Jak dlouho táhnout slepici vývar?

Jak dlouho se vaří slepici vývar

Přivedeme k varu a vaříme těsně pod bodem varu 6-8 hodin. Vaříme-li celou slepici, přibližně po dvou hodinách varu vyjmeme slepici a jsou -li prsa měkká, dáme je stranou (poté je použijeme do hotové polévky) a dále vaříme zbytek slepice uvedenou dobu. Hotový vývar scedíme a dochutíme solí.
Archiv

Jak dlouho táhnout vývar

Táhnout vývar necháme minimálně 5 hodin, ale můžeme až 10 hodin. Poté vývar procedíme přes jemné sítko nebo plátno (nejlepší jsou staré pleny).

Jak uvařit slepici vývar

Slepici pořádně očistíme a naporcujeme. Do hrnce dáme studenou vodu a vložíme díly slepice. Na malém plamenu táhneme vývar k bodu varu. Jakmile se začne srážet bílkovina na povrchu vývaru, tak ji odstraníme a vložíme na větší kusy nakrájenou kořenovou zeleninu, nové koření, bobkový list, celý pepř a osolíme.
ArchivPodobné

Jak dlouho se vaří vývar

Přiveďte pozvolna k varu, pak stáhněte na minimum, aby vodou jen tu a tam prošla bublinka. A čekejte. Hovězí vývar si žádá obvykle zhruba pět hodin táhnutí (zvládne ale i celou noc), kuřecímu stačí asi 1,5 hodiny a zeleninový bude hotový do 40 minut.

Jak se vaří slepice

Slepici vložte do hrnce s vodou. Do hrnce přidejte oloupanou cibuli, mrkev, petržel, celer a česnek. Vodu osolte a vložte do ní rovněž sáček s kořením na vývar. Následně vývar táhněte (vařte těsně pod bodem varu) na mírném ohni přibližně 3 hodiny.

Jak dlouho se vaří kapání

Postupujeme rychle, protože kapání je brzy uvařené. Jak dlouho musíme kapání v polévce vařit Stačí pouhé dvě minuty a máme hotovo. Můžeme hned podávat hotovou polévku.

Jak správně táhnout vývar

Pravidlo číslo jedna: vývar se táhne, ale nevaří. Jakmile totiž začne vřít, výsledek bude zakalený. Ideální teplota je tak těsně pod bodem varu, tedy v rozmezí od 80 do 98 stupňů.

Jak zchladit vývar

Doporučujeme ho zprudka zchladit – položte hrnec do studené vody. Vodu můžete několikrát vyměnit. Po zchlazení vydrží vývar v ledničce až pět dní. Můžete ho také zamrazit, zmražený vývar vydrží přibližně tři měsíce.

Jak správně uvařit vývar

Hrnec s masem a vodou pomalu přiveďte k varu. Mezitím ještě přidejte kořenovou zeleninu a koření. Jakmile dosáhne voda bodu varu, snižte plamen na minimum tak, aby se vývar nevařil, ale doslova táhnul – jemně pobublával. Na povrchu začne vznikat pěna, kterou odebírejte děrovanou lžící.

Co se zbylým vývarem

Krémová květáková polévka, klasická zeleninová nebo zdravá pohanková, všechny polévky zpestří vývar. Jen musíte dobře zvolit druh vývaru ke druhu polévky. Ke květákové, houbové, kulajdě nebo pórkové se hodí se hodí spíše vývary z drůbeže, rajskou, frankfurtskou, dršťkovou nebo houbovou naopak lépe dochutí vývar hovězí.

Jak dlouho se vaří slepice

Polévku vaříme na mírném plameni, vývar „táhneme“ těsně pod bodem varu po dobu tří hodin. Do polévky se tak dostanou živiny, minerály i kolagen, tedy vše, co je pro naše tělo prospěšné. Po třech hodinách varu zkusíme vidlicí, je-li slepice měkká.

Co dělat když se zakalí vývar

Pokud se vám polévka přece jen zakalí, vyšlehejte tuhý sníh z bílků, vmíchejte ho do vychladlého vývaru a zahřívejte, až se bílky vysrážejí.

Jak dlouho vařit starou slepici

Slepice se vaří opravdu dlouho, hlavně větší a starší kusy je třeba vařit v tlakovém hrnci až 3 hodiny!

