Jak ziskat s PIN?

Co to je s PIN Raiffeisen

Co je S-PIN S-PIN slouží k přihlášení do vašeho mobilního bankovnictví a k následnému potvrzování plateb. S-PIN si zvolíte sami při aktivaci služby.
Archiv

Jak aktivovat eKonto na novém telefonu

Na svém mobilním zařízení otevřete aplikaci Google Play (pro zařízení s Androidem) nebo App Store (pro zařízení s iOS) a vyhledejte Mobilní eKonto od Raiffeisenbank. Aplikaci stáhněte a nainstalujte. 2. Spusťte aplikaci ve svém chytrém telefonu a klikněte na tlačítko „AKTIVOVAT“.

Jak zjistit í PIN

Původní PIN a PUK kód najdete v úvodním dopise nebo na plastovém obalu, který jste od nás na začátku dostali společně se SIM kartou.
Archiv

Jak se přihlásit do eKonto

Pro přihlášení pomocí Osobního klíče zvolte záložku eKonto Osobní klíč. Zadejte klientské číslo a autentizační kód, který si vygenerujete na svém Osobním klíči. Klikněte na tlačítko PŘIHLÁSIT SE. Aplikace Xbusiness, RB Internetbanking, RBroker, RoBoT, a MC@sign naleznete pod odkazem „Další aplikace“.

Jak zjistit PIN u Raiffeisenbank

Váš PIN si pohodlně zobrazíte v internetovém nebo mobilním bankovnictví, kdy u vybrané karty kliknete na „Zobrazit PIN“. Pokud PIN zapomenete, můžete se kdykoliv v době platnosti karty znovu podívat. Pokud nemáte přístup do internetového nebo mobilního bankovnictví, je Vám PIN k nové kartě zaslán poštou.

Kde najdu PIN ke kartě Raiffeisen

PIN k nové kartě si zobrazíte v mobilním nebo internetovém bankovnictví. V mobilním bankovnictví v záložce Detaily ke kartě – PIN karty. V internetovém bankovnictví v záložce KARTY – Zobrazit PIN.

Kde najdu autentizační kód

autentizační kód VPŽ, který je součástí výpisu z přihlášky k maturitní zkoušce. Kód je rovněž uveden na pozvánce k didaktickým testům společné části maturitní zkoušky.

Co je osobní elektronický klíč

Internetový Elektronický klíč je autentizační a certifikační prostředek ur- čený pro pohodlnou a bezpečnou práci s vaším účtem v Raiffeisenbank prostřednictvím počítače. Lze jej používat výhradně při přístupu přes in- ternet. Výhodou je rychlost a jednoduchost použití celého procesu elek- tronického podpisu.

Kde najdu PIN na kartě

V sekci Karty klikněte na Detail karty a poté zvolte Zobrazit PIN. Na obrazovce se následně zobrazí 4místný PIN k Vaší platební kartě. Pokud Vám současný PIN nevyhovuje, můžete si ho zdarma změnit v každém bankomatu. U nově vydané karty si PIN můžete vyzvednout i pomocí SMS.

Jak zjistím PIN od karty

PIN kód si jednoduše zobrazíte v mobilní aplikaci George.

Stačí v hlavní nabídce kliknout na vaši debetní nebo kreditní kartu, zvolit záložku Funkce a vybrat možnost Zobrazit PIN. Pro větší bezpečnost ještě svůj požadavek potvrdíte přes George klíč a PIN se na 20 sekund zobrazí.

Co když zapomenu s PIN

Prakticky všechny banky vám na vaši žádost opětovně vygenerují zapomenutý PIN. Banku o něj můžete požádat několika způsoby, buď přímo na pobočce nebo v internetovém bankovnictví či zavoláním na jejich call centrum. Banka vaši žádost zpracuje a vy opět máte více možností, jak se k PINu dostat.

Jak si aktivovat kartu Raiffeisenbank

Kartu aktivujte až ve chvíli, kdy vám byla doručena a máte ji u sebe. Kartu lze aktivovat: online v internetovém nebo mobilním bankovnictví nebo první karetní transakcí u obchodníka nebo v bankomatu.

Jak zjistit PIN ke kartě

V sekci Karty klikněte na Detail karty a poté zvolte Zobrazit PIN. Na obrazovce se následně zobrazí 4místný PIN k Vaší platební kartě. Pokud Vám současný PIN nevyhovuje, můžete si ho zdarma změnit v každém bankomatu. U nově vydané karty si PIN můžete vyzvednout i pomocí SMS.

