Jak chutná borovička?

Jak se pije borovička

Borovičku, chcete-li jalovcovou, je možné konzumovat samotnou, vychlazenou nebo se často používá při výrobě alkoholické koktejlů. Tento znamenitý nápoj vás zaručeně osvěží. Mezi takové koktejly patří také Junipelder. K jeho přípravě potřebujete borovičku Žufánek, bezinkový sirup a šťávu z limetky.

Jaký je rozdíl mezi ginem a Borovičkou

Zatímco tradiční gin se vyrábí z obilného destilátu a jalovec vstupuje do procesu až později jako jedna z botanicals, výroba borovičky jde rovnou k věci. Stojí totiž na destilátu z jalovcových bobulí. Kvůli svému názvu je u nás borovička často mylně považovaná za pálenku z borovice.
Archiv

Jak vyrobit domácí Borovíčku

Naproti tomu borovička se vyrábí přímo z jalovcového destilátu. Jelikož je však takový destilát poměrně drahý, je následně ředěn neutrálním lihem a vodou. Stejně jako gin i borovička poté přibližně půl roku zraje, aby pak mohla být v nejlepší formě lahvována. Je pravdou, že takto se borovička nevyráběla vždy.
ArchivPodobné

Co obsahuje borovička

Pravá borovička je vyrobená bez přidaných cukrů a aromat, jedná se tedy o čistě přírodní ovocný destilát s výraznou chutí a vůní. Obsah alkoholu je nejméně 37,5% a více, nejčastěji 45% alkoholu. Borovička má příznivý vliv na lidský organismus, také podporuje látkovou přeměnu a trávení.
Archiv

Odkud je borovička

Spišská borovička je tradiční Slovenský výrobek, který se vyrábí již více než sto let. Základ tvoří destilát z plodů jalovce, vysoce kvalitní líh a voda. Spišská borovička je tradiční Slovenský výrobek, který se vyrábí již více než sto let.

Jak se dělá gin

Gin se vyrábí druhou destilací neutrální (zpravidla obilné) pálenky se směsí bylin, koření, ovocné kůry a dalších přísad. Svou hlavní charakteristiku prozrazuje už v názvu, který má kořeny ve francouzském genièvre a nizozemském jenever. Obě slova znamenají totéž – jalovec.

Jak naložit Borovíčku

Hořká borovičkaBorovicové špičky dobře propláchneme, vložíme do větší nádoby se širokým hrdlem a zalijeme lakoholem, aby byly ponořeny.Necháme asi týden stát, až tekutina získá světle žlutou barvu.Poté ji zcedíme přes gázu a přidáme cukr.Mícháme, až se zcela rozpustí.Borovičku nalijeme do lahví a dobře uzavřeme.

Kde roste jalovec

Jalovec obecný má největší areál rozšíření ze všech jehličnanů; v množství variant se vyskytuje prakticky v celé holarktické oblasti severní polokoule. Na severu zasahuje do severní Skandinávie, na Island, na Aljašku a subarktických oblastí Kanady, roste též na jižním pobřeží Grónska.

Na co je dobrý gin

Ve vůni a chuti můžete ucítit – kromě tradičního jalovce, anděliky a citrusových tónů – kosatec, mandle, skořicovou kůru či koriandr. Tento výtečný, kvalitní gin se skvěle hodí především pro použití v koktejlech, třeba právě v populárním Martini.

Co se pije s ginem

Kvalitní gin vychutnávejte čistý s trochou ledu a citronem

Gin se často podává s plátkem citronu nebo limetky. Typická chuť ginu výborně vynikne také v míchaných nápojích. Nejznámější je ikonické spojení ginu a toniku nebo okurky.

Proč usychá jalovec

Oranžová houba, která se na jaře objevuje na větvičkách jalovce, někomu připomíná sci-fi. Je to ale zcela pozemská houbová choroba jménem rez hrušňová. Způsobuje ji houba Gymnosporangium sabinae. Jedná se o dvoubytnou rez.

Na co se používá jalovec

Jalovec je nejlepší v kombinaci s česnekem a aromatickými bylinkami, jako je majoránka a rozmarýn. Používá se také do marinád, k nakládání zvěřiny, na skopové, svíčkovou, do omáček a slaných nálevů. Vynikající „divokou” chuť dodá i guláši. Ve Finsku se používá k výrobě tradičního piva Sahti.