V čem je účinný slepici vývar

Hodí se především petržel, květák, řapíkatý celer (1-2 stonky), kousek mrkve, malá cibule. Spíše tedy jemnější zelenina. Ve starších kuchařkách se celer, pórek, větší množství cibule nebo obecně větší množství zeleniny do slepičí polévky nedoporučuje, že pak polévka dostává příliš ostrou chuť.

Z jaké mouky se dělá kapání

Jakou mouku použít Můžeme použít hladkou, polohrubou nebo hrubou. Chybu neuděláme ani s dětskou krupičkou. Rozdíl bude ve výsledném vzhledu a chuti – z hrubé mouky a krupičky bude kapání nadýchanější, z hladké mouky "hladší a pevnější".

Co přidat do polévky

Vložkami mohou být: Vařená zelenina, vejce tepelně zpracovaná, svítky, celestýnské (fritátové) nudle, sedliny, smažené vložky z vaječného těstíčka, krutony.

Jak udělat dobrý vývar

Na přesném výběru zeleniny nezáleží a v minimální variatně uděláte dobrý vývar jen s přidáním cibule a mrkve. Celer, stonky petržele a česnek ale udělají chuť vyváženější. Koření do základního vývaru nepřidávejte – není potřeba a často může chuť vývaru zbytečně přebíjet.

Jak zachranit Zkysly vývar

Pokud se stane, že je vývar i přesto kalný, přiveďte jej k varu, vlijte do něj 1 až 2 vaječné bílky a nechte provařit.

Proč je vývar kyselý

Polévka nejčastějí zkysne proto, že v ní narostou mikroorganismy (např. kvasinky či bakterie rodu Lactobacillus a mnoha dalších), které produkují jednoduché organické kyseliny, hlavně kyselinu mléčnou, máselnou, octovou. Mikroorganismy se tedy živí naší polévkou a zplodiny jejich metabolismu pak polévku okyselí.

Proč se mi zakalil vývar

Nesbíráte pěnu

Je totiž potřeba sbírat pěnu, což kuchaři a kuchařky často nedělají a výsledkem je, že vývar je zakalený, ne čirý, jak by měl být. Vyčistit jej lze dvěma způsoby. Buď můžete po uvaření vývar přecedit přes síto, pak se vám ale výsledek bude nejlépe hodit do omáčky.

Jak na zakalený vývar

Pokud se vám polévka přece jen zakalí, vyšlehejte tuhý sníh z bílků, vmíchejte ho do vychladlého vývaru a zahřívejte, až se bílky vysrážejí. Nachytají na sebe všechny nečistoty a při cezení se na nich udrží. Před sléváním hotového vývaru vždy do cedníku dejte papírovou kuchyňskou utěrku.

Proč se zakalí vývar

Častou chybou je, že vývar není čirý, jak by měl být, ale zakalený. Částečně je to proto, že jste poctivě nesbírali pěnu. Druhou příčinou je, že se vařil a nebublal. Na vyčištění jsou dvě cesty.

Jak upéct slepici

Postup přípravy. Slepici rozčtvrtíme a v osolené vodě uvaříme dopoloměkka. Čtvrtky slepice vyjmeme, ještě lehce osolíme, dobře okmínujeme, dáme na pekáč, obložíme kolem plátky slaniny, podléváme pivem a pečeme doměkka a dozlatova. Podáváme s knedlíkem a zelím.

Co dát do vývaru aby byl čirý

Chci opravdu čirý vývar

Bílky ze tří vajec lehce rozšlehejte (ne úplně do sněhu), přidejte je do studeného vývaru a přiveďte ho k varu. Bílkoviny na sebe navážou nečistoty z masa, vývar bude tedy po opětovném scezení dokonale čirý.

Jak vyčistit zakalený vývar

Bílky pohltí částečky kalu a vyplavou na povrch. Nakonec vývar přecedíme. V hrnci rozmícháme 2 bílky, asi 10 kostek ledu, trochu nasekané polévkové zeleniny, 1 bobkový list a několik zrnek pepře, přilijeme studený vývar a za stálého míchání vaříme na velmi mírném plameni asi 20 minut. Pak přecedíme.