturn V
Délka letu 195 hodin, 18 minut a 35 sekund
Čas na dráze kolem Měsíce 59 hodin, 30 minut a 25,79 sekundy

Co se nesmi vozit do Japonska

japonské (samurajské) meče, starožitnosti, zbraně a střelivo, narkotika, omamné a psychotropní látky, pornografii, vojenský materiál a jiné druhy zboží podle zvláštních předpisů. Povinná směna valut v Japonsku neexistuje.

Kdy jet na dovolenou do Japonska

Nejlepší čas na návštěvu Japonska je od konce března do začátku dubna a od září do listopadu. Na jaře zemi zdobí kvetoucí třešně.

Jaká auta se vyrábí v Japonsku

V současnosti jsou celosvětově dostupné japonské značky aut Toyota, Nissan, Mazda, Honda, Suzuki, Subaru a Mitsubishi. Zdaleka největším producentem japonských aut je Toyota s více než 10 miliony prodaných kusů v roce 2016. Ve stejném roce prodal Nissan přes pět milionů osobních automobilů, stejně jako Honda.

Co je to gejša

Gejša (芸者) je japonské slovo označující profesionální společnici, obvykle krásnou a inteligentní ženu, jejímž hlavním posláním je bavit muže v uzavřené společnosti tancem, zpěvem, hrou na hudební nástroje, intelektuálním hovorem či jiným uměním.

Kde jezdí Šinkanzen

Šinkansen (japonsky: 新幹線) je síť vysokorychlostních železnic na území Japonska. V současné době se skládá z osmi tratí a obsluhuje většinu významných japonských velkoměst na ostrovech Honšú a Kjúšú. Nejvyšší dosahovaná provozní rychlost je 320 km/h, na trati Tóhoku.

Kdy se vydat do Japonska

Nejlepší čas na návštěvu Japonska je od konce března do začátku dubna a od září do listopadu. Na jaře zemi zdobí kvetoucí třešně. Podzim si potom vybírá novou paletu barev a poklidné zahrady a parky se zahalují do odstínů červené, oranžové a zlaté.

Kdo poprvé přistál na Měsíci

Druhým a posledním letem Armstronga byla mise Apollo 11. Zatímco Michael Collins kroužil ve velitelském modulu kolem Měsíce, Neil Armstrong a Buzz Aldrin 20. července 1969 jako první lidé na Měsíci přistáli.

Kdo letel na Měsíc

Seznam lidí, kteří stanuli na Měsíci

Pořadí Jméno Výstup na povrch Měsíce
1. Neil Armstrong 21. července 1969
2. Buzz Aldrin
3. Charles Conrad 19.–20. listopadu 1969
4. Alan Bean

Co je zakázáno vyvážet z Egypta

Je nutno připomenout, že je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě z Egypta. Mnoho léků a podpůrných prostředků podléhá přísnému režimu kontroly, zejména pokud jde o jejich vývoz z Egypta. Dále je v Egyptě přísný zákaz vyvážení korálů, mušlí atp.

Co Nevozit z Turecka

Například při návratu z Turecka se musí na celnici nahlásit veškeré zboží, které stálo více než 430 eur na osobu (přibližně 10,5 tisíce korun), u lidí pod 15 let je tato hodnota snížená na 200 eur (asi pět tisíc korun), což se v poslední době podle Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) stává problémem …

Kdy je nejlepší jet do Tokia

Nejlepší čas na návštěvu Japonska je od konce března do začátku dubna a od září do listopadu. Na jaře zemi zdobí kvetoucí třešně. Podzim si potom vybírá novou paletu barev a poklidné zahrady a parky se zahalují do odstínů červené, oranžové a zlaté.

Co je za rok v Japonsku

Od roku 1868 je navíc příslušná éra vždy spojována s vládou daného císaře, a při změně na trůnu tak dojde k faktickému vynulování kalendáře. Například všechny události roku 2019 budou až do 30. dubna datovány jako 31. rok Heisei (název éry současného císaře Akihita), zatímco od 1.

Jaké auta se vyrábí v Číně

Nyní je Changan vyrábí ve sdílených operacích s DS, Fordem, Mazdou, Suzuki, Peugeotem či Citroënem.

Které automobilové značky pochází z Japonska

V současnosti jsou celosvětově dostupné japonské značky aut Toyota, Nissan, Mazda, Honda, Suzuki, Subaru a Mitsubishi. Zdaleka největším producentem japonských aut je Toyota s více než 10 miliony prodaných kusů v roce 2016.

Jak se stát Gejšou

Dnes je kariéra gejši po splnění povinné školní docházky zcela dobrovolným rozhodnutím. Po přijetí do domu gejš se dívky podrobily přísnému řádu a disciplíně. Rychle si zvykly spát pouze 4–5 hodin denně, neboť množství dovedností, které musely zvládnout, bylo rozsáhlé a navíc nebyly osvobozeny ani od pomocných prací.