Jak vygenerovat kód v autentizační aplikací

Nastavení aplikace AuthenticatorV zařízení Android přejděte do účtu Google.Nahoře klepněte na kartu Zabezpečení.V sekci Můžete přidat další možnosti přihlášení klepněte na Authenticator.Klepněte na Nastavit ověřovací aplikaci.Postupujte podle pokynů na obrazovce.

Jak funguje Authenticator

Aplikace Google Authenticator automaticky generuje šestimístné kódy, které jsou potřeba k přihlášení do různých účtů. Tyto kódy se pravidelně mění a jsou napevno spojeny přímo s vaším telefonem. Aby se tedy někdo dostal k vašemu účtu, potřeboval by jak znalost vašeho hesla, tak fyzický přístup k vašemu telefonu.

Co je mobilní elektronický klíč

Mobilní klíč eGovernmentu představuje využití přihlašování bez potřeby zadávání dalších ověřovacích kódů. Po jeho instalaci a aktivaci Vám bude umožněno přihlašování ke službám využívajícím elektronickou identifikaci prostřednictvím Národního bodu.

Jak zjistím své klientské číslo RB

Klientské číslo najdete ve vašem mobilním bankovnictví (na hlavní stránce vpravo nahoře v sekci Profil tapněte na Moje klientské číslo) nebo navštivte jakoukoliv pobočku.

Jak si aktivovat kartu

Jak aktivovat platební kartuNákupem u obchodníka, a to kdekoli na světě – kartu při první transakci vložte do terminálu a zadejte PIN.Výběrem hotovosti z bankomatu, a to kdekoli na světě – vložte kartu do bankomatu a zadejte PIN.V Internet Bance – v původní Internet Bance zvolte požadovanou kartu – Aktivovat kartu.

Co dělat když nevím PUK

Kód PUK najdete na plastovém nosiči karty, z něhož jste vylomili SIM kartu do telefonu. Pokud nemůžete kód PUK najít, kontaktujte Zákaznické centrum na čísle 738 333 333.

Co je PINu karty

Zkratkou PIN se označuje osobní identifikační číslo (z anglického personal identification number). PIN se vydává vždy ke každé platební kartě – jak k debetní, tak i ke kreditní kartě. PIN slouží k ověření platebních transakcí. Nejčastěji PIN zadáváte při výběrech z bankomatu nebo tehdy, když platíte v obchodě.

Jak aktivovat platební kartu

Jak aktivovat platební kartuNákupem u obchodníka, a to kdekoli na světě – kartu při první transakci vložte do terminálu a zadejte PIN.Výběrem hotovosti z bankomatu, a to kdekoli na světě – vložte kartu do bankomatu a zadejte PIN.V Internet Bance – v původní Internet Bance zvolte požadovanou kartu – Aktivovat kartu.

Kde najdu George klíč

Získáte ho:v nejbližším bankomatu ČS,na kontaktním centru ČS 800 207 207, pokud máte aktivovanou metodu Ověření hlasem,na pobočce.

Jak odblokovat Smart banku

V tomto případě je třeba se přihlásit do Vaší Internet Banky a v sekci Osobní nastavení – Smart Banka odblokovat přihlášení. Poté se můžete znovu do Smart Banky přihlásit. Zablokování přístupu mohlo nastat například opakovaně špatným zadáním PINu, nebo přenesením zálohy z původního telefonu na nový.

Kde najdu PIN ke kartě Raiffeisenbank

PIN ke kreditní kartě

Svůj PIN si jednoduše zobrazíte v internetovém nebo mobilním bankovnictví (Karty > Detail karty > Zobrazit PIN). PIN si můžete kdykoliv zdarma změnit v kterémkoliv bankomatu Raiffeisenbank. Držitel dodatkové karty obdrží PIN také poštou na svou kontaktní adresu.

Kde najdu PIN v internetovém bankovnictví

PIN k vaší platební kartě si můžete zobrazit v internetové aplikaci George. Stačí na přehledové obrazovce kliknout na dlaždici vaší debetní nebo kreditní karty a v sekci Nastavení vybrat možnost “Zobrazit PIN”. Zobrazení je nutné potvrdit vaší stávající bezpečnostní metodou.