Kdy na březovou mízu?

Kdy je Brezova míza

Čerstvá březová míza je osvěžující lahodný nápoj – obtížně byste na tomto světě hledali čistší a zdravější tekutinu. V období sezóny sběru mízy, tady na Vysočině začíná zhruba 20. března a trvá do 10 dubna, odstavuji z provozu přístroj na zásaditou vodu "Kangen" a přednost dostává březová míza.
Archiv

Kdy se sbírá míza z břízy

Míza z břízy se sbírá brzy na jaře, kdy ještě poskytuje potřebné živiny pro růst nových větví a listů. Strom, který není ničím nijak extrémně zvláštní, kromě bílo-černé žíhané kůry, se téměř přes noc stal populárním.
Archiv

Jak často pít březovou vodu

Je to přírodní, čirá a čistá tekutina získaná z kmene břízy. Jak ji užívat Březová voda se pije většinou po dobu dvou týdnů v rámci detoxikační kúry nebo obecně pro posílení organismu. Každý den se vypije jedna malá sklenička, ideálně na lačný žaludek.
Archiv

Kdy se sbira Brezova voda

Březová voda, nebo také březová míza, je čirá tekutina, která se sbírá brzy na jaře v období teplých dní a studených nocí, obvykle od poloviny března do poloviny dubna. Stromy v té době ještě nemají listy a míza intenzivně proudí mezi jednotlivými částmi stromu.

Na co je dobrá míza z břízy

Březová míza je přezdívána „nápojem bohů“, neboť svým složením je unikátní, chutná jemně a lahodně. Podporuje činnost jater, ledvin a střev, tedy zejména funkci trávicího a vylučovacího traktu. Březová šťáva v bio kvalitě.

Jak použít březovou vodu na vlasy

Lidoví léčitelé ji doporučují jako výživné tonikum při vypadávání vlasů a nadměrné tvorbě mazu a lupů. Používá se po umytí vlasů jako kondicionér, který se vmasíruje do pokožky, a ta se tímto způsobem lépe prokrví a rychleji přijímá živiny z březového nektaru.

Jak získat mízu z břízy

Míza se sbírá v období, než se na stromě začnou nalévat pupeny. Vybereme si nějakou hezkou, ale ne příliš starou břízou o průměru minimálně třicet centimetrů. Opatrně abychom strom nepoškodili, vytvoříme v něm dírku, mělký otvor s mírně šikmým sklonem (šťáva má vytékat a kapat dolů).

Jak pít březovou mízu

Nejlepší je načasovat si sběr přes noc a ráno pít šťávu na lačno. Má velmi příjemnou osvěžující chuť. Po sběru nezapomeňme otvor uzavřít štěpařským voskem, propolisem nebo stromovým balzámem. Z jednoho stromu bychom si měli vzít maximálně 2-3 litry mízy.

Jak chutná Březová míza

Chuť březové mízy je nasládlá s dřevitými tóny. Skvěle chutná vychlazená, dá se z ní připravit sirup nebo lázeň pro vlasy. Obsahuje březový cukr – xylitol, který je díky svému nízkokalorickému obsahu vhodný také pro diabetiky. Má silné hydratační a očistné účinky.

Jak chutná Březová voda

Jak chutná Čerstvá březová míza je čirá, bez zápachu, s mírně nasládlou chutí. Nám osobně připomínala chutí spíše vodu, nebyla nijak výrazná a ani moc sladká. Březovou mízu mohou pít i děti.

Na co se používá Březová voda

Míza obsahuje přírodní cukry, draslík, sodík, magnézium, železo a další stopové prvky, ale také vitaminy A, B a C, éterické oleje a organické kyseliny. Březová míza pročišťuje ledviny a játra, zlepšuje metabolismus, snižuje cholesterol, pomáhá při dně i artritidě, odvádí přebytečnou vodu ztěla a zlepšuje stav pokožky.

Jak odebrat mízu z břízy

Míza se sbírá v období, než se na stromě začnou nalévat pupeny. Vybereme si nějakou hezkou, ale ne příliš starou břízou o průměru minimálně třicet centimetrů. Opatrně abychom strom nepoškodili, vytvoříme v něm dírku, mělký otvor s mírně šikmým sklonem (šťáva má vytékat a kapat dolů).

Jak pouzivat brezovou vodu

Nápoj z březových listů

Listy obsahují až pět procent silic a množství flavonoidů, které odvodňují organismus, zlepšují činnost ledvin a uvolňují močové soli a kameny. Hrst lístků natrhejte, zalijte dvěma deci vlažné vody a dvě hodiny louhujte. Pro zlepšení trávení a posílení ledvin sceďte a vypijte sklenku denně.