Jaký je nejlepší gin

Žebříček 10 nejlepších ginů

Název Info
Beefeater Gin Traditional Země: Velká Británie Alkohol: 40% Styl: Traditional
King of Soho London Země: Velká Británie Alkohol: 42%
Opihr Oriental Spiced Gin Země: Velká Británie Alkohol: 42,5%
Bombay Sapphire Gin Země: Velká Británie Alkohol: 40% Styl: Traditional

Jak chutná gin

Gin je alkoholický nápoj s typicky výraznou nahořklou chutí, kterou mu dodává hlavní ingredience ginu, kterou jsou bobule z jalovce. Původně gin vznikl ve středověku jako bylinný lék na různé nemoci, hlavně na onemocnění ledvin.

Jak Namichat Pink gin

Svěží tóny citrusových plodů pak pomáhají dotvořit skvěle vyváženou chuť ginu. Nejlépe chutná smíchaný s tonikem v osvěžujícím drinku Pink&Tonic. Pro jeho přípravu je potřeba sklenice plná ledu s 5cl Beefeateru Pink, dolitá 15cl tonicu a dozdobená plátky jahod.

Jak chutna růžový gin

Kensington Pink Gin je růžový gin, který chutná po čerstvých jahodách. Je žhavou letní novinkou, kterou doporučujeme do Vašich koktejlů. Kensington Pink Gin je růžový gin, který chutná po čerstvých jahodách.

Co škodí Hrušním

Mezihostitelem jsou hrušně. Choroba u hrušně napadá především čepele listů, mohou však být napadeny i řapíky a výjimečně i plody. Ivan Dvořák říká: „Jakmile se do jalovce rez dostane, nejde ji vyhubit jinak, než železem a ohněm (jalovce pořezat, vykopat a spálit).

Jak se zbavit rzi Hrušňové

odstranění zduřelých větviček s deformacemi, likvidace rzivosti systémovým postřikem. Na rez hrušňovou jsou účinné postřiky proti strupovitosti jádrovin, jako je Scala, Champion nebo souprava Zdravé jablko plus. Prodej dříve používaných přípravků Dithane, Discus a Polyram již byl bohužel v Česku ukončen.

Jak chutná jalovec

Jalovec má slabě hořkou, pikantní chuť, která zanechává v ústech lehce palčivý pocit. Plody mají příjemně pryskyřičnou vůní a hořkosladké aroma. Chuť se liší v závislosti na oblasti pěstování.

Jaký Tonic k ginu

Pokud chcete nechat vyniknout chuť ginu, tak přidáte neochucený tonik. Nejlépe Double Dutch Indian Tonic Water nebo Thomas Henry Tonic, ty mají totiž ideální poměr chininu a cukru a nezastíní chuť ginu.

Jak pít kvalitni gin

Kvalitní gin a jenever si nejlépe vychutnáte čistý. Jen tak dokážete ocenit mistrovskou práci s bylinami a dalšími přírodními ingrediencemi, které byly k jeho výrobě použity. Ideální je pít gin s trochou drceného ledu, který umožňuje jednotlivým přísadám pozvolna vyniknout v celkové harmonii chutí.

Jak chutná Beefeater

Díky zkušenostem master distillera Desmonda Paynea vzniká v Beefeater Distillery unikátní destilát s hlubokou tradicí a jedinečným charakterem. Jedná se o čistě přírodní produkt bez obsahu cukru a dochucovacích esencí. V jeho chuti můžete ucítit jalovec, jemné tóny citrusů, kořeněný koriandr a zemitou anděliku.

Jak se říká gin s tonikem

Gin s tonikem je velmi populární nápoj, který zvládne namíchat úplně každý. Jde dokonce o tak oblíbený nápoj, že se jeho název časem zjednodušil na pouhé GT nebo gétéčko.

Jaký alkohol se pije s tonikem

Tullamore Tonic

Tullamore & Tonic je jednoduchý a osvěžující míchaný nápoj z whiskey, který je vhodný pro každou příležitost. Přírodní chinin toniku a citrusové tóny pomeranče doplňují sladké, ovocné a kořenité tóny Tullamore D.E.W. Nejlépe chutná v kruhu přátel.

Jak Namichat Pink Gin Tonic

Do poloviny sklenice vsypte led. Přidejte čerstvé ovoce a dosypte ledem až po okraj. Nakonec vlijte nejprve růžový gin a poté 100 ml toniku. Podávejte ihned ve vyšší sklenici.