Jak dlouho se suší jablka v troubě?

Jak dlouho sušit jablka v troubě

Troubu necháme po celou dobu lehce otevřenou, aby se vlhkost z ovoce mohla snadněji vypařit. Většinou sušíme ovoce 6 – 12 hodin. Vše samozřejmě závisí na velikosti ovoce, druhu ovoce a na naší troubě. Například jablkům bude stačit 7 hodin, pomeranče je třeba v troubě nechat většinou i 11 – 12 hodin.
Archiv

Jak dlouho se suší jablka

Křížaly jsou správně usušené tehdy, když plátek jablka ztratí svou pružnost. Použijeme-li sušičku na ovoce, pokládáme plátky na rošty v patrech nad sebou. Sušení nám v tomto zařízení potrvá přibližně 6 – 8 hodin, u klasické trouby to může být i déle.
Archiv

Jak sušit v troubě

Troubu si zapněte na horkovzdušný ohřev na 40 °C. Až je předehřátá, umístěte do ní plody (houby, ovoce, zelenina) naskládané na pečícím papíru, ideálně na rošty, nebo na plech. Troubu úplně nezavírejte, aby mohla odcházet vlhkost – dejte do dvířek třeba složenou utěrku.

Jak sušit jablka aby Nezhnědla

Sušičku zapneme na stupeň 3 a sušíme 4 hodiny. Potom sušičku vypneme a plata asi na hodinu rozložíme, aby z ovoce vyšla pára. Před každým dalším zapnutím sušičky je důležité ovoce lehce nadzvednout například dřevěnou špachtličku, případně přerovnat od středu k okrajům a naopak.

Jak sušit jablka v troubě

Postup. Jablka očistíme a osušíme. Každé jablko oloupeme, zbavíme jádřince a nakrájíme na tenké plátky (asi 2 až 3 mm). Jablka dáme na plech vystlaný pečicím papírem a sušíme v elektrické troubě rozehřáté na 50 až 60 °C.

Jak sušit jablka v horkovzdušné troubě

Podle velikosti plody pokrájíme na čtvrtky, šestiny či osminky a stroužky uložíme (slupkou dolů) na rošty (plechy). Pokud nemáme sušárnu, lze sušit i v troubě (pootevřená dvířka), nejlépe v horkovzdušné. Zpočátku pár hodin při 70°C, posléze při 40°C.

Jak silné plátky jablek na sušení

Každé jablko oloupeme, zbavíme jádřince a nakrájíme na tenké plátky (asi 2 až 3 mm). Jablka dáme na plech vystlaný pečicím papírem a sušíme v elektrické troubě rozehřáté na 50 až 60 °C. Jablka sušíme s pootevřenými dvířky trouby, aby mohla unikat pára.

Jak dlouho se suší ovoce

Jak se co suší

Potravina Úprava Doba sušení (hodin)
houby nakrájet na plátky nebo u menších na půlky 12—16
jablka namočit, nakrájet na plátky či čtvrtky 8—36
švestky namočit, nakrájet na půlky, položit slupkou dolů 10—36
broskve namočit, nakrájet na plátky nebo čtvrtky 10—36

Jak sušit jablka na topení

Nejvhodnější doba na přípravu křížal je s nástupem topné sezony, jelikož doba schnutí se výrazně zkrátí, pokud nemáte šušičku. Mřížku nebo plech dáme na radiátor a necháme jablka takto schnout 1,5 – 2 dny. Pak přendáme do plátěných sáčků a necháme doschnout, občas promícháme.

Jak udělat křížaly v horkovzdušné troubě

Vůbec nejlepší je horkovzdušná trouba s ventilátorem. Pokud ji nemáte, budete muset sušit s pootevřenými dvířky. Sušte pozvolna nejprve při 50-60 °C. Když se část vody odpaří a plátky ovoce zaschnou, zvýšte teplotu na 70 °C.

Jak silné plátky jablek na křížaly

Omytá jablka oloupeme, zbavíme jádřinců a natlučených částí. Takto připravená jablka si pokrájíme na plátky (měsíčky) široké cca 6 mm – 8 mm a skládáme na mřížku nebo plech s pečícím papírem – těsně vedle sebe.

Jak na sušené jablka

Jablíčka oloupeme, zbavíme jádřinců a krájíme na tenoučké plátky, pak je skládáme na plech, zasypeme skořicí a zakapeme citronovou šťávou. Sušíme v troubě asi hodinu, můžeme použít i domácí sušičku.